1 17 DEN19890309 Rasmus Guldhammer Team Festina Vejle 3:06:09
2 11 DEN19891228 Mikkel Schiøler Roskilde CR + 15
3 33 DEN19900826 Mathias Frostholm Kristensen Glud & Marstrand Hobro-Horsens + 15
4 12 DEN19890103 Michael Schön Poulsen Amager CR + 17
5 51 DEN19910316 Søren Kolkjær Kristensen Odder CK + 27
6 77 DEN19910525 Christian Mathiesen Hobro CK38 + 27
7 60 DEN19910122 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR + 27
8 10 DEN19910430 Samuel Rytter Ravn Roskilde CR + 27
9 8 DEN19911106 Mark Sehested Pedersen Roskilde CR + 27
10 62 DEN19891007 Steffan Hansen Esbjerg CR + 27
11 72 DEN19891016 Johannes Ollerup Sall CK Aarhus + 27
12 19 DEN19890724 Morten Gregersen Team Festina Vejle + 27
13 82 DEN199107152 Emil Søeberg Hovmand Ordrup CC + 27
14 25 DEN19900721 Niki Byrgesen Team DCR Junior + 27
15 46 DEN19900310 Mathias Lisson Herning CK + 27
16 1 DEN19900110 Mads Meyer Roskilde CR + 27
17 41 DEN19900325 Max Elmholt Herning CK + 27
18 29 DEN19900908 Simon Olsen Team DCR Junior + 27
19 64 DEN19911007 Kenneth Hansen Esbjerg CR + 27
20 7 DEN19910718 Niels Hedekær Olsen Roskilde CR + 27
21 86 DEN19910311 Sebastian Lander Køge CR + 27
22 65 DEN199107151 Simon Larsen Esbjerg CR + 27
23 30 DEN19900205 Mathias Gade Jakobsen Glud & Marstrand Hobro-Horsens + 27
24 78 DEN19911001 Hjalte Reuss Schmidt Hobro CK38 + 27
25 96 DEN19900930 Dennis Skov Petersen Sønderborg CK + 27
26 20 DEN19890706 Christopher Juul-Jensen Team Festina Vejle + 27
27 99 DEN19900125 Anders Eltzholtz Viborg Cycling + 27
28 97 DEN19901114 Jonas Schau Guddal Haderslev CK75 + 27
29 49 DEN19890626 Jesper Hansen Odder CK + 27
30 87 DEN19910821 Kristoffer Schjønnemann Larsen Køge CR + 27
31 4 DEN19910105 Christian Adelhard Kreutzfeldt Roskilde CR + 27
32 45 DEN19890731 Klaus V. Kristensen Herning CK + 27
33 70 DEN19901005 Rasmus Kristensen Vejle CK + 27
34 39 DEN19890517 Søren T. Kirkegaard Madsen Herning CK + 27
35 21 DEN19890605 Ricky Jørgensen Team Festina Vejle + 27
36 34 DEN19901110 Rasmus Lyngholm Malmkjær Glud & Marstrand Hobro-Horsens + 27
37 91 DEN19911226 Jacques Stilling Randers CK 1910 + 27
38 69 DEN19901113 Rasmus Louring Vorre Vejle CK + 27
39 37 DEN19900329 Nicolai Steensen Glud & Marstrand Hobro-Horsens + 27
40 2 DEN19910709 Pelle Niklas Christensen Clapp Roskilde CR + 27
41 9 DEN19900107 Rasmus Christian Quaade Amager CR + 27
42 48 DEN199011071 Jimmi Sørensen Herning CK + 27
43 24 DEN19900319 Lenni Helleskov Busk Team DCR Junior + 27
44 54 DEN19891014 Jonas Arentz Larsen ABC + 27
45 13 DEN19890729 Sebastian Bidstrup Andersen Amager CR + 27
46 36 DEN19900131 Nicki Rasmussen Glud & Marstrand Hobro-Horsens + 27
47 66 DEN19910103 Kasper Gryrdholt Pedersen Esbjerg CR + 27
48 27 DEN19900123 Lars F. E. Jensen Team DCR Junior + 27
49 55 DEN19890225 Anders Bo Christensen Ordrup CC + 27
50 75 DEN19910405 Heine Børgesen Hobro CK38 + 27
51 18 DEN19890511 Kasper Tungesvig Christensen Team Festina Vejle + 27
52 58 DEN19900731 Jon Timotej Ordrup CC + 27
53 40 DEN19900720 Lenni Andersen Herning CK + 40
54 22 DEN19891123 Jacob Gye Madsen Team Festina Vejle + 43
55 28 DEN19900406 Jacob Mørkøv Team DCR Junior + 51
56 43 DEN19890417 Nick Iversen Herning CK + 1:15
57 93 DEN19910104 Mark Poulsen Slagelse CR + 1:31
58 94 DEN19900817 Mads Lorentzen Hillerød CK + 2:15
59 95 DEN19890628 Alexander S. Larsen Svendborg CC + 2:42
60 15 DEN19890702 Benjamin Philip Bækbøl Hansson Amager CR + 2:42
61 89 DEN19900916 Philip Rasmussen Team Cycling Ringsted + 2:42
62 44 DEN19900118 Thomas Kousgaard Herning CK + 2:42
63 98 DEN19900515 Nicolai Overgård Viborg Cycling + 13:26
DNF 80 DEN19890317 Steen Skov Laursen Silkeborg IF Cykling -
DNF 3 DEN198904062 Michael Kjergaard Roskilde CR -
DNF 5 DEN19901126 Morten Dyrkilde Kristiansen Roskilde CR -
DNF 6 DEN19890312 Mikkel Lund Roskilde CR -
DNF 16 DEN199011072 Jimmy Kim Larsen Amager CR -
DNF 23 DEN19890618 Kasper Therkildsen Team Festina Vejle -
DNF 26 DEN19900525 Patrick Ruben Henriksen Team DCR Junior -
DNF 31 DEN19900702 Patrick Clausen Glud & Marstrand Hobro-Horsens -
DNF 32 DEN19901104 Frederik Just Jernov Glud & Marstrand Hobro-Horsens -
DNF 38 DEN19900423 Kasper Sørensen Glud & Marstrand Hobro-Horsens -
DNF 42 DEN19890621 Martin Stenger Føhns Herning CK -
DNF 47 DEN19890418 Nikolaj E. Svenningsen Herning CK -
DNF 50 DEN19910227 Kristian Haugaard Jensen Odder CK -
DNF 52 DEN19910331 Frederik Odgård Nielsen Odder CK -
DNF 57 DEN19900404 Jonathan Lehmann Ordrup CC -
DNF 61 DEN19900405 Jonas Jensen Guldborg Esbjerg CR -
DNF 67 DEN19890822 Aske Søby Cykling Odense -
DNF 68 DEN19900918 Rasmus Moth Madsen Cykling Odense -
DNF 71 DEN19890521 Christian Skadborg CK Aarhus -
DNF 73 DEN19900228 Rasmus Holm Thomassen KCK Herlev -
DNF 74 DEN19910507 Peter Horn Bækhøj Hobro CK38 -
DNF 83 DEN19910523 Adrian Kaltoft Udesen Ordrup CC -
DNF 84 DEN19910420 Anders Holmgaarrd Johansen Thorsager Motion Cykling -
DNF 90 DEN19900708 Mark R. Sørensen Hvidovre CK -
DNF 100 DEN198904061 Lasse Jensen Viborg Cycling -
DNF 101 DEN19891012 Lars Gammelgaard Johansen Viborg Cycling -
DNF 102 DEN19890713 Lars Iversen Viborg Cycling -
DNS 35 DEN19901210 Stefan Claes Dahl Olsen Glud & Marstrand Hobro-Horsens -
DNS 14 DEN19900407 Stefan Reinert Djurhuus Amager CR -
DNS 53 DEN19910726 Morten Rasmussen Odder CK -
DNS 56 DEN19900829 Louis Jacobi Ordrup CC -
DNS 59 DEN19901203 André Tolstoj Ordrup CC -
DNS 63 DEN19900209 Simon Tange Hansen Esbjerg CR -
DNS 76 DEN19911012 Niclas Jørgensen Hobro CK38 -
DNS 79 DEN19890816 Anders Rosquist Kjærgaard Silkeborg IF Cykling -
DNS 81 DEN19890116 Troels Sten Nielsen Silkeborg IF Cykling -
DNS 85 DEN19910117 Daniel Høegh Nielsen Thorsager Motion Cykling -
DNS 88 DEN19900803 Nicolai Clausen Team Cycling Ringsted -
DNS 92 DEN19891019 Frederik Storm Hansen Holbæk CR -
Antal ryttere i mål: 64
Antal udgåede ryttere: 27 (DNF)
Antal ikke startende ryttere: 12 (DNS)
Antal diskvalificerede ryttere: 0 (DSQ)
(Kilde: CyclingWorld.dk)
Close