1. 1 KUHN Kevin 1998 Laupen CIRCUS-RE UZ-TECHNORD 10 58:54 - 100
2. 3 KUYPERS Gerben 2000 Middelkerke circus reuz technord 10 59:12 +0:18 80
3. 4 MENUT David 1992 Rixheim AS Bike Racing 10 59:44 +0:50 70
4. 2 RÜEGG Timon 1996 Seewis Heizomat Kloster Kitchen pb / VC Steinmaur 10 1:00:11 +1:17 65
5. 7 BOMMENEL Nathan 2003 Rixheim AS Bike Racing 10 1:00:19 +1:25 60
6. 9 BAERS Arne 2002 Paal-Beringen Circus - ReUz - Technord 10 1:00:19 +1:25 58
7. 11 WEBER Sascha 1988 Sankt peter Trek racing ralle 10 1:00:41 +1:47 56
8. 35 DEBORD Romain 2004 Rixheim AS Bike Racing 10 1:00:44 +1:50 54
9. 5 BERTOLINI Gioele 1995 Milan FAS AIRPORT SERVICES - GUERCIOTTI - PREMAC 10 1:00:45 +1:51 52
10. 6 HUYBS Ward 2002 Herselt Baloise Trek Lions 10 1:01:10 +2:16 50
11. 25 JEKER Hannes 1998 Büsserach Goldwurst Power 10 1:01:14 +2:20 48
12. 13 LEQUET Corentin 2004 Rixheim AS Bike Racing 10 1:01:41 +2:47 46
13. 12 SOMMER Lars 2002 Andwil Heizomat Radteam p/b Kloster Kitchen 10 1:01:44 +2:50 44
14. 21 SOMMER Jan 2000 Andwil KA BOOM - Krapf 10 1:01:49 +2:55 42
15. 20 CORSUS Yordi 2005 Wiekevorst Pauwels sauzen bingoal 10 1:02:01 +3:07 40
16. 10 LEONE Samuele 2001 Milan FAS AIRPORT SERVICES - GUERCIOTTI - PREMAC 10 1:02:25 +3:31 38
17. 8 MOTTIEZ Gilles 1997 Collonges Team Specialized Excelsior 10 1:02:43 +3:49 36
18. 18 RECULEAU Nicolas 1996 Valence UCMV 10 1:02:57 +4:03 34
19. 22 FERRI Tommaso 2004 Milan FAS AIRPORT SERVICES - GUERCIOTTI - PREMAC 10 1:03:03 +4:09 32
20. 27 OLIVETTI Sven 1997 Wettingen MÖSSINGER RACING / Vc Steinmauer 10 1:03:10 +4:16 30
21. 15 VERHEYEN Thomas 1997 Vlimmeren Antwerp cycling team kontich 10 1:03:31 +4:37 28
22. 17 RUSSENBERGER Wanja 2003 Merishausen RV Merishausen 10 1:03:55 +5:01 26
23. 33 MASSET Kerrian 2004 Saint Sulpice EC Saint-Etienne Loire 10 1:04:39 +5:45 24
24. 16 BARD Nicolas 2000 Sorens ARSA Racing Team 10 1:04:45 +5:51 22
25. 26 GUÉRIN Morgan 2004 Val-d'Illiez OBOR-BIKE AID Cycling Team 10 1:04:45 +5:51 20
26. 36 SPRANGERS Bram 2005 Retie Athletes For Hope 10 1:05:48 +6:54 18
27. 14 MAILLEFER Simon 2000 St-Légier-La Chiésaz VC Vevey/Cycles Colin 9 59:05 -1L 16
28. 28 RUNKEL Samuel 2003 Neuendorf RC Gränichen 9 59:50 -1L 14
29. 30 BARBEREAU Loic 2004 Thonon-les-bains Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme 9 1:01:33 -1L 12
30. 23 GAFNER Thierry 2003 Wald Tower Sports- VC Eschenbach 9 1:02:11 -1L 10
31. 32 CONOD Nicolas 2000 Bogis-Bossey Léman Racing Club 9 1:04:13 -1L 8
32. 34 SCHNEIDER Enzo 2004 BRUYERES Vélo Club Sainte Croix En Plaine 9 1:06:07 -1L 6
33. 38 MÜNZER Jan 2001 Immendingen Storck-Metropol Cycling 8 59:29 -2L 4
34. 29 FISCHER Timo 2003 Feldkirch RV Dornbirn/ BSK Graf MTB Team 8 1:02:21 -2L 2
DNF 24 MORARD Dimitri 2000 Ayent Cyclophile Sédunois / Alex Moos Racing 5 DNF
DNF 19 CERATO Gabriele 2002 Perly Elite Fondation Cycling Team 7 DNF
Close