01-09-1980 | Prologue - Saint-Vincent (Valle d'Aosta) - Saint-Vincent (Valle d'Aosta) Team Time Trial | 1,72 | ||
02-09-1980 | 1º stage - Saint-Vincent (Valle d'Aosta) - Nus (Valle d'Aosta) | 126 | ||
03-09-1980 | 2º stage - Nus (Valle d'Aosta) - Breuil-Cervinia (Valle d'Aosta) | 140,7 | ||
04-09-1980 | 3º stage - Valtournenche (Valle d'Aosta) - Donnas (Valle d'Aosta) | 169.5 | ||
05-09-1980 | 4º stage - Donnas (Valle d'Aosta) - Pila (Valle d'Aosta) | 127 | ||
06-09-1980 | 5º stage - Gressan (Valle d'Aosta) - Santuario di Oropa (Piemonte) | 133,4 | ||
07-09-1980 | 6º stage - Biella (Piemonte) - Aosta (Valle d'Aosta) | 145,8 | ||
07-09-1980 | General Classification - Saint-Vincent (Valle d'Aosta) - Aosta (Valle d'Aosta) | 843,4 |