10-01-1981 | 1º stage - San Cristóbal (Tachira) - San Cristóbal (Tachira) Criterium | 100 | ||
11-01-1981 | 2º stage - San Cristóbal (Tachira) - Rubio (Tachira) | 116 | ||
12-01-1981 | 3º stage - San Cristóbal (Tachira) - Santa Barbara (Barinas) | 155 | ||
13-01-1981 | 4º stage - Santa Barbara (Barinas) - Barinas (Barinas) | 161 | ||
14-01-1981 | 5º stage - Barinas (Barinas) - Guanare (Tachira) | 146 | ||
15-01-1981 | 6º stage - Santuario de La Coromoto (Portuguesa) - Guanare (Tachira) Individual Time Trial | 19 | ||
17-01-1981 | 7º stage - Lagunillas (Merida) - Lagunillas (Merida) Criterium | 108 | ||
18-01-1981 | 8º stage - Mérida (Tachira) - Tovar (Merida) | 108 | ||
19-01-1981 | 9º stage - Tovar (Merida) - La Grita (Tachira) | 145 | ||
20-01-1981 | 10º stage - La Grita (Tachira) - Colón (Tachira) | 133 | ||
21-01-1981 | 11º stage - Colón (Tachira) - San Cristóbal (Tachira) | 152 | ||
21-01-1981 | General Classification - San Cristóbal (Tachira) - San Cristóbal (Tachira) | 1311 |