10-09 1º stage
Spremberg (Sachsen) - Spremberg (Sachsen) 81,4 km
Roger Kluge
11-09 2º stage
Spremberg (Sachsen) - Senftenberg (Brandenburg) 147,6 km
Holger Burkhardt
12-09 3º stage
- Guben (Brandenburg) 149,1 km
Tino Thömel
13-09 4º stage
Guben (Brandenburg) - Guben (Brandenburg) 10 km
Roger Kluge
13-09 5º stage
- Velten (Brandenburg) 149,1 km
Marcel Kittel
14-09 6º stage
Velten (Brandenburg) - Templin (Brandenburg) 143,2 km
Andreas Stauff
General Classification
Roger Kluge
2007
|
06-09 1º stage
Prenzlau (Brandenburg) - Prenzlau (Brandenburg) 143,5 km
Sebastian Forke
07-09 2º stage
Prenzlau (Brandenburg) - Zehdenick (Brandenburg) 115,3 km
Roger Kluge
07-09 3º stage
Zehdenick (Brandenburg) - Zehdenick (Brandenburg) 12 km
Jörg Lehmann
08-09 4º stage
- Luckenwalde (Brandenburg) 163.2 km
Marcel Kittel
09-09 5º stage
Luckenwalde (Brandenburg) 143 km
Christian Kux
General Classification
Roger Kluge
2003
|
10-09 1º stage part a
109 km
André Schulze
10-09 1º stage part b
Senftenberg (Brandenburg) 17.4 km
Jean Nuttli
11-09 2º stage
Senftenberg (Brandenburg) 173 km
André Schulze
12-09 3º stage
- Hohen Neuendorf (Brandenburg) 201 km
René Obst
13-09 4º stage
Hohen Neuendorf (Brandenburg) - Prenzlau (Brandenburg) 158.7 km
Robert Retschke
14-09 5º stage
133.7 km
André Schulze
General Classification
Jean Nuttli
2002
|
11-09 1º stage
Wittenberge (Brandenburg) - Wittenberge (Brandenburg) 160 km
Timo Scholz
12-09 2º stage
Wittenberge (Brandenburg) - Oranienburg (Brandenburg) 190 km
Denny Schewe
13-09 3º stage
Oranienburg (Brandenburg) - Luckenwalde (Brandenburg) 190 km
Benjamin Minow
14-09 4º stage part a
- Luckenwalde (Brandenburg) 15 km
Gustav-Erik Larsson
14-09 4º stage part b
Luckenwalde (Brandenburg) - Cottbus (Brandenburg) 125 km
Russell Downing
15-09 5º stage
Cottbus (Brandenburg) - Senftenberg (Brandenburg) 160 km
René Obst
General Classification
Timo Scholz
2001
|
12-09 1º stage
Premnitz (Brandenburg) - Premnitz (Brandenburg) 157 km
Hayden Godfrey
13-09 2º stage
Premnitz (Brandenburg) - Kleinmachnow (Brandenburg) 183 km
Andre Kalfack
14-09 3º stage
Kleinmachnow (Brandenburg) - Finsterwalde (Brandenburg) 199 km
Sebastian Siedler
15-09 4º stage part a
Finsterwalde (Brandenburg) - Forst (Brandenburg) 105 km
Gustav-Erik Larsson
15-09 4º stage part b
Forst (Brandenburg) - Cottbus (Brandenburg) 25.3 km
Jonas Ljungblad
16-09 5º stage
Cottbus (Brandenburg) - Cottbus (Brandenburg) 145 km
Guido Fulst
General Classification
Christian Lademann
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |