1 Raphael Schweda (Ger) Team Nürnberger 2.44.02 (43.89 km/h)
2 Thomas Liese (Ger) Team Nürnberger
3 Jan Schaffrath (Ger) Telekom
4 Matteo Carrara (Ita) Polti
5 Andre Schulze (Ger) SC DHfK Leipzig 1.25
6 Markus Wilfurth (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
7 Raphael Otto (Ger) Team Coast
8 Tobias Steinhauser (Ger) Gerolsteiner
9 Danny Pate (USA) Saeco-Valli&Valli 1.30
10 Christian Werner (Ger) U23 National Team 6.50
11 Kristoffer Ingeby (Swe) Team Mälerenergi 7.16
12 Steffen Radochla (Ger) SC DHfK Leipzig 9.55
13 Bert Dietz (Ger) Team Nürnberger
14 Matthias Albertsson (Swe) Team Mälerenergi
15 Bernhard Wächter (Ger) U23 National Team
16 Enrico Poitschke (Ger) SC DHfK Leipzig
17 Uwe Nepp (Ger) Team Coast
18 Miguel Meza Flores (Spa) Team Colpack
19 Jörg Jaksche (Ger) Telekom
20 Thomas Kaufmann (Ger) U23 National Team
21 Andreas Walzer (Ger) Gerolsteiner
22 Martin Prázdnovsky (Cze) Wüstenrot-ZVVZ
23 Michael Giebelmann (Ger) Team Coast
24 Hanjo Veit (Ger) SC DHfK Leipzig
25 Richard Faltus (Cze) Wüstenrot-ZVVZ
26 Jean Bäßler (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
27 Tobias Niggemeyer (Ger) Hohenfelder-Concorde
28 Mario Zeckra (Ger) Peugeot Team
29 Oliver Blas (Ger) Bayernmanns
30 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner
31 Niel Kammerer (Ger) Franken
32 Florian Zanke (Ger) Peugeot Team
33 Anders Juhlin (Swe) Team Mälerenergi
34 Andreas Kröner (Ger) Franken
35 Florian Bauer (Ger) Bayernmanns
36 Jürgen Kotulla (Ger) Bayernmanns
37 Thorsten Nitsche (Ita) Saeco-Valli&Valli
38 Udo Bölts (Ger) Telekom
39 Dennis Haueisen (Ger) Peugeot Team
40 Jens Heppner (Ger) Telekom
41 Christophe Brandt (Ita) Saeco-Valli&Valli
42 Willi Koller (Ger) Bayernmanns
43 Alessand Cortinovis (Ita) Team Colpack
44 Michael Gietl (Ger) Franken
45 Andreas Dietel (Ger) Franken 10.02
46 Andreas Sauerborn (Ger) Gerolsteiner
47 Bart Voskamp (Den) Polti
48 Oscar Stenström (Swe) Team Mälerenergi
49 Slavomir Heger (Cze) Wüstenrot-ZVVZ
50 Jens Zemke (Ger) Team Nürnberger
51 John Nilsson (Swe) Team Mälerenergi
52 Timo Scholz (Ger) SC DHfK Leipzig
53 Jeroen Blijevens (Ned) Polti
54 Giosué Bonomi (Ita) Polti
55 Josef Tröster (Ger) Bayernmanns
56 Daniel Potthoff (Ger) Hohenfelder-Concorde
57 Öjvind Lillehagen (Swe) Team Mälerenergi
58 Mathias Wilfurth (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
59 Tobias Krug (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
60 Aurel Siegel (Ger) Franken
61 Danilo Klaar (Ger) SC DHfK Leipzig
62 Massimilian Razzari (Ita) Team Colpack
63 Pavel Padrnos (Ita) Saeco-Valli&Valli
64 Steffan Gottschling (Ger) Gerolsteiner
65 Jörg Bär (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
66 Christian Wegmann (Ita) Saeco-Valli&Valli
67 Dennis Lunghi (Ita) Team Colpack
68 Andre Kalfack (Ger) Peugeot Team
69 Daniel Aeschlimann (Ger) Hohenfelder-Concorde
70 Petr Bencik (Cze) Wüstenrot-ZVVZ
71 Erik Zabel (Ger) Telekom
72 Jörn Reuß (Ger) Team Nürnberger
73 Artour Babaitsev (Ger) Team Nürnberger
74 Mirko Celestino (Ita) Polti
75 Tomas Konecny (Cze) Wüstenrot-ZVVZ
76 Christia Van Dartel (Ger) Hohenfelder-Concorde
77 Malte Urban (Ger) Team Coast
78 Chri V. Kleinsorgen (Ger) Team Coast
79 Fabian Wegmann (Ger) U23 National Team 10.13
80 Ondrej Slobodnik (Cze) Wüstenrot-ZVVZ 10.16
81 Andreas Dotzauer (Ger) Bayernmanns 10.44
82 Felix Rohrbach (Ger) Team Stadler-VC Ratisbona
83 Markus Fothen (Ger) U23 National Team
84 Axel Bauer (Ger) Franken
Close