1 Kirsten Wild (Ned) AA-Drink 3.26.08
2 Marianne Vos (Ned) DSB-Bank
3 Linda Villumsen (Den) Buitenpoort-Flexpoint
4 Moniek Rötmensen (Ned) Vrienden vh Platteland
5 Christine Mos (Ned) DSB-Bank
6 Suzanne de Goede (Ned) AA-Drink
7 Tanja Hennes (Ger) Buitenpoort-Flexpoint
8 Debby Mansveld (Ned) Vlaander Caprison/T Interim
9 Stephanie Pohl (Ger) German national team
10 Liesbet de Vocht (Bel) Lotto-Belisol
11 Iris Slappendel (Ned) Vrienden vh Platteland
12 An van Rie (Bel) Lotto-Belisol
13 Chantal Beltman (Ned) Vrienden vh Platteland
14 Jolanda van Dongen (Ned) @Work Cycling Team
15 Kathleen Sterckx (Bel) Merida WV Eemland
16 Jaccolien Wallaard (Ned) @Work Cycling Team
17 Elisabeth Braam (Ned) Therme Skin Care
18 Birgit Söllner (Ger) Stevens Switzerland
19 Debby van den Berg (Ned) @Work Cycling Team
20 Sandra Rombouts (Ned) Buitenpoort-Flexpoint
21 Ine Wannijn (Bel) Vlaander Caprison/T Interim
22 Loes Gunnewijk (Ned) Buitenpoort-Flexpoint
23 Angela Brodtka (Ger) AA-Drink
24 Madeleine Sandig (Ger) Buitenpoort-Flexpoint 0.19
25 Theresa Senff (Ger) AA-Drink 0.23
26 Andrea Bosman (Ned) @Work Cycling Team 0.46
27 Claudia Witteveen (Ned) Merida WV Eemland
28 Martine Bras (Ned) Weijers-Eikhout Groenewd
29 Arenda Grimberg (Ned) Regio Team West
30 Sanne van Paassen (Ned) Netherlands junior team
31 Monique van de Ree (Ned) Netherlands junior team
32 Linda van Rijen (Ned) Netherlands junior team
33 Ludivine Henrion (Bel) Lotto-Belisol
34 Eefje Ottevanger (Ned) TWC Het Snelle Wiel
35 Annette Beutler (Swi) Buitenpoort-Flexpoint
36 Sharon van Essen (Ned) Vrienden vh Platteland
37 Vera Koedooder (Ned) Buitenpoort-Flexpoint
38 Marlen Jöhrend (Ger) German national team
39 Karen Steurs (Bel) KSV Deerlijk-Gaverzicht
40 Jane Knietzsch (Ger) German national team
41 Petra Dijkman (Ned) Restore Cycling
42 Mieke de Clercq (Bel) KSV Deerlijk-Gaverzicht
43 Sandra van Veghel (Ned) NW Noordwesthoek
44 Helen Wyman (GBr) FBUK
45 Catherine Hare (GBr) FBUK
46 Irene v.d. Broek (Ned) Therme Skin Care
47 Marie-Sophie Hiemstra (Ned) Restore Cycling
48 Stephanie Gronow (Ger) Stevens Switzerland
49 Janneke Vos (Ned) Therme Skin Care
50 Marielle Kerste (Ned) Merida WV Eemland
51 Daphne Hoeve (Ned) TWC Het Snelle Wiel
52 Daniëlle Bekkering (Ned) DSB-Bank
53 Liesbeth Bakker (Ned) @Work Cycling Team
54 Kristy Miggels (Ned) Therme Skin Care
55 Arien Torsius (RSA) TWC Het Snelle Wiel
56 Angela Hillenga (Ned) DSB-Bank
57 Yvonne Leezer (Ned) Vrienden vh Platteland
58 Karin Knol (Ned) NW Noordwesthoek
59 Monika Furrer (Swi) Swiss national team
60 Sissy van Alebeek (Ned) Regio Team West
61 Mirella Ehrin (Swe) Merida WV Eemland
62 Adrie Visser (Ned) AA-Drink
63 Mieke van der Burg (Ned) Restore Cycling
64 Bertine Spijkerman (Ned) Therme Skin Care
65 Evy van Damme (Bel) Vlaander Caprison/T Interim
66 Monique Verstraten (Ned) Vrienden vh Platteland
67 Natalie Bates (Aus) AA-Drink
68 Susanne Juranek (Ger) German national team 1.02
69 Jessica Glasbergen (Ned) Merida WV Eemland 1.18
70 Nicole Käser (Swi) Stevens Switzerland
71 Suzanne van Veen (Ned) Buitenpoort-Flexpoint
72 Linda Ringlever (Ned) @Work Cycling Team
73 Noortje Tabak (Ned) Netherlands junior team
74 Marjolijn Gödde (Ned) RSC De Zuidwesthoek
75 Janne Brok (Ned) Vrienden vh Platteland
76 Judith Helmink (Ned) @Work Cycling Team
77 Hannah Welter (Ned) Netherlands junior team
78 Birgit Hollmann (Ger) German national team
79 Sharon Vandromme (Bel) Vlaander Caprison/T Interim
80 Laure Werner (Bel) Vlaander Caprison/T Interim
81 Femke Nijhof (Ned) Regio Team Oost 1.54
82 Linn Torp (Nor) DSB-Bank
83 Lien Beyen (Bel) KSV Deerlijk-Gaverzicht
84 Karen van der Bijl (Ned) Regio Team West
85 Njisk Nauta (Ned) Regio Team West
86 Merel Koenen (Ned) Regio Team Oost
87 Alexandra Born (Swi) Swiss national team
88 Denise van Beers (Ned) Regio Team West
89 Linda Schepers (Ned) Restore Cycling
90 Lorna Webb (GBr) KSV Deerlijk-Gaverzicht
91 Pascale Schnider (Swi) Swiss national team
92 Nathalie van Katwijk (Ned) Therme Skin Care
93 Linda van Vliet (Ned) Weijers-Eikhout Groenewd
94 Maria Ehrin (Swe) Merida WV Eemland
95 Loes Sels (Bel) Vlaander Caprison/T Interim
96 Virginia Hennig (Ger) German national team
97 Yolandi De Toit (RSA) FBUK
98 Imke Hartogs (Ned) Merida WV Eemland
99 Daniëlla Moonen (Ned) Weijers-Eikhout Groenewd
100 Frederika v.d. Wiel (Ned) Merida WV Eemland
101 Patricia Ammerlaan (Ned) Restore Cycling 3.32
102 Sandra Missbach (Ger) AA-Drink 3.45
103 Marije Profijt (Ned) Therme Skin Care 5.25
104 Mirjam Senn (Swi) Stevens Switzerland
105 Josephine Groenveld (Ned) AA-Drink
106 Angelique Linders (Ned) Restore Cycling 8.32
107 Petra Sloots (Ned) Regio Team West 9.13
Teams
1 Vrienden vh Platteland 10.18.24
2 AA-Drink Cycling Team
3 Buitenpoort-Flexpoint Team
4 @Work Cycling Team
5 Lotto-Belisol Ladiesteam 0.46
6 DSB-Bank
7 Vlaanderen Caprison/T Interim
8 German National Team 1.32
9 Merida WV Eemland
10 Therme Skin Care
11 Team Stevens Switzerland 2.04
12 Nat.Sel. Junior Vrouwen 2.18
13 TWC Het Snelle Wiel
14 Restore Cycling
15 KSV Deerlijk-Gaverzicht 3.26
16 Regio Team West
17 Team FBUK
18 Weijers-Eikhout Groenewd 4.34
19 Swiss National Team
Close