1. 103 MAJERUS Christine (LUX) 1987 Eaubonne Boels Dolmans 5 0:42:50 - 100
2. 110 KOLLER Nicole 1997 St. Gallenkappel Möbel Märki MTB Pro Team 5 0:42:58 +0:08,0 80
3. 102 MANI Caroline (FRA) 1987 Colorado Springs Pactimo/Colorado proud 5 0:43:33 +0:43,2 70
4. 146 ROOIJAKKERS Pauliena (NED) 1993 Schijndel CCC-Liv 5 0:43:51 +1:01,7 65
5. 106 BRANDAU Elisabeth (GER) 1985 Schönaich Radon EBE Racing Team 5 0:43:55 +1:05,8 60
6. 105 PETIT Marlène (FRA) 1991 Vongnes Team Podiocom CC 5 0:44:11 +1:21,7 58
7. 104 HEIGL Nadja (AUT) 1996 Schleinbach KTM Alchemist Racing Team 5 0:44:15 +1:25,0 56
8. 147 BURQUIER Line (FRA) * 2003 Saint Paul En Chablais vtt pays de gavot 5 0:44:17 +1:27,0 54
9. 119 GÖLDI Nicole * 2002 Sennwald bsk Graf MTB Team / RV Buchs 5 0:44:21 +1:31,4 52
10. 101 HAVLIKOVA Pavla (CZE) 1983 Jablonec N. N. KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. 5 0:44:42 +1:52,2 50
11. 142 FERRAND PREVOT Pauline (FRA) 1992 Fréjus Canyon-sram 5 0:44:56 +2:06,4 48
12. 115 KRÄHEMANN Lara 1999 Egg COGEAS METTLER LOOK Pro Cyclin 5 0:44:59 +2:09,4 46
13. 112 VERHOEVEN Suzanne (BEL) 1996 Oud-Turnhout Xalt Cycling 5 0:45:06 +2:16,5 44
14. 107 CLAUZEL Perrine (FRA) 1994 Besançon AS Bike Cross Team / VCSCP 5 0:45:16 +2:26,7 42
15. 111 RÜEGG Noemi 2001 Oberweningen COGEAS METTLER LOOK Pro Cyclin 5 0:45:25 +2:35,5 40
16. 135 HANSELMANN Nicole 1991 Fehraltorf Team Doltcini-Van Eyck Sport 5 0:45:49 +2:59,1 38
17. 124 ZÜGER Tina 2000 Rieden Swiss MTB Pro Team powered by 5 0:46:00 +3:10,2 36
18. 108 BARHOUMI Zina 1996 Bern RSC Aaretal Münsigen 5 0:46:31 +3:41,6 34
19. 122 KUIJPER Elodie (NED) 2000 Turnhout Proximus alphamotorhomes 5 0:47:26 +4:36,1 32
20. 125 MEEUSE Milou (NED) 1992 Birsfelden VC Peloton 5 0:47:35 +4:45,0 30
21. 144 BRAMATI Lucia (ITA) * 2003 Sandrigo ASD TEAM BRAMATI 5 0:48:22 +5:32,9 28
22. 123 BAUMANN Chrystelle 1995 Montalchez Next Ride Racing - Santa Cruz 5 0:48:33 +5:43,5 26
23. 127 ROUILLER Mélissa * 2002 Belmont-Sur-Lausann 5 0:48:44 +5:54,3 24
24. 136 BAUMANN Lisa 2001 Montalchez Next Ride Racing - Santa Cruz 5 0:48:54 +6:04,1 22
25. 121 KÜDERLE Nina (GER) 1999 Feldstetten crossladen.fidlock I racing 5 0:49:13 +6:23,7 20
26. 134 ZANGA Marta (ITA) * 2002 Albino KTM ALCHEMIST DAMA SELLE SMP 5 0:49:35 +6:45,9 18
27. 133 SCHÄTTI Michelle 1999 Horgen VC Wädenswil / velo-reichmuth. 5 0:49:42 +6:52,7 16
28. 126 COTTIER Lucie * 2002 Berolle VC Echallens 5 0:49:54 +7:04,0 14
29. 130 KIPFMÜLLER Fabienne * 2003 Oetwil Am See Bike do it Racing Team/VC-Meil 5 0:50:21 +7:31,4 12
30. 129 BLICKENSTORFER Tanja 1993 Horgen Team Staub Hirzel 5 0:50:56 +8:06,1 10
31. 140 JAQUET Prisca * 2003 Villars-Sous-Champve Team Menoud Bike / VTT Balcon 5 0:51:54 +9:04,9 8
32. 139 KELLER Nina * 2003 Appenzell Danis Bike Team / RMC Appenzel 5 0:52:32 +9:42,5 6
33. 138 DRBOHLAVOVA Eliska (CZE) * 2003 Dobrichovice KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. 5 0:53:04 +10:14,5 4
34. 145 REISINGER Kristina (GER) 1978 Stuttgart RSV Stuttgart Vaihingen e.v. 3 0:32:55 -2 LAP 2
35. 141 MEIER Jessica 1999 Buchs Zh VC Steinmaur 2 0:22:10 -3 LAP 1
DNF 113 MOREL-PETITGIRARD Marlene 1988 St Point Lac AS Bike Cross Team / VCCMM 3 DNF DNF
Close