General Classification
Andrei Teteriouk
1987
|
General Classification
Dmitri Konychev
1986
|
General Classification
Vasili Zhdanov
1985
|
General Classification
Andrej Vedernikov
1984
|
General Classification
Piotr Ugrumov
1983
|
General Classification
Vladimir Voloshin
1982
|
General Classification
Ivan Ivanov
1981
|
28-09 3º stage
Saint Petersburg (Saint Petersburg City) - Tallinn (Harjumaa)
Viktor Demidenko
General Classification
Viktor Demidenko
1980
|
General Classification
Vladimir Moszkovski
1979
|
General Classification
Sergei Sukhoruchenkov
1978
|
General Classification
Sergei Sukhoruchenkov
1977
|
General Classification
Alexandr Kisliak
1976
|
General Classification
Aleksandr Averin
1975
|
General Classification
Aavo Pikkuus
1973
|
General Classification
Andris Jacobson
1972
|
General Classification
Ringold Walterovitch Kalnenieks
1969
|
General Classification
Alexandre Kulibin
1967
|
General Classification
Gainan Saidchushin
1962
|
General Classification
Ants Väravas
1958
|
00-06 1º stage
- Vilnius (Vilniaus Apskritis) 212 km
Pavel Vostriakov
00-06 2º stage
Vilnius (Vilniaus Apskritis) - Kaunas (Kauno Apskritis) 105 km
Nikolai Etschenko
00-06 3º stage
Kaunas (Kauno Apskritis) - Siauliai (Siauliu Apskritis) 175 km
Vladimir Krioutschkov
00-06 4º stage part A
- Riga (Riga)
Nikolai Etschenko
00-06 4º stage part B
Pavel Vostriakov
00-06 5º stage
Riga (Riga) 183 km
Nikolai Etschenko
00-06 6º stage
Pärnu (Parnumaa) - Tallinn (Harjumaa) 138 km
Ants Adamson
00-06 7º stage
Tallinn (Harjumaa) - Moscou (Moscou City) 226 km
Alexei Podjablonski
00-06 8º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City) 150 km
V. Kassak
00-06 9º stage
Moscou (Moscou City) - Novgorod (Novosibirsk) 177 km
Pavel Vostriakov
00-06 10º stage
Novgorod (Novosibirsk) - Moscou (Moscou City) 140 km
A. Obolenski
00-06 11º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City)
Arkadi Amatuni
00-06 12º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City)
General Classification
Nikolai Etschenko
1957
|
20-06 1º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City) 172 km
Aikaram Bajadian
21-06 2º stage
Moscou (Moscou City) - Smolensk (Smolensk) 228 km
Yevgeny Pyotrovich Klevtsov
22-06 3º stage
Smolensk (Smolensk) - Orcha (Minsk) 130 km
Mikhail Kourbatov
24-06 4º stage
- Minsk (Minsk) 226 km
Evgeni Nemitov
25-06 5º stage
- Bobruisk (Minsk) 217 km
Nikolai Sirotin
26-06 6º stage
- Gomel (Homyel'skaya Voblasts') 179 km
Evgeni Nemitov
27-06 7º stage
110 km
Yuri Koledov
28-06 8º stage
- Kiev (Kyyiv) 141 km
Nikolai Sirotin
30-06 9º stage
Kiev (Kyyiv) - Lubny (Poltavs'ka Oblast') 201 km
Nikolai Bobarenko
01-07 10º stage
Lubny (Poltavs'ka Oblast') 142 km
Yevgeny Pyotrovich Klevtsov
02-07 11º stage
- Kharkov (Kharkivs'ka Oblast') 164 km
Nikolai Etschenko
04-07 12º stage
Kharkov (Kharkivs'ka Oblast') - Moscou (Moscou City) 224 km
Yevgeny Pyotrovich Klevtsov
05-07 13º stage
Moscou (Moscou City) - Orel (Khabarovsk) 158 km
Yuri Koledov
06-07 14º stage
Orel (Khabarovsk) - Moscou (Moscou City) 181 km
Gainan Saidchushin
07-07 15º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City) 181 km
Gainan Saidchushin
General Classification
Yuri Koledov
1956
|
General Classification
Viktor Kapitonov
1955
|
00-00 1º stage
Moscou (Moscou City) - Moscou (Moscou City) 173 km
Nikolai Matvejev
00-00 2º stage
Moscou (Moscou City) - Smolensk (Smolensk) 225 km
Yevgeny Pyotrovich Klevtsov
00-00 3º stage
Smolensk (Smolensk) - Orcha (Minsk) 133 km
Viktor Kapitonov
00-00 4º stage
- Minsk (Minsk) 236 km
A, Titov
00-00 5º stage
- Bobruisk (Minsk) 214 km
Anatoli Tcherepovitch
00-00 6º stage
- Gomel (Homyel'skaya Voblasts') 177 km
A, Titov
00-00 7º stage
109 km
Nikolai Matvejev
00-00 8º stage
- Kiev (Kyyiv) 149 km
? Tchourilov
00-00 9º stage
Kiev (Kyyiv) - Lubny (Poltavs'ka Oblast') 199 km
Pavel Vostriakov
00-00 10º stage
Lubny (Poltavs'ka Oblast') 141 km
? Kalaschniikov
00-00 11º stage
- Kharkov (Kharkivs'ka Oblast') 163 km
Nikolai Matvejev
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |