Itzulia Basque Country
Spain
01 Apr - 06 Apr 2024
Class
2.UWT - Stages - UCI WorldTour
Website
www.itzulia.eus
Email
admon@oceta.eus
STAGE 1
STAGE 2
STAGE 3
STAGE 4
STAGE 5
STAGE 6
FINAL RESULT
GENERAL CLASSIFICATION
POINTS CLASSIFICATION
Points Classification
ALEX
ARANBURU DEVA
MOVISTAR TEAM
40
SHOW DETAILS
AGE NAT RESULT PTS
1
ALEX
ARANBURU DEVA
MOVISTAR TEAM
29 ESP 40
2
JUAN
AYUSO PESQUERA
UAE TEAM EMIRATES
22 ESP 35
3
ROMAIN
GREGOIRE
GROUPAMA-FDJ
21 FRA 34
4
CARLOS
RODRIGUEZ CANO
INEOS GRENADIERS
23 ESP 31
5
MATTIAS
JENSEN
LIDL-TREK
24 DEN 30
6
ISAAC
DEL TORO ROMERO
UAE TEAM EMIRATES
21 MEX 28
7
MARC
SOLER GIMENEZ
UAE TEAM EMIRATES
31 ESP 26
8
MAXIMILIAN
SCHACHMANN
BORA - HANSGROHE
30 GER 24
9
KÉVIN
VAUQUELIN
ARKEA-B&B HOTELS
23 FRA 23
10
BRANDON
MCNULTY
UAE TEAM EMIRATES
26 USA 21
11
EDOARDO
ZAMBANINI
BAHRAIN VICTORIOUS
23 ITA 20
12
ORLUIS ALBERTO
AULAR SANABRIA
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
28 VEN 20
13
OSCAR
ONLEY
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 GBR 19
14
ETHAN EDWARD
HAYTER
INEOS GRENADIERS
26 GBR 18
15
JHOAN ESTEBAN
CHAVES RUBIO
EF EDUCATION - EASYPOST
34 COL 17
16
PELLO
BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA
BAHRAIN VICTORIOUS
34 ESP 17
17
QUENTIN
PACHER
GROUPAMA-FDJ
32 FRA 14
18
BAUKE
MOLLEMA
LIDL-TREK
38 NED 14
19
SANTIAGO
BUITRAGO SANCHEZ
BAHRAIN VICTORIOUS
25 COL 12
20
MARTIJN
TUSVELD
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
31 NED 10
21
ALEXIS
VUILLERMOZ
TOTALENERGIES
36 FRA 10
22
JOSEBA
LOPEZ CUESTA
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
24 ESP 10
23
JAMES
FOUCHE
EUSKALTEL-EUSKADI
26 NZL 10
24
ION
IZAGUIRRE INSAUSTI
COFIDIS
35 ESP 9
25
ALEX
BAUDIN
DECATHLON AG2R LA MONDIALE TEAM
23 FRA 9
26
DAMIEN CRAIG
HOWSON
Q36.5 PRO CYCLING TEAM
32 AUS 8
27
JESUS
EZQUERRA MUELA
BURGOS-BH
34 ESP 7
28
JAMES
SHAW
EF EDUCATION - EASYPOST
28 GBR 6
29
JOHANNES
STAUNE-MITTET
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
22 NOR 6
30
IGOR
ARRIETA LIZARRAGA
UAE TEAM EMIRATES
22 ESP 6
31
RÉMY
ROCHAS
GROUPAMA-FDJ
28 FRA 6
32
MIKEL
RETEGI GOÑI
EQUIPO KERN PHARMA
23 ESP 6
33
XABIER MIKEL
AZPARREN IRURZUN
Q36.5 PRO CYCLING TEAM
25 ESP 6
34
CLÉMENT
CHAMPOUSSIN
ARKEA-B&B HOTELS
26 FRA 5
35
LOUIS DU BOUISSON
MEINTJES
INTERMARCHÉ - WANTY
32 RSA 4
36
BRUNO
ARMIRAIL
DECATHLON AG2R LA MONDIALE TEAM
30 FRA 4
37
IBON
RUIZ SEDANO
EQUIPO KERN PHARMA
25 ESP 4
38
JOEL
NICOLAU BELTRAN
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
27 ESP 4
39
ENEKOITZ
AZPARREN IRURZUN
EUSKALTEL-EUSKADI
22 ESP 4
40
ALAN
JOUSSEAUME
TOTALENERGIES
26 FRA 4
41
IVAN
COBO CAYON
EQUIPO KERN PHARMA
24 ESP 4
42
VICTOR
LANGELLOTTI
BURGOS-BH
29 MON 3
43
JAI
HINDLEY
BORA - HANSGROHE
28 AUS 2
44
GIANMARCO
GAROFOLI
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
22 ITA 1
45
JASHA
SÜTTERLIN
BAHRAIN VICTORIOUS
32 GER 1
46
LORENZO
GERMANI
Close