1
BELLENS Jarno
PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
BEL20000718
U23.C
55´37"
2
VANDEPUTTE Niels
CORENDON - CIRCUS
BEL20000919
U23.C
55´46"
+0´09"
3
LIESSENS Jarno
CREAFIN - TUV SUD
BEL19980125
U23.C
56´13"
+0´36"
4
FERDINANDE Anton
PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
BEL20000802
U23.C
56´28"
+0´51"
5
SIEMONS Julian
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL19991016
U23
56´31"
+0´54"
6
MEEUSSEN Witse
CALLANT-DOLTCINI CT
BEL20010308
JUNIOR
56´41"
+1´04"
7
VAN DEN BROECK Arno
VDB CYCLING TEAM
BEL20000404
U23
56´46"
+1´09"
8
LEMMENS Sander
ACROG-PAUWELS SAUZEN - BALEN BC
BEL19991208
U23
56´47"
+1´10"
9
ALDERWEIRELD Robin
CYCLOCROSS TEAM MJ WOOD
BEL19961210
ELITE
56´47"
+1´10"
10
SMETS Gert
STEYLAERTS - 777
BEL19970926
U23.C
56´48"
+1´11"
11
AGTERBERG Kyle
G.W.C. DE ADELAAR
NED19990219
U23
56´54"
+1´17"
12
GYS Jens
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19890326
ELITE
56´59"
+1´22"
13
VANDESOMPEL Cedric
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL20010604
JUNIOR
57´01"
+1´24"
14
WUYTS Mathijs
TARTELETTO ISOREX - CX TEAM
BEL19980730
U23
57´13"
+1´36"
15
GEYSELS Xander
TARTELETTO ISOREX - CX TEAM
BEL20001205
U23.C
57´25"
+1´48"
16
VRACHTEN Arne
ACROG-PAUWELS SAUZEN - BALEN BC
BEL19990223
U23
57´26"
+1´49"
17
DE MEYER Senne
KONINKLIJKE EDEGEM BICYCLE CLUB VZW
BEL19960529
ELITE
57´32"
+1´55"
18
VERVOORT Wout
IKO-CRELAN
BEL20010106
JUNIOR
57´32"
+1´55"
19
VANDEBOSCH Victor
PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
BEL19980122
U23.C
57´34"
+1´57"
20
DEJONGHE Len
GROUP HENS MAES CONTAINERS
BEL20001013
U23.C
57´42"
+2´05"
21
VAN LOOVEREN Joachim
PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL20010810
JUNIOR
57´43"
+2´06"
22
KOPECKY Tomas
PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
CZE20000408
U23
58´16"
+2´39"
23
DE LAET Tomas
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL20010721
JUNIOR
58´27"
+2´50"
24
VERHEYEN Thomas
NANO DEVELOPMENT TEAM
BEL19970214
U23
58´38"
+3´01"
25
VAN COMPERNOLLE Kenneth
ASFRA RACING TEAM
BEL19880330
ELITE
58´42"
+3´05"
26
VLIEGEN Pieter-Jan
INDIVIDUEEL
BEL19990915
U23
58´47"
+3´10"
27
ROELANDT Kenny
CYCLING TEAM HOUTLAND-WESTKUST
BEL19861201
ELITE
58´48"
+3´11"
28
GOOSEN Wouter
VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
BEL19860310
ELITE
59´09"
+3´32"
29
VANKEIRSBILCK Berne
TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19941021
ELITE
59´17"
+3´40"
30
DE SMET Thibaut
TARTELETTO ISOREX - CX TEAM
BEL19990507
U23.C
59´21"
+3´44"
31
PEIRENS Yente
ACROG-PAUWELS SAUZEN - BALEN BC
BEL20010806
JUNIOR
59´21"
+3´44"
32
CAREME Grégory
RVC OTTIGNIES
BEL19991003
U23
59´32"
+3´55"
33
PEERS Nick
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19981224
U23
59´38"
+4´01"
34
VAN STAEYEN Maarten
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19980101
U23
59´50"
+4´13"
35
CAS Stijn
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL20010904
JUNIOR
59´52"
+4´15"
36
TORMANS Siebe
ELBOKA CYCLING TEAM
BEL19970501
U23
1H00´05"
+4´28"
37
BONNE Jenko
TARTELETTO - ISOREX
BEL19970422
U23.C
1H00´13"
+4´36"
38
PEMEN Dolf
PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL20000522
U23
1H00´13"
+4´36"
39
KUYPERS Gerben
TARTELETTO - ISOREX
BEL20000201
U23.C
1H00´16"
+4´39"
40
STRIK Dylan
TWC MAASLANDSTER
NED20010412
JUNIOR
1H00´17"
+4´40"
41
KOYEN Niels
ELBOKA CYCLING TEAM
BEL19910727
ELITE
1H00´29"
+4´52"
42
UPTEGROVE Pete
WVSCHIJNDEL
NED20010123
JUNIOR
1H00´35"
+4´58"
43
QUARTIER Jonas
CYCLING TEAM HOUTLAND-WESTKUST
BEL20000504
U23
1H00´54"
+5´17"
44
DE BOCK Yoni
C.T. KEUKENS BUYSSE KNESSELARE VZW
BEL19960406
ELITE
1H00´56"
+5´19"
45
CLYNHENS Jens
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL20000408
U23
1H00´58"
+5´21"
46
VAN CUTSEM Senna
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL20011027
JUNIOR
1H01´09"
+5´32"
47
VAN DER SMISSEN Lennick
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL20011218
JUNIOR
1H01´26"
+5´49"
48
LEAERTS Yelle
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19941105
ELITE
1H01´33"
+5´56"
49
STUER Kwinten
PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL19991121
U23
1H01´33"
+5´56"
50
MEELBERGHS Pieter
ELBOKA CYCLING TEAM
BEL19880507
ELITE
1H01´33"
+5´56"
51
LUCAS Vaz
ARDENNE METROPOLE NOUVION CYCLISME
FRA19971130
ELITE
1H01´40"
+6´03"
52
EHLERT Marco
E-POWER BAKKER RACING
NED20000530
U23
1H01´57"
+6´20"
53
LIPPENS Seppe
ELBOKA CYCLING TEAM
BEL20001019
U23
1H02´06"
+6´29"
54
QUINTELIER Gianni
INDIVIDUEEL
BEL19950829
ELITE
1H02´18"
+6´41"
55
DEMEYER Guillian
CYCLING TEAM HOUTLAND-WESTKUST
BEL20000418
U23
1H02´45"
+7´08"
56
OGER Vincent
ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
BEL19940821
ELITE
1 r
57
ORTILLON Alexis
AMNC
FRA19931023
AMAT
1 r
58
VERDIJCK Lenn
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19990927
U23
1 r
59
MELLAERTS Robbe
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL20010818
JUNIOR
1 r
60
LEONARD DAVID
DAVID LEONARD
FRA19700804
MASTM
2 r
61
DANCKAERS Jochem
INDIVIDUEEL
BEL19760811
ELITE
2 r
DNF
SWEECK Hendrik
TRICYCLING
BEL19920113
ELITE
DNF
VAN DEN EYNDE Vince
TARTELETTO ISOREX - CX TEAM
BEL20000210
U23.C
DNF
DE MEYER Jarne
STAGECO CYCLING TEAM
BEL19990914
U23
DNF
VAN LAER Ward
VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
BEL19951014
ELITE
DNF
BRAES Brent
PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES
BEL19990411
U23
DNF
SIEBENS Gianni
IKO-CRELAN
BEL19980717
U23
DNF
EDHOFER Thomas
CROSSLADEN.CYCLINGTEAM MEN
GER19851015
ELITE
DNF
DEWITTE Casper
DMC- CYCLING TEAM VZW
BEL19980822
U23
DNF
DE BOCK Jelle
C.T. KEUKENS BUYSSE KNESSELARE VZW
BEL19930407
ELITE
DNF
TIELEN Dario
C.T. KEUKENS BUYSSE KNESSELARE VZW
BEL19941113
ELITE
Close