1 Carlos Betancur (Col) Colombia National Team 30:27:37
2 Edward Beltran (Col) Colombia National Team 0:03:50
3 Antonio Santoro (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti 0:05:18
4 Alessandro Stocco (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli 0:07:28
5 Stefano Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca 0:07:29
6 Diego Zanco (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 0:07:54
7 Alessio Marchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. 0:08:33
8 Winer Anacona (Col) Colombia National Team 0:09:30
9 Edoardo Zardini (Ita) Mantovani Cycling Fontana 0:10:54
10 Matteo Rabottini (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem 0:11:17
11 Gabriele Pizzaballa (Ita) Team Palazzago 0:11:36
12 Enrico Battaglin (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 0:11:59
13 Fabio Aru (Ita) Team Palazzago 0:12:23
14 Henry Frusto (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi 0:13:06
15 Julian Arredondo Moreno (Col) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi 0:13:22
16 Lukasz Owsian (Pol) Mgkvis Norda Pacific 0:14:03
17 Romain Beney (Ita) Suisse National Team 0:14:26
18 Paolo Colonna (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D 0:17:09
19 Matteo Durante (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 0:19:19
20 Carlos Quintero Norena (Col) Bedogni Grassi Natalini 0:19:38
21 Tommaso Salvetti (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa 0:22:03
22 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Team Palazzago 0:26:24
23 Stefano Agostini (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 0:27:00
24 Igor Romero (Spa) Pays Basque National Team 0:27:07
25 Mikel Bizkarra (Spa) Pays Basque National Team 0:27:34
26 Jonathan Monsalve Pertsinidis (Ven) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti 0:28:11
27 Otavio Bulgarelli (Bra) Mgkvis Norda Pacific 0:30:10
28 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Futura Team - Matricardi 0:30:29
29 Manuele Boaro (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli 0:30:39
30 Javier Gomez (Col) Colombia National Team 0:32:25
31 Nathan Pertica (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano 0:33:04
32 Davide Orrico (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca 0:36:26
33 Peio Bilbao (Spa) Pays Basque National Team 0:38:13
34 Daniel Jaramillo (Col) Colombia National Team 0:40:50
35 Costantino Bedin Mattia (Ita) Generali 0:41:28
36 Roberto Greselin (Ita) Mantovani Cycling Fontana 0:42:10
37 Gianluca Randazzo (Ita) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi 0:45:18
38 Matteo Busato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 0:45:23
39 Robingzon Oyola (Col) Colombia National Team 0:46:01
40 Paolo Centra (Ita) Futura Team - Matricardi 0:47:25
41 Ugaitz Artola (Spa) Pays Basque National Team 0:55:01
42 Tom Dumoulin (Ned) Nederland National Team 0:55:34
43 Francesco Lasca (Ita) Bedogni Grassi Natalini 0:55:58
44 Nicola Boem (Ita) Ort Reale Mutua 1:00:16
45 Gianfranco Zilioli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca 1:02:14
46 Roman Chuchulin (Ukr) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 1:04:16
47 Daniele Angelini (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano 1:05:08
48 Samuele Galligani (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti 1:09:16
49 Matteo Trentin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo 1:09:37
50 Luca Dodi (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano 1:10:00
51 Davide Pacchiardo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa 1:10:04
52 Christopher Schneeerger (Ita) Suisse National Team 1:12:12
53 Gennaro Maddaluno (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 1:13:57
54 Frantisek Padour (Cze) Mgkvis Norda Pacific 1:14:01
55 Gianluca Maggiore (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. 1:14:29
56 Massimo Graziato (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli 1:15:18
57 Nieck Busser (Ned) Nederland National Team 1:17:02
58 Pim Ligthart (Ned) Nederland National Team 1:17:17
59 Leandro Cotesta (Ita) Team Palazzago 1:17:35
60 Derik Zampedri (Ita) G.S. Team Trentino 1:18:21
61 Adam Adamkiewicz (Pol) Mgkvis Norda Pacific 1:20:07
62 Ronan Van Zandbeek (Ned) Nederland National Team 1:20:57
63 Vitalii Brychak (Ukr) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem 1:22:04
64 Simon Holt (GBr) De Nardi Colpack Bergamasca 1:22:43
65 Andrei Nechita (Rom) Ort Reale Mutua 1:23:33
66 Mark Christian (GBr) Great Britian National Team 1:24:16
67 Antonino Casim Parrinello (Ita) Bedogni Grassi Natalini 1:26:20
68 Roman Stricker (Ita) Suisse National Team 1:26:40
69 Thomas Pinaglia (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano 1:28:07
70 Giacomo Calzoni (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D 1:28:26
71 Andrew Fenn (GBr) Great Britian National Team 1:28:27
72 Yauheni Ivanou (Blr) Futura Team - Matricardi 1:30:59
73 Simone Boifava (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. 1:31:02
74 Raymond Kreder (Ned) Nederland National Team 1:32:40
75 Corrado Lampa (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi 1:34:45
76 Birgualex Gradinaro (Rom) Team Hoppla' Magis Mavo Infissi 1:36:10
77 Andrea Menapace (Ita) G.S. Team Trentino 1:37:48
78 Thomas Casarotto (Ita) Generali 1:39:17
79 Edoardo Costanzi (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior 1:44:07
80 Andrea Di Corrado (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca 1:44:35
81 Remco Te Brake (Ned) Nederland National Team 1:46:19
82 Massimo Pirrera (Ita) Bedogni Grassi Natalini 1:46:23
83 Rolf Kobelt (Ita) Suisse National Team 1:46:37
84 Oleksandr Polivoda (Ukr) Brunero Camel Pedalando In Langa 1:47:50
85 Michele Foppoli (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D 1:48:00
86 Daniele Cavasin (Ita) Ort Reale Mutua 1:48:44
87 Luke Rowe (GBr) Great Britian National Team 1:49:32
88 Andrea Palini (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. 1:49:59
89 Marco Iarlori (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem 1:51:45
90 Angelo Gargaro (Ita) Aran d'Angelo & Antenucci Cogem 2:11:21
91 Carmelo Marchetta (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa 2:11:22
92 Adrian Richeze (Arg) Argentina National Team 2:14:01
93 Riccardo Formica (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti 2:15:33
Close