1 Thomas Dekker (Ned) Rabobank Wielerploeg 7.41.30
2 Jukka Vastaranta (Fin) Saturn Team 0.15
3 Jos Harms (Ned) Rabobank Wielerploeg 0.37
4 Dmitri Kozontchouk (Rus) R.O. St.Petersburg Russie 0.41
5 Matej Jurco (Svk) Slovaquie Sel. Nat. 0.43
6 Sebastian Schwager (Ger) Allemagne Sel. Nat. 0.48
7 Matti Breschel (Den) Team PH Danemark 0.50
8 Joost Leijen van (Ned) Pays Bas Sel. Nat. 1.07
9 Grega Bole (Slo) Slovenie Sel. Nat. 1.08
10 Wouter Weylandt (Bel) MEZ-Team 1.22
11 Lars Boom (Ned) Rabobank Wielerploeg 2.02
12 Huub Duyn (Ned) Pays Bas Sel. Nat. 2.08
13 Bert De Baeker (Bel) MEZ-Team 2.12
14 Marc Maar de (Ned) Rabobank Wielerploeg 2.17
15 Sebastian Langeveld (Ned) District Zuid West 2.22
16 Egon Kessel van (Ned) District Zuid-Oost 2.33
17 Nick Ingels (Bel) MEZ-Team 2.35
18 Ingmard De Poortere (Bel) Sweet Paradise-Domo Cycling Team 2.44
19 Jurgen Roelandts (Bel) MEZ-Team 2.55
20 Michael Muck (Ger) Wurttemberg Sel. 3.09
21 Peter Velits (Svk) Slovaquie Sel. Nat. 3.10
22 Nico Graf (Ger) Allemagne Sel. Nat. 3.18
23 Jochen Beernaert (Bel) KSV Deerlijk 3.40
24 Michel Bultinck (Bel) Sweet Paradise-Domo Cycling Team 3.44
25 Jelle Vanendert (Bel) Sweet Paradise-Domo Cycling Team 4.02
26 Ruud Rentmeester (Ned) District Zuid West 4.02
27 Maikel Paas (Ned) TWC Maaslandster Zuid-Limburg 4.02
28 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank Wielerploeg 4.10
29 Chris Sorensen (Den) Team PH Danemark 4.25
30 Florian Courrege (Fra) France Sel. Nat. 5.31
31 Frederik Herpol (Bel) KSV Deerlijk 7.27
32 Oliver Stiler-Cote (USA) Saturn Team 8.32
33 Emmanuel Roche (Fra) France Sel. Nat. 8.48
34 Leon Makarovic (Slo) Slovenie Sel. Nat. 8.53
35 Sebastian Paddags (Ger) Allemagne Sel. Nat. 8.58
36 GeertJan Jonkman (Ned) District Noord Holland 10.22
37 Mads Christensen (Den) Team PH Danemark 10.37
38 Mike Alloo (Ned) Pays Bas Sel. Nat. 11.01
39 Christophe Fabri (Bel) Sweet Paradise-Domo Cycling Team 11.43
40 Julien Tomasi (Fra) France Sel. Nat. 11.45
41 Ivo Vilumovs (Lat) Latvia Sel. Nat. 13.01
42 Artur Gajek (Ger) Nordrhein-Westfalen Sel. 14.43
43 Albert Timmer (Ned) District Oost 15.22
44 Jonas De Decker (Bel) Think Media Cycling Team 16.22
45 Ward Koster (Ned) District Noord Holland 16.31
46 Anders Lund (Den) Team PH Danemark 16.48
47 Thom Dulmen van (Ned) District Oost 17.35
48 Onno Gerritsen (Ned) District Zuid-Oost 18.41
49 Davy Franssen (Ned) TWC Maaslandster Zuid-Limburg 19.56
50 Yoeri Wannijn (Bel) KSV Deerlijk 20.12
51 Xavier Van Hille (Bel) Think Media Cycling Team 20.51
52 Hareld Guttink (Ned) District Noord 21.58
53 Jasper Heeswijk van (Ned) Pays Bas Sel. Nat. 21.58
54 Arne Hassink (Ned) District Oost 22.17
55 Moritz Veit (Ger) Wurttemberg Sel. 23.05
56 Benjamin Brandauer (Ger) Wurttemberg Sel. 23.11
57 Dirk Bellemakers (Ned) District Zuid-Oost 23.33
58 Erwin Den Hollander (Ned) District Zuid West 24.06
59 Maarten Jonge de (Ned) District Oost 24.13
60 Ronny LŸdtke (Ger) Allemagne Sel. Nat. 24.18
61 Florian Louis (Fra) France Sel. Nat. 24.41
62 Mark Nellen (Ned) District Limburg 27.23
63 Ilia Tchernetski (Rus) R.O. St.Petersburg Russie 27.29
64 Niels Blauw de (Ned) District Noord 27.30
65 Frans Drent (Ned) District Noord 27.31
66 Sjors Clevers (Ned) District Limburg 28.26
67 Berry Nagelhout (Ned) District Oost 28.42
68 Jeroen Kregel (Ned) District Noord 30.45
69 Constantin Weiler (Ger) Team Mapei Bayern-Junioren 30.58
70 Dennis Martens (Ned) District Zuid West 33.22
71 Craig Wilcox (USA) Saturn Team 35.16
72 Bozidar Stajkovac (Ned) District Noord Holland 36.53
73 Remco Bouwens (Ned) TWC Maaslandster Zuid-Limburg 39.15
Close