1. 27 Zac MARRIAGE (BNL) 8h07:36
2. 23 Sam JENNER (BNL) +4
3. 26 James PANIZZA (BNL) +17
4. 5 Kane RICHARDS (ACA) +35
5. 46 Will MOLONEY MORTON (GRT) +45
6. 21 Matthew DINHAM (BNL) +1:38
7. 7 Brady GILMORE (ACA) +1:59
8. 16 Luke BURNS (ITM) +2:01
9. 51 Ben CARMAN (NER) +2:34
10. 123 Matt GREENWOOD (CP1) +2:51
11. 121 Max CAMPBELL (CP1) +4:13
12. 61 Lachlan HARRIGAN (ONY) +6:57
13. 72 Bailey MCDONALD (NCM) +7:10
14. 42 Joe COOPER (GRT) +8:02
15. 71 Nick PEDLER (NCM) +8:16
16. 130 Joshua CRANAGE (CP2) +8:39
17. 17 James FORBES (ITM) +8:53
18. 3 William EAVES (ACA) +9:20
19. 63 Dylan LINDSEY (ONY) +9:25
20. 67 Jack SCHOUTEN (ONY) +9:35
21. 28 Campbell PALMER (BNL) +9:42
22. 62 Cameron FRASER (ONY) +10:55
23. 74 Louis PERRIMEN (NCM) +11:27
24. 6 Daniel DI DOMENICO (ACA) +11:48
25. 77 Josh BEIKOFF (NCM) +13:22
26. 52 Sam HILL (NER) +15:00
27. 73 Matson MCADAM (NCM) +15:24
28. 24 Alastair CHRISTIE-JOHNSTON (BNL) +15:32
29. 126 William COOPER (CP1) +15:51
30. 18 Luke TUCKWELL (ITM) +16:16
31. 127 Bailey SWAN (CP2) +17:15
32. 132 Rohan HAYDON-SMITH (CP2) +17:37
33. 47 Ronan TEESE (GRT) +18:22
34. 22 Rhys ROBOTHAM (BNL) +18:25
35. 122 Finn WALSH (CP1) +19:06
36. 43 Eddie WORRAL (GRT) +19:07
37. 56 Aidan BUTTIGIEG (NER) +19:16
38. 1 Tyler TOMKINSON (ACA) +20:17
39. 53 Jonathan FARLEY (NER) +20:46
40. 128 Hunter MCGOVERN (CP2) +21:01
41. 44 Andy SAMPSON (GRT) +22:05
42. 12 Graeme FRISLIE (ITM) +22:59
43. 134 Samuel MCKEE (CP3) +23:02
44. 65 Alexander HOLDEN (ONY) +24:02
45. 33 Joseph INGLIS (CDF) +30:19
46. 36 Ryley COLLETT (CDF) +31:46
47. 137 Hayden VAN DER PLOEG (CP3) +39:19
48. 124 Angus VANDER (CP1) +45:33
49. 76 Sean SMITH (NCM) +56:09
50. 75 Scott REYNOLDS (NCM) +1h03:14
dnf 2 Lachlan MILLER (ACA)
dnf 4 Cameron SCOTT (ACA)
dnf 8 Angus LYONS (ACA)
dnf 11 Rudy PORTER (ITM)
dnf 13 Brenton JONES (ITM)
dnf 14 Tristan SAUNDERS (ITM)
dnf 15 Blake AGNOLETTO (ITM)
dnf 25 Ben METCALFE (BNL)
dnf 31 Matthew CONNAN (CDF)
dnf 32 Sam WELCH (CDF)
dnf 34 Jaxon KING (CDF)
dnf 35 Daniel POTTER (CDF)
dnf 41 Liam WALSH (GRT)
dnf 45 Aiden TEESE (GRT)
dnf 54 Lachie SKY (NER)
dnf 55 Myles STEWART (NER)
dnf 57 Leigh PHILLIPS (NER)
dnf 64 Jack MARSHALL (ONY)
dnf 125 Lawson WOTLEY (CP1)
dnf 129 Sam VOLKERS (CP2)
dnf 131 Luke BRITTEN (CP2)
dnf 133 Liam FARRELL (CP3)
dnf 135 Alvin NGAI (CP3)
dnf 136 Dalton STRETTON (CP3)
Sprint Classification
Final Result
1. 27 Zac MARRIAGE (BNL) 17 pt
2. 51 Ben CARMAN (NER) 16
3. 5 Kane RICHARDS (ACA) 12
4. 23 Sam JENNER (BNL) 12
5. 42 Joe COOPER (GRT) 10
6. 46 Will MOLONEY MORTON (GRT) 9
7. 7 Brady GILMORE (ACA) 9
8. 72 Bailey MCDONALD (NCM) 8
9. 56 Aidan BUTTIGIEG (NER) 6
10. 12 Graeme FRISLIE (ITM) 6
11. 47 Ronan TEESE (GRT) 3
12. 65 Alexander HOLDEN (ONY) 3
13. 22 Rhys ROBOTHAM (BNL) 3
14. 21 Matthew DINHAM (BNL) 2
15. 74 Louis PERRIMEN (NCM) 2
16. 6 Daniel DI DOMENICO (ACA) 2
17. 122 Finn WALSH (CP1) 2
18. 53 Jonathan FARLEY (NER) 1
dnf 13 Brenton JONES (ITM) 7
dnf 57 Leigh PHILLIPS (NER) 5
dnf 14 Tristan SAUNDERS (ITM) 4
dnf 136 Dalton STRETTON (CP3) 4
dnf 11 Rudy PORTER (ITM) 3
Intermediate Sprints
Sprint 1
1. 14 Tristan SAUNDERS (ITM) 3 pt
2. 51 Ben CARMAN (NER) 2
3. 22 Rhys ROBOTHAM (BNL) 1
Sprint 2
1. 56 Aidan BUTTIGIEG (NER) 3 pt
2. 6 Daniel DI DOMENICO (ACA) 2
3. 7 Brady GILMORE (ACA) 1
Sprint 3
1. 56 Aidan BUTTIGIEG (NER) 3 pt
2. 7 Brady GILMORE (ACA) 2
3. 21 Matthew DINHAM (BNL) 1
Finish Sprint
1. 5 Kane RICHARDS (ACA) 10 pt
2. 23 Sam JENNER (BNL) 6
3. 27 Zac MARRIAGE (BNL) 4
Mountain Classification
Final Result
1. 23 Sam JENNER (BNL) 15 pt
2. 72 Bailey MCDONALD (NCM) 14
3. 52 Sam HILL (NER) 10
4. 65 Alexander HOLDEN (ONY) 8
5. 21 Matthew DINHAM (BNL) 7
6. 74 Louis PERRIMEN (NCM) 5
7. 27 Zac MARRIAGE (BNL) 3
8. 7 Brady GILMORE (ACA) 3
9. 42 Joe COOPER (GRT) 3
10. 17 James FORBES (ITM) 3
11. 12 Graeme FRISLIE (ITM) 3
12. 5 Kane RICHARDS (ACA) 2
13. 16 Luke BURNS (ITM) 2
14. 122 Finn WALSH (CP1) 2
15. 43 Eddie WORRAL (GRT) 2
dnf 57 Leigh PHILLIPS (NER) 6
dnf 11 Rudy PORTER (ITM) 2
Hill Climbs
Climb 1
1. 23 Sam JENNER (BNL) 5 pt
2. 12 Graeme FRISLIE (ITM) 3
3. 72 Bailey MCDONALD (NCM) 2
Climb 2
1. 52 Sam HILL (NER) 5 pt
2. 7 Brady GILMORE (ACA) 3
3. 21 Matthew DINHAM (BNL) 2
Climb 3
1. 52 Sam HILL (NER) 5 pt
2. 17 James FORBES (ITM) 3
3. 72 Bailey MCDONALD (NCM) 2
Young Rider Classification
Final Result
Time/Gap
1. 27 Zac MARRIAGE (BNL) 8h07:36
2. 26 James PANIZZA (BNL) +17
3. 123 Matt GREENWOOD (CP1) +2:51
4. 72 Bailey MCDONALD (NCM) +7:10
5. 130 Joshua CRANAGE (CP2) +8:39
6. 17 James FORBES (ITM) +8:53
7. 3 William EAVES (ACA) +9:20
8. 67 Jack SCHOUTEN (ONY) +9:35
9. 28 Campbell PALMER (BNL) +9:42
10. 73 Matson MCADAM (NCM) +15:24
Teams Stage Result
Time/Gap
1. BNL Team BridgeLane (23, 27, 26) 7h38:53
2. ACA ARA Pro racing Sunshine Coast (5, 7, 3) +7
3. ONY Onyva Racing (61, 63, 67) +4:10
4. NCM NCMG Criterion Racing (72, 71, 74) +4:11
5. CP1 Composite 1 (123, 121, 126) +6:45
6. ITM InForm TMX MAKE (16, 17, 18) +7:28
7. GRT Giant Racing Team (46, 42, 43) +12:22
8. NER Nero Continental (51, 52, 53) +12:56
9. CP2 Composite 2 (130, 127, 132) +21:59
Teams General Classification
Final Result
Time/Gap
1. BNL Team BridgeLane 24h23:38
2. ACA ARA Pro racing Sunshine Coast +6:21
3. ITM InForm TMX MAKE +12:52
4. CP1 Composite 1 +17:21
5. GRT Giant Racing Team +18:26
6. NCM NCMG Criterion Racing +21:46
7. ONY Onyva Racing +22:20
8. NER Nero Continental +28:37
9. CP2 Composite 2 +41:33
Close