1 22 JAKOBSEN Fabio
NED
DECEUNINCK - QUICK - STEP 23 4:52:59 20
2 31 DEMARE Arnaud
FRA
GROUPAMA - FDJ 28 4:52:59 10
3 1 ACKERMANN Pascal
GER
BORA - HANSGROHE 25 4:52:59 5
4 112 CONSONNI Simone
ITA
UAE TEAM EMIRATES 25 4:52:59
5 41 DE BUYST Jasper
BEL
LOTTO SOUDAL 26 4:52:59
6 91 KRAGH ANDERSEN Søren
DEN
TEAM SUNWEB 25 4:52:59
7 107 THEUNS Edward
BEL
TREK - SEGAFREDO 28 4:52:59
8 122 ABERASTURI IZAGA Jon
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 30 4:52:59
9 131 LAPORTE Christophe
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 4:52:59
10 64 POWLESS Neilson
USA
Team Jumbo - Visma 23 4:52:59
11 84 POELS Wout
NED
TEAM SKY 32 4:52:59
12 42 DEWULF Stan
BEL
LOTTO SOUDAL 22 4:52:59
13 117 POGAČAR Tadej
SLO
UAE TEAM EMIRATES 21 4:52:59
14 94 OOMEN Sam
NED
TEAM SUNWEB 24 4:52:59
15 25 MAS NICOLAU Enric
ESP
DECEUNINCK - QUICK - STEP 24 4:52:59
16 157 VLIEGEN Loïc
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 26 4:52:59
17 67 WYNANTS Maarten
BEL
Team Jumbo - Visma 37 4:52:59
18 44 HAGEN Carl Fredrik
NOR
LOTTO SOUDAL 28 4:52:59
19 81 DE LA CRUZ MELGAREJO David
ESP
TEAM SKY 30 4:52:59
20 93 HIRSCHI Marc
SUI
TEAM SUNWEB 21 4:52:59
21 26 SENECHAL Florian
FRA
DECEUNINCK - QUICK - STEP 26 4:52:59
22 27 ŠTYBAR Zdeněk
CZE
DECEUNINCK - QUICK - STEP 34 4:52:59
23 105 PEDERSEN Mads
DEN
TREK - SEGAFREDO 24 4:52:59
24 7 SELIG Rüdiger
GER
BORA - HANSGROHE 30 4:52:59
25 116 PHILIPSEN Jasper
BEL
UAE TEAM EMIRATES 21 4:52:59
26 3 DRUCKER Jean-Pierre
LUX
BORA - HANSGROHE 33 4:53:10
27 137 WAEYTENS Zico
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 28 4:53:10
28 36 SINKELDAM Ramon
NED
GROUPAMA - FDJ 30 4:53:17
29 32 GUARNIERI Jacopo
ITA
GROUPAMA - FDJ 32 4:53:19
30 191 FREITAS Daniel
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 28 4:53:21
31 92 CURVERS Roy
NED
TEAM SUNWEB 40 4:53:21
32 45 MAES Nikolas
BEL
LOTTO SOUDAL 33 4:53:21
33 136 VAN LERBERGHE Bert
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 4:53:25
34 104 MULLEN Ryan
IRL
TREK - SEGAFREDO 25 4:53:25
35 34 KÜNG Stefan
SUI
GROUPAMA - FDJ 26 4:53:25
36 85 ROWE Luke
GBR
TEAM SKY 29 4:53:25
37 135 VANBILSEN Kenneth
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 29 4:53:25
38 6 SCHWARZMANN Michael
GER
BORA - HANSGROHE 28 4:53:31
39 23 LAMPAERT Yves
BEL
DECEUNINCK - QUICK - STEP 28 4:53:35
40 2 BODNAR Maciej
POL
BORA - HANSGROHE 34 4:53:50
1
2
3
4
5
1 - 40 of 168 items
41 101 BRAMBILLA Gianluca
ITA
TREK - SEGAFREDO 32 4:54:04
42 111 ARU Fabio
ITA
UAE TEAM EMIRATES 29 4:54:04
43 144 RODRIGUES João
POR
W52 / FC PORTO 25 4:54:04
44 53 HAGEN Edvald Boasson
NOR
TEAM DIMENSION DATA 32 4:54:04
45 75 ŠPILAK Simon
SLO
TEAM KATUSHA ALPECIN 33 4:54:04
46 24 MARTINELLI Davide
ITA
DECEUNINCK - QUICK - STEP 26 4:54:04
47 56 VERMOTE Julien
BEL
TEAM DIMENSION DATA 30 4:54:04
48 33 KONOVALOVAS Ignatas
LTU
GROUPAMA - FDJ 34 4:54:04
49 16 TEN DAM Laurens
NED
CCC Team 39 4:54:04
50 35 LE GAC Olivier
FRA
GROUPAMA - FDJ 26 4:54:04
51 5 SCHILLINGER Andreas
GER
BORA - HANSGROHE 36 4:54:04
52 43 FRISON Frederik
BEL
LOTTO SOUDAL 27 4:54:04
53 113 CONTI Valerio
ITA
UAE TEAM EMIRATES 26 4:54:04
54 47 VAN GOETHEM Brian
NED
LOTTO SOUDAL 28 4:54:04
55 103 KIRSCH Alex
LUX
TREK - SEGAFREDO 27 4:54:04
56 46 NAESEN Lawrence
BEL
LOTTO SOUDAL 27 4:54:04
57 154 DUPONT Timothy
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 32 4:54:04
58 152 DE GENDT Aime
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 25 4:54:04
59 156 OFFREDO Yoann
FRA
WANTY - GOBERT Cycling Team 33 4:54:04
60 162 DE LA FUENTE RASILLA David
ESP
Aviludo - Louletano 38 4:54:04
61 96 TUSVELD Martijn
NED
TEAM SUNWEB 26 4:54:04
62 57 WYSS Danilo
SUI
TEAM DIMENSION DATA 34 4:54:24
63 115 PETILLI Simone
ITA
UAE TEAM EMIRATES 26 4:54:27
64 51 ANDERSEN Michael Valgren
DEN
TEAM DIMENSION DATA 27 4:54:27
65 133 HERRADA Jose
ESP
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34 4:54:27
66 11 ANTUNES Amaro
POR
CCC Team 29 4:54:34
67 126 AMEZQUETA MORENO Julen
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 4:54:34
68 163 FERNANDES Luís
POR
Aviludo - Louletano 32 4:54:34
69 197 PINHEIRO Ivo
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 21 4:54:34
70 151 BACKAERT Frederik
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 29 4:54:34
71 236 FERREIRA António
POR
VITO - FEIRENSE - PNB 19 4:54:34
72 211 MACHADO Tiago
POR
sPORTING / TAVIRA 34 4:54:34
73 161 GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente
ESP
Aviludo - Louletano 31 4:54:34
74 223 FERNANDES Venceslau
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 23 4:54:34
75 125 CHERNETSKII Sergei
RUS
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 29 4:54:34
76 174 SILVA Bruno
POR
EFAPEL 31 4:54:34
77 233 DEL PINO CORROCHANO Jesus
ESP
VITO - FEIRENSE - PNB 29 4:54:34
78 141 ALARCON GARCIA Raul
ESP
W52 / FC PORTO 33 4:54:34
79 127 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 25 4:54:34
80 203 BENTA João
POR
Radio popular - boavista 33 4:54:34
1
2
3
4
5
41 - 80 of 168 items
81 227 SOUSA José
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 20 4:54:34
82 143 REIS Rafael
POR
W52 / FC PORTO 27 4:54:34
83 205 BONILLA Pablo
ESP
Radio popular - boavista 27 4:54:34
84 146 MESTRE Daniel
POR
W52 / FC PORTO 33 4:54:34
85 192 SANCHO Hugo
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 37 4:54:34
86 177 MIHAYLOV Nikolay
BUL
EFAPEL 31 4:54:34
87 204 GOMES Luís
POR
Radio popular - boavista 25 4:54:34
88 194 NANCLARES HERRAIZ Jesus Angel
ESP
MIRANDA - MORTÁGUA 25 4:54:43
89 55 KING Benjamin
USA
TEAM DIMENSION DATA 30 4:54:47
90 172 CASIMIRO Henrique
POR
EFAPEL 33 4:54:47
91 207 RODRIGUES David
POR
Radio popular - boavista 28 4:54:47
92 206 NUNES Hugo
POR
Radio popular - boavista 23 4:54:47
93 54 CUMMINGS Stephen
GBR
TEAM DIMENSION DATA 38 4:54:47
94 142 SILVA Joaquim
POR
W52 / FC PORTO 27 4:54:47
95 237 CARDOSO Filipe
POR
VITO - FEIRENSE - PNB 35 4:54:47
96 225 LOPES Pedro
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 20 4:54:47
97 202 SILVA Daniel
POR
Radio popular - boavista 34 4:54:47
98 173 SILVA Rafael
POR
EFAPEL 29 4:54:47
99 165 GARCIA RUS Francisco
ESP
Aviludo - Louletano 27 4:54:47
100 186 OLIVEIRA Fábio
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 25 4:54:53
101 114 ĐURASEK Kristijan
CRO
UAE TEAM EMIRATES 32 4:54:53
102 234 PELEGRI FERRANDIS Oscar
ESP
VITO - FEIRENSE - PNB 25 4:54:53
103 193 GONÇALVES Gaspar
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 24 4:54:53
104 12 BARTA William
USA
CCC Team 23 4:54:53
105 195 VEGA MERODIO Sergio
ESP
MIRANDA - MORTÁGUA 24 4:54:53
106 183 CRISPIM André
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 23 4:54:56
107 21 DECLERCQ Tim
BEL
DECEUNINCK - QUICK - STEP 30 4:54:59
108 235 BARBOSA João
POR
VITO - FEIRENSE - PNB 22 4:54:59
109 153 DEVRIENDT Tom
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 28 4:55:05
110 221 GONÇALVES Hélder
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 19 4:55:08
111 76 STRAKHOV Dmitrii
RUS
TEAM KATUSHA ALPECIN 24 4:56:10
112 73 GUERREIRO Ruben
POR
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 4:56:10
113 147 CALDEIRA Samuel
POR
W52 / FC PORTO 34 4:56:10
114 217 MARQUE PORTO Alejandro
ESP
sPORTING / TAVIRA 38 4:56:10
115 212 FIGUEIREDO Frederico
POR
sPORTING / TAVIRA 28 4:56:10
116 185 RAMALHO André
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 23 4:56:10
117 13 BERNAS Pawel
POL
CCC Team 29 4:56:28
118 187 SCHEULEN Marvin
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 22 4:56:32
119 182 DUARTE Emanuel
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 22 4:57:10
120 214 MENDES José
POR
sPORTING / TAVIRA 34 4:57:10
1
2
3
4
5
81 - 120 of 168 items
121 232 LEITE João
POR
VITO - FEIRENSE - PNB 21 4:57:10
122 224 LOPES Pedro
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 20 4:57:10
123 196 LEAL Tiago
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 20 4:57:10
124 4 KONRAD Patrick
AUT
BORA - HANSGROHE 28 4:57:10
125 184 RIBEIRO David
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 24 4:57:10
126 216 NOCENTINI Rinaldo
ITA
sPORTING / TAVIRA 42 4:57:10
127 215 TOFFALI Nicola
ITA
sPORTING / TAVIRA 27 4:57:10
128 134 MATHIS Marco
GER
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 25 4:57:10
129 97 VERVAEKE Louis
BEL
TEAM SUNWEB 26 4:57:10
130 181 BARBIO António
POR
L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 26 4:57:10
131 171 PAULINHO Sérgio
POR
EFAPEL 39 4:57:10
132 176 ANGULO SAMPEDRO Antonio
ESP
EFAPEL 27 4:57:10
133 167 MEIRELES Nuno
POR
Aviludo - Louletano 28 4:57:10
134 132 CLAEYS Dimitri
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32 4:57:10
135 222 COSTA Fábio
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 20 4:57:10
136 37 VAUGRENARD Benoit
FRA
GROUPAMA - FDJ 37 4:57:10
137 62 JANSEN Amund Grøndahl
NOR
Team Jumbo - Visma 25 4:59:49
138 74 POLITT Nils
GER
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 4:59:49
139 164 HERNANDEZ MARTINEZ Oscar
ESP
Aviludo - Louletano 27 4:59:49
140 83 GEOGHEGAN HART Tao
GBR
TEAM SKY 24 4:59:49
141 66 TEUNISSEN Mike
NED
Team Jumbo - Visma 27 4:59:49
142 61 GROENEWEGEN Dylan
NED
Team Jumbo - Visma 26 4:59:49
143 63 VAN DER HOORN Taco
NED
Team Jumbo - Visma 26 4:59:49
144 17 ZOIDL Riccardo
AUT
CCC Team 31 4:59:49
145 231 MATIAS João
POR
VITO - FEIRENSE - PNB 28 4:59:49
146 72 GONÇALVES José
POR
TEAM KATUSHA ALPECIN 30 4:59:49
147 226 LOURENÇO Rafael
POR
UD OLIVEIRENSE / INOUTBUild 22 4:59:49
148 145 MESTRE Ricardo
POR
W52 / FC PORTO 36 4:59:49
149 95 PEDERSEN Casper Phillip
DEN
TEAM SUNWEB 23 5:00:22
150 77 SCHMIDT WÜRTZ Mads
DEN
TEAM KATUSHA ALPECIN 25 5:00:22
151 155 MEURISSE Xandro
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 27 5:00:22
152 71 DEBUSSCHERE Jens
BEL
TEAM KATUSHA ALPECIN 30 5:00:22
153 166 BARBOSA Márcio
POR
Aviludo - Louletano 33 5:00:22
154 201 MENDONÇA Luís
POR
Radio popular - boavista 33 5:00:38
155 87 VAN BAARLE Dylan
NED
TEAM SKY 27 5:01:14
156 65 ROOSEN Timo
NED
Team Jumbo - Visma 26 5:01:48
157 86 STANNARD Ian
GBR
TEAM SKY 32 5:01:48
158 213 GRIGOREV Aleksandr
RUS
sPORTING / TAVIRA 27 5:01:48
159 52 BAK YTTING Lars
DEN
TEAM DIMENSION DATA 39 5:02:36
160 106 STUYVEN Jasper
BEL
TREK - SEGAFREDO 27 5:02:36
1
2
3
4
5
121 - 160 of 168 items
161 102 DEGENKOLB John
GER
TREK - SEGAFREDO 30 5:02:36
162 14 ČERNÝ Josef
CZE
CCC Team 26 5:02:36
163 15 KOCH Jonas
GER
CCC Team 26 5:02:36
164 123 MALUCELLI Matteo
ITA
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 26 5:04:50
165 121 GONÇALVES Domingos
POR
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 30 5:04:50
166 175 PAULINHO Pedro
POR
EFAPEL 29 5:06:08
167 124 IRISARRI RICON Jon
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 24 5:06:08
82 DUNBAR Edward
IRL
TEAM SKY 23 DNF
1
2
3
4
5
161 - 168 of 168 items
Gen
1 22 JAKOBSEN Fabio
NED
DECEUNINCK - QUICK - STEP 23 4:52:59 5
2 31 DEMARE Arnaud
FRA
GROUPAMA - FDJ 28 4:52:59
3 1 ACKERMANN Pascal
GER
BORA - HANSGROHE 25 4:52:59
4 112 CONSONNI Simone
ITA
UAE TEAM EMIRATES 25 4:52:59
5 41 DE BUYST Jasper
BEL
LOTTO SOUDAL 26 4:52:59
6 91 KRAGH ANDERSEN Søren
DEN
TEAM SUNWEB 25 4:52:59
7 107 THEUNS Edward
BEL
TREK - SEGAFREDO 28 4:52:59
8 122 ABERASTURI IZAGA Jon
ESP
CAJA RURAL - SEGUROS RGA 30 4:52:59
9 131 LAPORTE Christophe
FRA
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 4:52:59
10 64 POWLESS Neilson
USA
Team Jumbo - Visma 23 4:52:59
11 84 POELS Wout
NED
TEAM SKY 32 4:52:59
12 42 DEWULF Stan
BEL
LOTTO SOUDAL 22 4:52:59
13 117 POGAČAR Tadej
SLO
UAE TEAM EMIRATES 21 4:52:59
14 94 OOMEN Sam
NED
TEAM SUNWEB 24 4:52:59
15 25 MAS NICOLAU Enric
ESP
DECEUNINCK - QUICK - STEP 24 4:52:59
16 157 VLIEGEN Loïc
BEL
WANTY - GOBERT Cycling Team 26 4:52:59
17 67 WYNANTS Maarten
BEL
Team Jumbo - Visma 37 4:52:59
18 44 HAGEN Carl Fredrik
NOR
LOTTO SOUDAL 28 4:52:59
19 81 DE LA CRUZ MELGAREJO David
ESP
TEAM SKY 30 4:52:59
20 93 HIRSCHI Marc
SUI
TEAM SUNWEB 21 4:52:59
21 26 SENECHAL Florian
FRA
DECEUNINCK - QUICK - STEP 26 4:52:59
22 27 ŠTYBAR Zdeněk
CZE
DECEUNINCK - QUICK - STEP 34 4:52:59
23 105 PEDERSEN Mads
DEN
TREK - SEGAFREDO 24 4:52:59
24 7 SELIG Rüdiger
GER
BORA - HANSGROHE 30 4:52:59
25 116 PHILIPSEN Jasper
BEL
UAE TEAM EMIRATES 21 4:52:59
26 3 DRUCKER Jean-Pierre
LUX
BORA - HANSGROHE 33 4:53:10
27 137 WAEYTENS Zico
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 28 4:53:10
28 36 SINKELDAM Ramon
NED
GROUPAMA - FDJ 30 4:53:17
29 32 GUARNIERI Jacopo
ITA
GROUPAMA - FDJ 32 4:53:19
30 191 FREITAS Daniel
POR
MIRANDA - MORTÁGUA 28 4:53:21
31 92 CURVERS Roy
NED
TEAM SUNWEB 40 4:53:21
32 45 MAES Nikolas
BEL
LOTTO SOUDAL 33 4:53:21
33 136 VAN LERBERGHE Bert
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 4:53:25
34 104 MULLEN Ryan
IRL
TREK - SEGAFREDO 25 4:53:25
35 34 KÜNG Stefan
SUI
GROUPAMA - FDJ 26 4:53:25
36 85 ROWE Luke
GBR
TEAM SKY 29 4:53:25
37 135 VANBILSEN Kenneth
BEL
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 29 4:53:25
38 6 SCHWARZMANN Michael
GER
BORA - HANSGROHE 28 4:53:31
39 23 LAMPAERT Yves
BEL
DECEUNINCK - QUICK - STEP 28 4:53:35
40 2 BODNAR Maciej
POL
BORA - HANSGROHE 34 4:53:50
1
2
3
4
5
1 - 40 of 167 items
Close