27-08 1º stage part a
Sofija (Grad Sofiya) - Pirdop (Sofiya) 70,2 km
Filippo Fortin
27-08 1º stage part b
Pirdop (Sofiya) - Troyan (Lovech) 88,9 km
Michele Gazzoli
28-08 2º stage
Troyan (Lovech) - Kazanlak (Stara Zagora) 108,3 km
Mateusz Grabis
29-08 3º stage
Kazanlak (Stara Zagora) - Burgas (Burgas) 180,5 km
Patryk Stosz
30-08 4º stage
Burgas (Burgas) - Sliven (Sliven) 114 km
Red Walters
31-08 5º stage
Sliven (Sliven) - Shumen (Shumen) 128,4 km
Michele Gazzoli
General Classification
Michal Schuran
2022
|
27-08 Prologue
- Sofija (Grad Sofiya) 1,2 km
Marceli Bogusławski
28-08 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Plovdiv (Plovdiv) 176 km
Tobias Nolde
29-08 2º stage
Plovdiv (Plovdiv) - Troyan (Lovech) 106 km
Paul Double
30-08 3º stage
Troyan (Lovech) - Gabrovo (Gabrovo) 72 km
Patryk Stosz
30-08 4º stage
Tryavna (Gabrovo) - Sliven (Sliven) 133 km
Szymon Rekita
31-08 5º stage
Sliven (Sliven) - Burgas (Burgas) 142 km
Marceli Bogusławski
01-09 6º stage
Chirpan (Stara Zagora) - Momchilgrad (Kurdzhali) 160 km
Szymon Rekita
General Classification
Kirilo Tsarenko
2021
|
30-06 Prologue
- Sofija (Grad Sofiya) 1 km
Marceli Bogusławski
01-07 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Plovdiv (Plovdiv) 178 km
Giovanni Lonardi
02-07 2º stage
Plovdiv (Plovdiv) - Troyan (Lovech) 113 km
Immanuel Stark
03-07 3º stage
Troyan (Lovech) - Sliven (Sliven) 180 km
Mihkel Räim
04-07 4º stage
Sliven (Sliven) - Burgas (Burgas) 108 km
Michel Aschenbrenner
05-07 5º stage
Karnobat (Burgas) - Gabrovo (Gabrovo) 188 km
Timo Kielich
General Classification
Immanuel Stark
2020
|
28-07 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Pazardzhik (Pazardzhik) 128 km
Alan Banaszek
29-07 2º stage
Pazardzhik (Pazardzhik) - Plovdiv (Plovdiv) 131 km
Patryk Stosz
30-07 3º stage
Plovdiv (Plovdiv) - Sliven (Sliven) 152 km
Pierre Barbier
31-07 4º stage
Sliven (Sliven) - Burgas (Burgas) 111 km
Norbert Banaszek
General Classification
Patryk Stosz
2016
|
28-08 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Plovdivtsi (Plovdiv) 205 km
Yevgeny Gidich
29-08 2º stage
Plovdivtsi (Plovdiv) - Kardzhali (Kurdzhali) 95 km
Filippo Fiorelli
30-08 3º stage
Kardzhali (Kurdzhali) - Ivaylovgrad (Khaskovo) 157 km
Marco Tecchio
31-08 4º stage
Ivaylovgrad (Khaskovo) - Elena (Khaskovo) 231 km
Oleksandr Polivoda
01-09 5º stage
Elena (Khaskovo) - Maglizh (Stara Zagora) 79 km
Aleksandar Aleksiev
02-09 6º stage
Maglizh (Stara Zagora) - Troyan (Khaskovo) 132 km
Vitaly Buts
General Classification
Sofija (Grad Sofiya) - Troyan (Khaskovo)
Marco Tecchio
2015
|
30-08 1º stage
Nova Zagora (Sliven) - Plovdin (Plovdiv) 124 km
Patrik Tybor
31-08 2º stage
Plovdivtsi (Plovdiv) - Trojan (Khaskovo) 124 km
Stefan Hristov
01-09 3º stage
Troyan (Lovech) - Tryavna (Gabrovo) 100 km
Patrik Tybor
02-09 4º stage
Tryavna (Gabrovo) - Sliven (Sliven) 190 km
Nikita Panassenko
03-09 5º stage
Sliven (Sliven) - Veliko Turnovo (Veliko Turnovo) 118 km
Ivan Stević
General Classification
Stefan Hristov
2013
|
01-09 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Zlatitsa (Sofiya) 70 km
Phil Bauhaus
01-09 2º stage
Zlatitsa (Sofiya) - Kazanlak (Stara Zagora) 150 km
Vitaly Buts
02-09 3º stage
Kazanlak (Stara Zagora) - Elena (Khaskovo) 240 km
Rémy Di Grégorio
03-09 4º stage
Elena (Khaskovo) - Burgas (Burgas) 203 km
Georgi Georgiev
04-09 5º stage
Burgas (Burgas) - Tryavna (Gabrovo) 205 km
Marcin Sapa
05-09 6º stage
Tryavna (Gabrovo) - Troyan (Lovech) 170 km
Stefan Hristov
General Classification
Rémy Di Grégorio
2012
|
09-09 1º stage part a
Sofija (Grad Sofiya) - Zlatitsa (Sofiya) 68 km
Sergei Pomoshnikov
09-09 1º stage part b
Zalapiza (Plovdiv) - Troïan (Lovech)
Alexey Lutsenko
10-09 2º stage
Troïan (Lovech) - Gabrovo (Gabrovo)
Arman Kamyshev
11-09 3º stage
Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Gabrovo)
Damian Walczak
12-09 4º stage
Tryavna (Gabrovo) - Stara Zagora (Stara Zagora)
Sergiy Lagkuti
13-09 5º stage
Stara Zagora (Stara Zagora) - Burgas (Burgas)
Dominic Jelfs
14-09 6º stage
Burgas (Burgas) - Shumen (Shumen)
Yovcho Yovchev
15-09 7º stage
Shumen (Shumen) - Dobrich (Dobrich)
Vyatcheslav Kuznetsov
General Classification
Maxat Ayazbayev
2011
|
11-09 1º stage
Sofija (Grad Sofiya) - Troïan (Lovech) 180 km
Pavel Kochetkov
12-09 2º stage part a
Troïan (Lovech) - Veliko Turnovo (Veliko Turnovo) 100 km
Valery Kaykov
12-09 2º stage part b
Veliko Turnovo (Veliko Turnovo) - Shumen (Shumen)
Martin Grashev
13-09 3º stage
Shumen (Shumen) - Dobrich (Dobrich)
Timofey Kritskiy
14-09 4º stage
Dobrich (Dobrich) - Nesebar (Burgas)
Dmytriy Kosyakov
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |