Dave Martin 15
M Muchenje 10 8 2,5 2,5 4
Bright Chipongo 5 16 8
Antipas Kwari 12 0,5 0,5 6
Jonathan Brash 1,5 1,5
License Race No. Name Category Team Stage 1 timebonus sec inc bonus Stage 2 stage3 total
ZW027 17 Dave Martin Elite Giant 2 1:54:41,00 0:00:15,00 1:54:26,00 0:20:56,03 2:46:45,62 5:02:07,65
ZW003 18 Wonder Matenje Masters Giant 2 1:54:43,32 1:54:43,32 0:22:08,80 2:47:02,52 5:03:54,64
ZW019 3 A Muchenje Elite Flying Eagles 1 1:54:42,19 0:00:30,50 1:54:11,69 0:22:07,18 2:46:45,62 5:03:04,49
ZW215 42 Bright Chipongo Elite Thrive A Team 1:54:42,86 0:00:22,00 1:54:20,86 0:22:21,56 2:47:58,49 5:04:40,91
ZW045 43 Antipas Kwari Masters Thrive A Team 1:54:43,79 0:00:12,50 1:54:31,29 0:22:19,61 2:48:09,63 5:05:00,53
ZW148 9 Kevin Wood Vets Red Wine Express 1:56:22,00 0:00:03,00 1:56:19,00 0:21:24,69 2:48:35,47 5:06:19,16
48 Isiah Munodzana Elite Thrive B Team 1:55:21,00 1:55:21,00 0:24:00,31 2:48:00,67 5:07:21,98
ZW214 44 Nick Nyahuhwe Masters Thrive A Team 1:54:59,00 1:54:59,00 0:22:45,16 2:49:51,28 5:07:35,44
ZW229 4 R Mthupa Masters Flying Eagles 1 1:56:23,00 1:56:23,00 0:24:07,16 2:47:59,34 5:08:29,50
ZW163 41 Francis Chipoyi Elite Thrive A Team 1:57:12,00 1:57:12,00 0:23:24,83 2:51:40,05 5:12:16,88
ZW164 47 Alfred Tengai Elite Thrive B TEam 2:00:39,86 2:00:39,86 0:24:06,60 2:48:00,06 5:12:46,52
ZW028 20 Jessmeil Rushwaya Elite Giant 2 1:57:00,00 1:57:00,00 0:23:03,79 2:52:47,30 5:12:51,09
ZW212 46 Aleck Musariri Elite Thrive B Team 1:57:34,00 1:57:34,00 0:23:26,16 2:52:31,46 5:13:31,62
ZW084 19 Victor Murambiwa Masters Giant 2 1:56:37,00 1:56:37,00 0:25:04,47 2:54:47,71 5:16:29,18
ZW084 L1 Linda Davidson Ladies Giant 3 2:00:41,77 2:00:41,77 0:23:03,69 2:53:21,21 5:17:06,67
1 R Worsley Masters Flying Eagles 1 2:00:39,35 2:00:39,35 0:24:34,87 2:53:09,65 5:18:23,87
ZW221 7 C Kazingizi Ellte Flying Eagles 2 1:55:06,00 1:55:06,00 0:24:50,84 3:00:25,90 5:20:22,74
ZW043 11 Nigel Bews Vets Red Wine Express 2:00:40,74 2:00:40,74 0:25:33,53 2:54:58,94 5:21:13,21
ZW238 37 Paulo Goncalves Vets Rolf Valley 3 2:05:03,00 2:05:03,00 0:24:04,10 2:53:22,59 5:22:29,69
ZW234 14 Mark Gurr Masters Giant 1 2:00:40,31 2:00:40,31 0:26:09,93 2:55:57,88 5:22:48,12
ZW081 23 Marji Gibson Ladies Giant 3 2:06:26,00 2:06:26,00 0:24:51,10 2:55:51,18 5:27:08,28
ZW331 5 C Midlane Vets Flying Eagles 2 2:03:47,00 2:03:47,00 0:25:13,95 2:58:45,35 5:27:46,30
ZW287 15 Graham Clark Masters Giant 1 2:07:23,00 2:07:23,00 0:26:04,13 2:56:25,35 5:29:52,48
ZW405 2 L McNab Masters Flying Eagles 1 2:05:43,00 2:05:43,00 0:25:31,71 2:58:46,00 5:30:00,71
ZW141 6 S Day Masters Flying Eagles 2 2:08:16,00 2:08:16,00 0:25:31,19 2:56:17,29 5:30:04,48
ZW296 24 Dave Gardner Masters Giant 3 2:02:39,00 2:02:39,00 0:23:53,81 3:05:41,26 5:32:14,07
ZW107 39 Tim Moore Vets Rolf Valley 3 2:08:20,00 2:08:20,00 0:25:51,50 2:59:41,32 5:33:52,82
ZW083 10 Brian Watson Vets Red Wine Express 2:03:47,00 2:03:47,00 0:24:33,37 3:05:42,10 5:34:02,47
ZW042 53 Vincent Francis Masters DF Squared 2:05:36,00 2:05:36,00 0:31:38,00 2:57:35,56 5:34:49,56
ZW152 55 Jonathan Brash Elite DF Squared 2:15:34,00 0:00:06,50 2:15:27,50 0:27:06,37 2:53:27,04 5:36:00,91
ZW088 54 Lloyd Govindan Masters DF Squared 2:08:14,00 2:08:14,00 0:26:46,28 3:09:34,73 5:44:35,01
ZW210 58 Simon Marukira Masters DF Hackers 2:12:56,00 2:12:56,00 0:26:39,08 3:05:38,33 5:45:13,41
ZW151 50 Michael Murdoch Elite Alpha Males 1:58:55,00 1:58:55,00 0:23:47,64 3:25:26,88 5:48:09,52
ZW129 40 Trevor Duxbury Vets Rolf Valley 3 2:15:37,00 2:15:37,00 0:26:52,50 3:07:23,31 5:49:52,81
ZW057 57 Wayne Davidson Vets Giant 3 2:13:31,00 2:13:31,00 0:23:19,59 3:35:06,75 6:11:57,34
ZW222 52 Bryce Moore Juniour Alpha Males 2:15:33,00 2:15:33,00 0:31:27,80 3:25:29,71 6:12:30,51
ZW077 49 Alex Mattock Youth Alpha Males 2:15:29,00 2:15:29,00 0:25:37,42 3:43:31,46 6:24:37,88
88 Langton Nyamvura Masters Individual 2:29:34,00 2:29:34,00 0:28:28,57 3:27:04,91 6:25:07,48
ZW134 36 Leigh Littleford Ladies Rolf Valley 2 2:24:00,00 2:24:00,00 0:27:48,44 3:35:04,32 6:26:52,76
ZW029 57 Zane Francis Vets DF Hackers 2:35:55,00 2:35:55,00 0:28:12,79 3:25:26,88 6:29:34,67
89 Helen Patches Ladies Individual 2:41:59,00 2:41:59,00 0:28:53,00 3:35:04,32 6:45:56,32
ZW193 56 Dries Walraven Elite DF Squared 2:47:16,00 2:47:16,00 0:25:03,86 3:43:31,46 6:55:51,32
ZW008 29 Ash Dixon Ladies Rolf Valley 1 dns dns dns dnf
ZW012 30 Ben Balneaves Vets Rolf Valley 1 dns dns dns dnf
31 Dave Crous 0 Rolf Valley 1 dns dns dns dnf
ZW119 32 Andrew Brown Vets Rolf Valley 1 dns dns dns dnf
ZW054 34 Jim Brown Vets Rolf Valley 1 dns dns dns dnf
35 Dave Curtis 0 Rolf Valley 2 dns dns dns dnf
ZW211 45 Tonderai Nyadongo Masters Thrive B Team dnf dnf dns dnf
ZW346 13 Sonja O'fee Ladies Giant 1 dnf dnf dns dnf
87 Rolf Hanssen Individual 2:55:45,00 2:55:45,00 dns dnf
86 Bary Hanssel Masters Individual 2:49:46,00 2:49:46,00 dns dnf
85 Charlie Hanssel Vets Individual 2:47:16,00 2:47:16,00 dns dnf
ZW329 8 A Nish Juniour Flying Eagles 2 2:43:06,00 2:43:06,00 0:29:35,68 dns dnf
84 Tyron Mackaie Juniour Individual 2:31:36,00 2:31:36,00 dns dnf
82 B Littleford Juniour Individual 2:31:34,00 2:31:34,00 dns dnf
81 Bradley Hanssen Juniour Individual 2:29:36,00 2:29:36,00 0:25:44,59 dns dnf
83 Andrew Zagraphas Juniour Individual 2:29:36,00 2:29:36,00 0:26:30,22 dns dnf
38 Jim Wilson 0 Rolf Valley 3 2:24:00,00 2:24:00,00 dns dnf
ZW169 16 Ashley Fianaughty Juniour Giant 1 2:16:14,00 2:16:14,00 dns dnf
ZW120 26 Nic Els Masters Giant 4 2:15:06,00 2:15:06,00 0:27:21,22 dns dnf
60 Nasin Mahommed Masters 2:13:52,00 2:13:52,00 0:25:53,94 dnf dnf
ZW169 25 Ian Stewart Vets Giant 4 2:12:23,00 2:12:23,00 0:24:28,28 dnf dnf
ZW080 51 Marcel Marshall Masters Alpha Males 2:05:35,00 2:05:35,00 dns dnf
ZW207 12 Ben Wood Juniour Red Wine Express 2:00:41,28 2:00:41,28 0:22:56,54 dns dnf
ZW050 59 Sirajh Abdul Juniour DF Hackers 2:00:00,00 2:00:00,00 0:25:36,72 dnf dnf
Close