Tour du Vaucluse


France

tot 1960: rit in lijn vanaf 1960: etappekoers

1998
00-00 1º stage
   Guido Wirz
00-00 2º stage
   Maurizio De Pasquale
00-00 3º stage
   Frédéric Vifian
00-00 4º stage
   Benoit Salmon
00-00 5º stage
   Jacek Mickiewicz
General Classification
   Benoit Salmon
1996
00-00 1º stage
   Fabrizio Guidi
00-00 3º stage
   Fabrizio Guidi
00-00 4º stage
   Cyril Saugrain
00-00 5º stage
   Fabrizio Guidi
18-04 2º stage
   Wim Vansevenant
General Classification
   Fabrizio Guidi
1995
00-00 1º stage
   Jimmy Delbove
00-00 2º stage
   Christophe Leroscouët
00-00 3º stage
   Frédéric Pontier
00-00 4º stage
   Cyril Saugrain
00-00 5º stage
   Massimo Strazzer
General Classification
   Fabrizio Guidi
1994
00-00 1º stage
   Blaise Chauviere
00-00 2º stage
   Gordon Fraser
00-00 3º stage
   Rajmund Lehnert
00-00 4º stage
   Frédéric Pontier
00-00 5º stage
   Gordon Fraser
General Classification
   Blaise Chauviere
1993
00-00 Prologue
   Eric Magnin
00-00 1º stage
   Luc Leblanc
00-00 2º stage
   Jean-Christophe Currit
00-00 3º stage
   Emmanuel Magnien
00-00 4º stage
   Roland Meier
General Classification
   Thierry Bourguignon
1992
00-00 Prologue
   Delmino Pereira

   Joaquim Gomes
00-00 3º stage
   Didier Virvaleix
00-00 4º stage
   Joaquim Gomes
01-04 1º stage
   Eric Van Lancker
02-04 2º stage
   Jocelyn Jolidon
05-04 5º stage
   Eric Van Lancker
General Classification
   Robert Forest
1991
00-00 Prologue
   Kurt Onclin
00-00 1º stage
   Kurt Onclin
00-00 2º stage
   Miguel Indurain
00-00 3º stage
   Steffen Rein
00-00 4º stage
   Fabrice Philipot
00-00 6º stage
   Chris Walker
General Classification
   Miguel Indurain
1990
04-04 1º stage part a
   Marcel Remijn
04-04 1º stage part b
   Rolf Aldag
05-04 2º stage
   Thierry Bourguignon
06-04 3º stage part a
   Kim Andersen
06-04 3º stage part b
   Johan Bruyneel
07-04 4º stage
   Dominique Arnaud
08-04 5º stage
   Viatcheslav Ekimov
General Classification
   Atle Kvålsvoll
1989
00-00 Prologue Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 1.8 km
   Falk Boden
00-00 1º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 171 km
   Martin Earley
00-00 2º stage Entraigues-sur-Sorgues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Vitrolles (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 125 km
   Jean-François Bernard
00-00 3º stage part a Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 18 km
   Peter Roes
00-00 3º stage part b Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 125 km
   Martin Earley
00-00 4º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 175 km
   Pascal Lance
00-00 5º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 145 km
   Sammie Moreels
General Classification
   Steven Rooks
1988
00-00 Prologue
   Olaf Ludwig
00-00 1º stage
   Jan Schur
00-00 2º stage part a
   Michel Bibollet
00-00 2º stage part b
   Charly Mottet
00-00 3º stage
   Olaf Ludwig
00-00 4º stage
   Remig Stumpf
00-00 5º stage
   Falk Boden
General Classification
   Charly Mottet
1987
00-00 1º stage
   Claude Criquielion
00-00 2º stage
   Jean-Jacques Philipp
00-00 3º stage
   Igor Sumnikov
00-00 4º stage
   Igor Sumnikov
00-00 5º stage
   Ivan Ivanov
03-04 Prologue
   Uwe Ampler
General Classification
   Pascal Simon
1986
00-00 Prologue
   Olaf Ludwig
00-00 1º stage
   Uwe Ampler
00-00 2º stage
   Charly Mottet
00-00 3º stage
   Bernard Vallet
00-00 4º stage
   Olaf Ludwig
General Classification
   Jerôme Simon
1985
00-00 Prologue
   Jean-Jacques Philipp
00-00 1º stage
   Guy Gallopin
00-00 1º stage part b
   Philippe Casado
00-00 2º stage
   Jean-Jacques Philipp
00-00 3º stage
   Philippe Casado
00-00 4º stage part a
   Alain Von Allmen
00-00 4º stage part b
   Philippe Casado
General Classification
   Jean-Jacques Philipp
1984
13-04 Prologue Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 3 km
   Gerhard Strittmatter
14-04 1º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Sainte-Cécile (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 173 km
   Patrice Thévenard
15-04 2º stage Aigue-Belle (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Sorgues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 168 km
   Vincent Barteau
16-04 3º stage part A Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Mollans-sur-Ouvèze (Rhone-Alpes) 80 km
   André Chappuis
16-04 3º stage part B Le Pontet (Rhone-Alpes) - Mollans-sur-Ouvèze (Rhone-Alpes) 65.5 km
   Michel Charréard
17-04 4º stage Le Pontet (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur)
   Régis Simon
General Classification
   Philippe Chevallier
1983
13-04 Prologue Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 2,7 km
   Patrick Bonnet
14-04 1º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 180 km
   Pascal Poisson
15-04 2º stage Villes-sur-Auzon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Pertuis (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 182 km
   Miroslav Sýkora
16-04 3º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 177 km
   Jiri Skoda
17-04 4º stage part A Caromb (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 79 km
   Sergei Uslamin
17-04 4º stage part B Bédoin (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Chalet Reynard (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 16,5 km
   Eric Caritoux
General Classification
   Denis Roux
1982
14-04 Prologue Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 2,7 km
   Ivan Mitchenko
15-04 1º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 164 km
   Laurent Fignon
16-04 2º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bédoin (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 154 km
   Charkid Zagretdinov
17-04 3º stage Sorgues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Apt (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 160 km
   Vincent Barteau
18-04 4º stage Bédoin (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Chalet Reynard (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 15 km
   Eric Caritoux
General Classification
   Eric Caritoux
1981
08-04 Prologue Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Carpentras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 2 km
   Michel Laurent
09-04 1º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 161 km
   Bernard Thévenet
10-04 2º stage Sorgues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 165 km
   Laurent Fignon
11-04 3º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 148 km
   Jean-François Rault
12-04 4º stage Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 169 km
   Vladimír Vávra
General Classification
   Michel Laurent
1980
00-00 1º stage
   Michel Laurent
00-00 2º stage
   Jean-François Rodriguez
00-00 3º stage
   Patrick Hosotte
00-00 4º stage part a
   Bernard Bourreau
00-00 4º stage part b
   Bernd Drogan
General Classification
   Michel Laurent
1979
00-00 Prologue Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Orange (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 1.7 km
   Jean-Paul Hosotte
00-00 1º stage Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Avignon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 167 km
   Bernard Vallet
00-00 2º stage Sorgues (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 130 km
   Krzysztof Sujka
00-00 3º stage part a Bollène (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Vacqueyras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 90 km
   Michal Klasa
00-00 3º stage part b Vacqueyras (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Beaumont-du-Ventoux (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 31,5 km
   Jan Jankiewicz
00-00 4º stage
   Czesław Lang
General Classification
   Czesław Lang
1978
00-00 1º stage part a
   Mariano Martinez
00-00 1º stage part b
   Michel Laurent
00-00 2º stage
   Pierre-Raymond Villemiane
00-00 3º stage
   Pierre Bazzo
00-00 4º stage part a
   Jean-Marie Michel
00-00 4º stage part b
   Francis Campaner
General Classification
   Michel Laurent
1977
General Classification
   Bernd Drogan
1974

   Jan Brzeźny
1960

   René Fournier
1959

   Max Cohen
1957

   Jean Dotto
1956

   Lucien Fliffel
1955
258 km
   Russell Mockridge
1954

   Raymond Elena
1953
Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) - Cavaillon (Provence-Alpes-Cote d'Azur) 255 km
   Antonin Canavese
1951

   Raoul Rémy
1941

   Dominique Zanti
1939

   Dante Gianello
1938

   Nello Troggi
1937

   Giuseppe "Joseph" Cassin
1936

   Ettore Molinaro
1935

   Jean Bidot
1934

   Jean Bidot
1933

   Georges Speicher
1932

   Maxime Calamel
1931

   Maxime Calamel
1930

   Louis Gras
1924

   Maurice Ville
1923

   Romain Bellenger

Stats Tour du Vaucluse

Final classifications by country
France 14
Italy 2
German Democratic Republik 1
Spain 1
Norway 1
Poland 1
The Netherlands 1
Final classifications by cyclist
Laurent, Michel   FRA 3
Guidi, Fabrizio   ITA 2
Bourguignon, Thierry   FRA 1
Caritoux, Eric   FRA 1
Chauviere, Blaise   FRA 1
Chevallier, Philippe   FRA 1
Drogan, Bernd   GDR 1
Forest, Robert   FRA 1
Indurain Larraya, Miguel Maria   ESP 1
Kvålsvoll, Atle   NOR 1
Lang, Czesław   POL 1
Mottet, Charly   FRA 1
Philipp, Jean-Jacques   FRA 1
Rooks, Steven   NED 1
Roux, Denis   FRA 1
Salmon, Benoit   FRA 1
Simon, Jerôme   FRA 1
Simon, Pascal   FRA 1
Victories/Stages by country
France 73
Germany 14
Belgium 9
Italy 8
Poland 5
Switzerland 5
Russia 3
Czechoslovakia 3
Portugal 3
Ireland 2
Canada 2
Belarus 2
USSR 2
Denmark 1
German Democratic Republik 1
Spain 1
Australia 1
The Netherlands 1
Czech Republic 1
Great Britain 1
Victories/Stages by cyclist
Ludwig, Olaf   GER 4
Casado, Philippe Stéphane   FRA 3
Guidi, Fabrizio   ITA 3
Laurent, Michel   FRA 3
Philipp, Jean-Jacques   FRA 3
Ampler, Uwe   GER 2
Barteau, Vincent   FRA 2
Bidot, Jean André   FRA 2
Boden, Falk   GER 2
Calamel, Maxime   FRA 2
Caritoux, Eric   FRA 2
Earley, Martin   IRL 2
Fignon, Laurent Patrick   FRA 2
Fraser, Gordon   CAN 2
Oliveira Gomes, Joaquim Augusto   POR 2
Mottet, Charly   FRA 2
Onclin, Kurt   BEL 2
Pontier, Frédéric   FRA 2
Saugrain, Cyril   FRA 2
Sumnikov, Igor   BLR 2
Vallet, Bernard   FRA 2
Van Lancker, Eric   BEL 2
Aldag, Rolf   GER 1
Andersen, Kim   DEN 1
Arnaud, Dominique   FRA 1
Bazzo, Pierre   FRA 1
Bellenger, Romain   FRA 1
Bernard, Jean-François   FRA 1
Bibollet, Michel   FRA 1
Bonnet, Patrick   FRA 1
Bourguignon, Thierry   FRA 1
Bourreau, Bernard   FRA 1
Bruyneel, Johan   BEL 1
Brzeźny, Jan   POL 1
Campaner, Francis   FRA 1
Canavese, Antonin   FRA 1
Cassin, Giuseppe "Joseph"   ITA 1
Chappuis, André   FRA 1
Charréard, Michel   FRA 1
Chauviere, Blaise   FRA 1
Cohen, Max   FRA 1
Criquielion, Claude   BEL 1
Currit, Jean-Christophe   FRA 1
De Pasquale, Maurizio   ITA 1
Delbove, Jimmy   FRA 1
Dotto, Jean   FRA 1
Drogan, Bernd   GDR 1
Ekimov, Viatcheslav   RUS 1
Elena, Raymond   FRA 1
Fliffel, Lucien   FRA 1
Fournier, René   FRA 1
Gallopin, Guy   FRA 1
Gianello, Dante   FRA 1
Gras, Louis   FRA 1
Hosotte, Patrick   FRA 1
Hosotte, Jean-Paul   FRA 1
Indurain Larraya, Miguel Maria   ESP 1
Ivanov, Ivan   RUS 1
Jankiewicz, Jan   POL 1
Jolidon, Jocelyn   SUI 1
Klasa, Michal   TCH 1
Lance, Pascal   FRA 1
Lang, Czesław   POL 1
Leblanc, Luc   FRA 1
Lehnert, Rajmund   GER 1
Leroscouët, Christophe   FRA 1
Magnien, Emmanuel   FRA 1
Magnin, Eric   FRA 1
Martinez, Mariano   FRA 1
Meier, Roland   SUI 1
Michel, Jean-Marie   FRA 1
Mickiewicz, Jacek   POL 1
Mitchenko, Ivan   URS 1
Mockridge, Russell   AUS 1
Molinaro, Ettore   ITA 1
Moreels, Sammie   BEL 1
Magalhães Pereira, Delmino Albano   POR 1
Philipot, Fabrice   FRA 1
Poisson, Pascal   FRA 1
Rault, Jean-François   FRA 1
Rein, Steffen   GER 1
Remijn, Marcel   NED 1
Rémy, Raoul   FRA 1
Rodriguez, Jean-François   FRA 1
Roes, Peter   BEL 1
Salmon, Benoit   FRA 1
Schur, Jan   GER 1
Simon, Régis   FRA 1
Skoda, Jiri   TCH 1
Speicher, Georges   FRA 1
Strazzer, Massimo   ITA 1
Strittmatter, Gerhard   GER 1
Stumpf, Remig   GER 1
Sujka, Krzysztof   POL 1
Sýkora, Miroslav   CZE 1
Thévenard, Patrice   FRA 1
Thévenet, Bernard   FRA 1
Troggi, Nello   ITA 1
Uslamin, Sergei   RUS 1
Vansevenant, Wim   BEL 1
Vávra, Vladimír   TCH 1
Vifian, Frédéric   SUI 1
Ville, Maurice   FRA 1
Villemiane, Pierre-Raymond   FRA 1
Virvaleix, Didier   FRA 1
Von Allmen, Alain   SUI 1
Walker, Chris   GBR 1
Wirz, Guido   SUI 1
Zagretdinov, Charkid   URS 1
Zanti, Dominique   FRA 1