Tour de la Région Wallonne
Ronde van het Waalse Gewest


Belgium

Before Tour du Hainaut
2019
27-07 1º stage Roeulx (Hainaut) - Dottignies (Hainaut) 186,4 km
   Timothy Dupont
28-07 2º stage Waremme (Liege) - Beyne-Heusay (Liege) 170,4 km
   Loïc Vliegen
29-07 3º stage La Roche-en-Ardenne (Luxembourg) - Verviers (Liege) 194,2 km
   Davide Cimolai
30-07 4º stage Villers-le-Bouillet (Liege) - Lierneux (Liege) 178,2 km
   Arnaud Démare
31-07 5º stage Couvin (Namur) - Thuin (Hainaut) 186,7 km
   Tosh Van Der Sande
General Classification
   Loïc Vliegen
2018
28-07 1º stage La Louvière (Hainaut) - Les Bons Villers (Hainaut) 193,4 km
   Romain Cardis
29-07 2º stage Villers-la-Ville (Brabant) - Namur (Namur) 167,2 km
   Tim Wellens
30-07 3º stage Chimay (Hainaut) - La Roche-en-Ardenne (Luxembourg) 169,2 km
   Odd Eiking
31-07 4º stage Malmédy (Liege) - Herstal (Liege) 161,4 km
   Quinten Hermans
01-08 5º stage Huy (Liege) - Waremme (Liege) 187,5 km
   Jens Debusschere
General Classification
   Tim Wellens
2017
22-07 1º stage Stavelot (Liege) - Marchin (Liege) 192,7 km
   Benjamin Thomas
23-07 2º stage Chaudfontaine (Liege) - Seraing (Liege) 192,8 km
   Jasper De Buyst
24-07 3º stage Arlon (Luxembourg) - Houffalize (Luxembourg) 181,4 km
   Dylan Teuns
25-07 4º stage Bruxelles (Brussels Hoofdstedelijk Gewest) - Profondeville (Namur) 164,1 km
   Jean-Pierre Drucker
26-07 5º stage Chièvres (Hainaut) - Thuin (Hainaut) 182,6 km
   Dylan Teuns
General Classification
   Dylan Teuns
2016
23-07 1º stage Charleroi (Hainaut) - Mettet (Namur) 178,3 km
   Tom Boonen
24-07 2º stage Saint-Ghislain (Hainaut) - Roeulx (Hainaut) 182,7 km
   Boris Vallée
25-07 3º stage Braine-l'Alleud (Brabant) - Vielsalm (Luxembourg) 200,6 km
   Dimitri Claeys
26-07 4º stage Aubel (Liege) - Herstal (Liege) 180 km
   Matteo Trentin
27-07 5º stage Engis (Liege) - Dison (Liege) 189,3 km
   Dries Devenyns
General Classification
   Dries Devenyns
2015
25-07 1º stage Wanze (Liege) - Hannut (Liege) 190,7 km
   Niki Terpstra
26-07 2º stage Beaufays (Liege) - Bassenge (Liege) 171,4 km
   Danny Van Poppel
27-07 3º stage Bastogne (Luxembourg) - Namur (Namur) 207 km
   Philippe Gilbert
28-07 4º stage Waterloo (Brabant) - Quaregnon (Hainaut) 164,6 km
   Jonas Vangenechten
29-07 5º stage Chimay (Hainaut) - Thuin (Hainaut) 167,3 km
   Danny Van Poppel
General Classification
   Niki Terpstra
2014
26-07 1º stage Frasnes-lez-Anvaing (Hainaut) - Tournai (Hainaut) 147,9 km
   Jens Debusschere
27-07 2º stage Péronnes-lez-Antoing (Hainaut) - Perwez (Brabant Wallon) 193,1 km
   Giacomo Nizzolo
28-07 3º stage Somme-Leuze (Namur) - Neufchâteau (Luxembourg) 174,1 km
   Juan José Lobato
29-07 4º stage Herve (Liege) - Waremme (Liege) 174,9 km
   Tom Van Asbroeck
30-07 5º stage Malmédy (Liege) - Ans (Liege) 184 km
   Gianni Meersman
General Classification
   Gianni Meersman
2013
20-07 1º stage Ans (Liege) - Eupen (Liege) 183,6 km
   Alexandr Kolobnev
21-07 2º stage Verviers (Liege) - Engis (Liege) 167,9 km
   Tom Boonen
22-07 3º stage Beaufays (Liege) - Bastogne (Luxembourg) 168,5 km
   Greg Van Avermaet
23-07 4º stage Andenne (Namur) - Clabecq (Brabant) 197,1 km
   Kenny Dehaes
24-07 5º stage Soignies (Hainaut) - Thuin (Hainaut) 144,7 km
   Greg Van Avermaet
General Classification
   Greg Van Avermaet
2012
21-07 1º stage Tournai (Hainaut) - Lessines (Hainaut) 159,7 km
   Nacer Bouhanni
22-07 2º stage Binche (Hainaut) - Mettet (Namur) 205,5 km
   Danilo Napolitano
23-07 3º stage Marche-en-Famenne (Luxembourg) - Beaufays (Liege) 185,9 km
   Giacomo Nizzolo
24-07 4º stage Huy (Liege) - Oreye (Liege) 207 km
   Danilo Napolitano
25-07 5º stage Welkenraedt (Liege) 179,2 km
   Danilo Napolitano
General Classification
   Giacomo Nizzolo
2011
23-07 1º stage Amay (Liege) - Banneux (Liege) 152,1 km
   Mathieu Ladagnous
24-07 2º stage Wanze (Liege) - Houffalize (Luxembourg) 194,4 km
   Joost Van Leijen
25-07 3º stage Sambreville (Namur) 203,9 km
   Daniele Bennati
26-07 4º stage Enghien (Hainaut) - Mouscron (Hainaut) 145,3 km
   Robbie McEwen
27-07 5º stage Charleroi (Hainaut) - Thuin (Hainaut) 141,8 km
   Greg Van Avermaet
General Classification
   Greg Van Avermaet
2010
24-07 1º stage Mouscron (Hainaut) - Lessines (Hainaut) 184,4 km
   Danilo Napolitano
25-07 2º stage Braine-le-Comte (Hainaut) - Saintes (Brabant) 201,8 km
   Stefan Van Dijk
26-07 3º stage Andenne (Namur) - Hotton (Luxembourg) 180,2 km
   Kristof Goddaert
27-07 4º stage Vielsalm (Luxembourg) - Villers-le-Bouillet (Liege) 168 km
   Laurent Mangel
28-07 5º stage Chaudfontaine (Liege) - Welkenraedt (Liege) 164,7 km
   Russell Downing
General Classification
   Russell Downing
2009
25-07 1º stage Waremme (Liege) - Beaufays (Liege) 177,3 km
   Freddy Bichot
26-07 2º stage Limbourg (Liege) - Arlon (Luxembourg) 210,5 km
   Juan José Haedo
27-07 3º stage Ciney (Namur) - Thuin (Hainaut) 205,9 km
   Matthew Goss
28-07 4º stage Charleroi (Hainaut) 195,1 km
   Thomas De Gendt
29-07 5º stage Ottignies (Brabant Wallon) - Tournai (Hainaut) 172,9 km
   Matthew Goss
General Classification
   Julien El Fares
2008
26-07 1º stage Tubize (Brabant) - Soignies (Hainaut) 145,4 km
   Tom Boonen
27-07 2º stage Binche (Hainaut) - Namur (Namur) 183,5 km
   Paolo Bettini
28-07 3º stage Beauraing (Namur) - Neufchâteau (Liege) 203,5 km
   Greg Van Avermaet
29-07 4º stage Gouvy (Luxembourg) - Seraing (Liege) 201,9 km
   Gianni Meersman
30-07 5º stage Welkenraedt (Liege) - Aubel (Liege) 175,3 km
   Patrice Halgand
General Classification
   Serguei Ivanov
2007
28-07 1º stage Haccourt (Liege) - Welkenraedt (Liege) 143,5 km
   Luis Pasamontes
29-07 2º stage Saint Georges (Liege) 156,9 km
   Greg Van Avermaet
30-07 3º stage Chièvres (Hainaut) - Thuin (Hainaut) 217,5 km
   Giuseppe Palumbo
31-07 4º stage Sambreville (Namur) - Jemelle (Namur) 211 km
   Rémi Pauriol
01-08 5º stage Hotton (Luxembourg) - Barvaux (Luxembourg) 151,6 km
   Lars Bak
General Classification
   Borut Božič
2006
24-07 1º stage Flobecq (Hainaut) - Marcinelle (Hainaut) 159,4 km
   Aitor Galdós
25-07 2º stage Nivelles (Brabant) 187,7 km
   Fabrizio Guidi
26-07 3º stage Mettet (Namur) - Saint-Hubert (Luxembourg) 205,4 km
   Nico Sijmens
27-07 4º stage Saint-Hubert (Luxembourg) - Beaufays (Liege) 191,7 km
   Fabrizio Guidi
28-07 5º stage Amay (Liege) - Wanze (Liege) 156 km
   Baden Cooke
General Classification
   Fabrizio Guidi
2005
25-07 1º stage Brussel/Bruxelles (Brussels Hoofdstedelijk Gewest) - Soignies (Hainaut) 172 km
   Luca Celli
26-07 2º stage Lessines (Hainaut) - Nivelles (Brabant) 220 km
   Jeremy Hunt
27-07 3º stage Perwez (Namur) - Amay (Liege) 155 km
   Luca Paolini
28-07 4º stage Chaudfontaine (Liege) - Houffalize (Luxembourg) 198 km
   Guido Trentin
29-07 5º stage Wanze (Liege) - Namur (Namur) 121 km
   Alberto Ongarato
General Classification
   Luca Celli
2004
26-07 1º stage Aubel (Liege) - Bassenge (Liege) 157.4 km
   Hayden Roulston
27-07 2º stage Amay (Liege) - Arlon (Luxembourg) 190.1 km
   Fabrizio Guidi
28-07 3º stage Andenne (Namur) - Nivelles (Brabant) 212.5 km
   Nicolas Reynaud
29-07 4º stage Jodoigne (Brabant) - Bruxelles (Brussels Hoofdstedelijk Gewest) 145.2 km
   Jaan Kirsipuu
30-07 5º stage Bruxelles (Brussels Hoofdstedelijk Gewest) - Charleroi (Hainaut) 163 km
   Sébastien Chavanel
General Classification
   Gerben Löwik
2003
28-07 1º stage Flobecq (Hainaut) - Charleroi (Hainaut) 160.4 km
   Niko Eeckhout
28-07 2º stage Waterloo (Brabant) - Nivelles (Brabant) 169 km
   Stéphane Bergès
30-07 3º stage Namur (Namur) - Bouillon (Luxembourg) 208.8 km
   Michele Bartoli
31-07 4º stage Houffalize (Luxembourg) - Aubel (Liege) 189 km
   Julian Dean
01-08 5º stage Amay (Liege) - Chaudfontaine (Liege) 146.4 km
   Julian Dean
General Classification
   Julian Dean
2002
29-07 1º stage Chaudfontaine (Liege) - Seraing (Liege) 152.8 km
   Paolo Bettini
30-07 2º stage Amay (Liege) - Bastogne (Luxembourg) 154.3 km
   Frédéric Amorison
31-07 3º stage Arlon (Luxembourg) - Namur (Namur) 208.7 km
   Johan Museeuw
01-08 4º stage Beauvechain (Brabant Wallon) - Nivelles (Brabant) 163.8 km
   Erwin Thijs
02-08 5º stage Soignies (Hainaut) - Flobecq (Hainaut) 149.8 km
   Peter Van Petegem
General Classification
   Paolo Bettini
2001
03-08 1º stage Mouscron (Hainaut) - Mouscron (Hainaut) 173.9 km
   Fabrizio Guidi
04-08 2º stage Mouscron (Hainaut) - Clabecq (Brabant) 174.4 km
   Bert Grabsch
05-08 3º stage Charleroi (Hainaut) - Couvin (Namur) 173.2 km
   Glenn D'Hollander
06-08 4º stage Couvin (Namur) - Marche-en-Famenne (Luxembourg) 218 km
   Robbie McEwen
07-08 5º stage - Amay (Liege) 34.1 km
   Bert Roesems
08-08 6º stage Blegny (Liege) - Aubel (Liege) 160.6 km
   Nicklas Axelsson
General Classification
   Glenn D'Hollander
2000
30-04 2º stage - Amay (Liege) 167 km
   Tom Steels
29-07 1º stage Aubel (Liege) - Seraing (Liege) 152 km
   Jo Planckaert
31-07 3º stage Amay (Liege) - Houffalize (Luxembourg) 176 km
   Leif Hoste
01-08 4º stage Arlon (Luxembourg) - Jemelle (Namur) 201 km
   Marc Streel
02-08 5º stage Chastre (Brabant) - Tubize (Brabant) 236 km
   Frédéric Finot
03-08 6º stage Gilly (Hainaut) - Charleroi (Hainaut) 172 km
   Tom Steels
General Classification
   Axel Merckx
1999
30-07 Prologue - Ploegsteert (Hainaut) 6.1 km
   Marc Streel
31-07 1º stage Mons (Liege) - Frameries (Hainaut) 174.1 km
   Mikael Kyneb
01-08 2º stage Tubize (Brabant) - Dinant (Namur) 218 km
   Giuliano Figueras
02-08 3º stage Libin (Luxembourg) - Arlon (Luxembourg) 195.1 km
   Ludovic Capelle
03-08 4º stage part a Houffalize (Luxembourg) - Blegny (Liege) 81.1 km
   Andrei Tchmil
General Classification
   Mikael Kyneb
1998
01-08 1º stage Liège (Liege) - Wezet (Liege) 166 km
   Davide Rebellin
02-08 2º stage 's Gravenvoeren (Limburg) - Amay (Liege) 91 km
   Ludovic Capelle
02-08 3º stage - Amay (Liege) 20 km
   Frank Vandenbroucke
03-08 4º stage Hamoir (Liege) - Charleroi (Hainaut) 190 km
   Marc Streel
04-08 5º stage Waver (Oost-Vlaanderen) - Profondeville (Namur) 175 km
   Mikael Kyneb
05-08 6º stage Saint-Hubert (Luxembourg) - Houffalize (Luxembourg) 200 km
   Frank Vandenbroucke
General Classification
   Frank Vandenbroucke
1997
01-08 1º stage Liège (Liege) - Aubel (Liege) 157.2 km
   Matthé Pronk
02-08 2º stage part a Visé (Liege) - Amay (Liege) 61.7 km
   Rik Verbrugghe
02-08 2º stage part b - Amay (Liege) 18.6 km
   Rik Verbrugghe
03-08 3º stage Fléron (Liege) - Frameries (Hainaut) 206.2 km
   Tom Steels
04-08 4º stage Estaimbourg (Hainaut) - Chapelle-lez-Herlaimont (Hainaut) 144 km
   Tom Steels
05-08 5º stage Nivelles (Brabant) - Namur (Namur) 146 km
   Raivis Belohvosciks
05-08 6º stage Nivelles (Brabant) - Namur (Namur) 146 km
   Glenn D'Hollander
General Classification
   Thierry Marichal
1996
03-08 Prologue - Lodelinsart (Hainaut) 2.9 km
   Frank Vandenbroucke
04-08 1º stage Obourg (Hainaut) - Estaimpuis (Hainaut) 82.3 km
   Nico Mattan
04-08 2º stage Luingne (Hainaut) - Wattrelos (Nord-Pas-de-Calais)
   Frank Vandenbroucke
05-08 3º stage Chapelle-lez-Herlaimont (Hainaut) - Amay (Liege) 162.3 km
   Thomas Fleischer
06-08 4º stage Amay (Liege) - Herve (Liege) 188.8 km
   Scott Sunderland
07-08 5º stage Aubel (Liege) 203.5 km
   Frank Vandenbroucke
08-08 6º stage Bouillon (Luxembourg) - Houffalize (Luxembourg) 151.8 km
General Classification
   Thomas Fleischer
1995
06-08 2º stage Luingne (Hainaut) - Wattrelos (Nord-Pas-de-Calais) 94.1 km
   Tony Bracke
07-08 3º stage Wattrelos (Nord-Pas-de-Calais) - Estaimpuis (Hainaut) 130 km
   Danny Nelissen
08-08 4º stage La Bouverie (Hainaut) - Frameries (Hainaut) 144 km
   Tony Bracke
09-08 5º stage Charleroi (Hainaut) - Chapelle-lez-Herlaimont (Hainaut) 137.3 km
   Nicola Ramacciotti
10-08 6º stage Amay (Liege) - Amay (Liege) 179.5 km
   Roberto Moretti
11-08 7º stage Aubel (Liege) - 's Gravenvoeren (Limburg) 27.2 km
   Stig Guldbæk
12-08 8º stage Han-sur-Lesse (Namur) - Han (Liege) 180 km
   Glenn D'Hollander
General Classification
   Paolo Valoti
1994
06-08 Prologue - Frameries (Hainaut) 4 km
   Stig Guldbæk
07-08 1º stage Frameries (Hainaut) - Wattrelos (Nord-Pas-de-Calais) 162.4 km
   Aart Vierhouten
08-08 2º stage Orroir (Hainaut) - Braine-le-Comte (Hainaut) 143.2 km
   Wim Van De Meulenhof
09-08 3º stage Braine-le-Comte (Hainaut) - Visé (Liege) 160.8 km
   Denis Francois
10-08 4º stage 's Gravenvoeren (Limburg) - Houffalize (Luxembourg) 164.5 km
   Jean-François Laffillé
11-08 5º stage Houffalize (Luxembourg) - Han-sur-Lesse (Namur) 175.2 km
   Sébastien Démarbaix
12-08 6º stage Rochefort (Namur) - Leuze (Hainaut) 172.6 km
   Mario Aerts
13-08 7º stage Leuze (Hainaut) - Estaimpuis (Hainaut) 39.7 km
   Rik Verbrugghe
13-08 8º stage Warcoing (Hainaut) - Mont-Saint-Aubert (Hainaut) 25.6 km
   Joona Laukka
14-08 9º stage Hérinnes (Hainaut) 100.5 km
   Aart Vierhouten
General Classification
   Joona Laukka

Stats Tour de la Région Wallonne

Final classifications by country
Belgium 11
Italy 5
The Netherlands 2
Slovenia 1
New Zealand 1
Great Britain 1
France 1
Germany 1
Denmark 1
Russia 1
Finland 1
Final classifications by cyclist
Van Avermaet, Greg   BEL 2
Bettini, Paolo   ITA 1
Božič, Borut   SLO 1
Celli, Luca   ITA 1
Dean, Julian   NZL 1
Devenyns, Dries   BEL 1
D'Hollander, Glenn   BEL 1
Downing, Russell   GBR 1
El Fares, Julien   FRA 1
Fleischer, Thomas   GER 1
Guidi, Fabrizio   ITA 1
Holst Kyneb, Mikael   DEN 1
Ivanov, Serguei   RUS 1
Laukka, Joona   FIN 1
Löwik, Gerben   NED 1
Marichal, Thierry   BEL 1
Meersman, Gianni   BEL 1
Merckx, Axel   BEL 1
Nizzolo, Giacomo   ITA 1
Terpstra, Niki   NED 1
Teuns, Dylan   BEL 1
Valoti, Paolo   ITA 1
Vandenbroucke, Frank   BEL 1
Vliegen, Loïc   BEL 1
Wellens, Tim   BEL 1
Victories/Stages by country
Belgium 64
Italy 25
France 14
The Netherlands 10
Australia 6
Denmark 5
Spain 3
New Zealand 3
Germany 2
Great Britain 2
Russia 2
Sweden 1
Latvia 1
Luxemburg 1
Norway 1
Argentina 1
Estonia 1
Finland 1
Victories/Stages by cyclist
Van Avermaet, Greg   BEL 5
Vandenbroucke, Frank   BEL 5
Guidi, Fabrizio   ITA 4
Napolitano, Danilo   ITA 4
Steels, Tom   BEL 4
Boonen, Tom   BEL 3
D'Hollander, Glenn   BEL 3
Streel, Marc   BEL 3
Verbrugghe, Rik   BEL 3
Bettini, Paolo   ITA 2
Bracke, Tony   BEL 2
Capelle, Ludovic   BEL 2
Dean, Julian   NZL 2
Debusschere, Jens   BEL 2
Goss, Matthew   AUS 2
Guldbæk, Stig   DEN 2
Holst Kyneb, Mikael   DEN 2
McEwen, Robbie   AUS 2
Meersman, Gianni   BEL 2
Nizzolo, Giacomo   ITA 2
Teuns, Dylan   BEL 2
Van Poppel, Danny   NED 2
Vierhouten, Aart   NED 2
Aerts, Mario   BEL 1
Amorison, Frédéric   BEL 1
Axelsson, Nicklas   SWE 1
Ytting Bak, Lars   DEN 1
Bartoli, Michele   ITA 1
Belohvosciks, Raivis   LAT 1
Bennati, Daniele   ITA 1
Bergès, Stéphane   FRA 1
Bichot, Freddy   FRA 1
Bouhanni, Nacer   FRA 1
Cardis, Romain   FRA 1
Celli, Luca   ITA 1
Chavanel, Sébastien   FRA 1
Cimolai, Davide   ITA 1
Claeys, Dimitri   BEL 1
Cooke, Baden   AUS 1
De Buyst, Jasper   BEL 1
De Gendt, Thomas   BEL 1
Dehaes, Kenny   BEL 1
Démarbaix, Sébastien   BEL 1
Démare, Arnaud   FRA 1
Devenyns, Dries   BEL 1
Downing, Russell   GBR 1
Drucker, Jean-Pierre   LUX 1
Dupont, Timothy   BEL 1
Eeckhout, Niko   BEL 1
Christian Eiking, Odd   NOR 1
Figueras, Giuliano   ITA 1
Finot, Frédéric   FRA 1
Fleischer, Thomas   GER 1
Francois, Denis   BEL 1
Galdós Alonso, Aitor   ESP 1
Gilbert, Philippe   BEL 1
Goddaert, Kristof   BEL 1
Grabsch, Bert   GER 1
Haedo, Juan José   ARG 1
Halgand, Patrice   FRA 1
Hermans, Quinten   BEL 1
Hoste, Leif   BEL 1
Hunt, Jeremy   GBR 1
Kirsipuu, Jaan   EST 1
Kolobnev, Alexandr   RUS 1
Ladagnous, Mathieu   FRA 1
Laffillé, Jean-François   FRA 1
Laukka, Joona   FIN 1
Lobato Del Valle, Juan José   ESP 1
Mangel, Laurent   FRA 1
Mattan, Nico   BEL 1
Moretti, Roberto   ITA 1
Museeuw, Johan   BEL 1
Nelissen, Danny   NED 1
Ongarato, Alberto   ITA 1
Palumbo, Giuseppe   ITA 1
Paolini, Luca   ITA 1
Pasamontes Rodríguez, Luis   ESP 1
Pauriol, Rémi   FRA 1
Planckaert, Jo   BEL 1
Pronk, Matthé   NED 1
Ramacciotti, Nicola   ITA 1
Rebellin, Davide   ITA 1
Reynaud, Nicolas   FRA 1
Roesems, Bert   BEL 1
Roulston, Hayden David   NZL 1
Sijmens, Nico   BEL 1
Sunderland, Scott   AUS 1
Tchmil, Andrei   RUS 1
Terpstra, Niki   NED 1
Thijs, Erwin   BEL 1
Thomas, Benjamin   FRA 1
Trentin, Guido   ITA 1
Trentin, Matteo   ITA 1
Vallée, Boris   BEL 1
Van Asbroeck, Tom   BEL 1
Van De Meulenhof, Wim   NED 1
Van Der Sande, Tosh   BEL 1
Van Dijk, Stefan   NED 1
Van Leijen, Joost   NED 1
Van Petegem, Peter   BEL 1
Vangenechten, Jonas   BEL 1
Vliegen, Loïc   BEL 1
Wellens, Tim   BEL 1