1
VAN DER POEL Mathieu
CORENDON - CIRCUS
NED19950119
EL.CMC
1H00´51"
2
VAN AERT Wout
CIBEL-CEBON OFFROAD TEAM
BEL19940915
EL.MC
1H01´31"
+0´40"
3
AERTS Toon
TELENET FIDEA LIONS
BEL19931019
EL.CMC
1H01´32"
+0´41"
4
VANTHOURENHOUT Michael
MARLUX - BINGOAL CYCLING TEAM
BEL19931210
EL.CMC
1H01´40"
+0´49"
5
MEEUSEN Tom
CORENDON - CIRCUS
BEL19881107
EL.CMC
1H01´43"
+0´52"
6
VAN KESSEL Corne
TELENET FIDEA LIONS
NED19910807
EL.CMC
1H01´51"
+1´00"
7
NIEUWENHUIS Joris
DEVELOPMENT TEAM SUNWEB
NED19960211
U23
1H01´51"
+1´00"
8
MERLIER Tim
CRELAN - CHARLES
BEL19921030
EL.CP
1H01´58"
+1´07"
9
ISERBYT Eli
MARLUX - BINGOAL CYCLING TEAM
BEL19971022
U23CMC
1H02´08"
+1´17"
10
ADAMS Jens
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19920605
EL.CMC
1H02´13"
+1´22"
11
PAUWELS Kevin
MARLUX - BINGOAL CYCLING TEAM
BEL19840412
EL.CMC
1H02´16"
+1´25"
12
SWEECK Laurens
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19931217
EL.CMC
1H02´42"
+1´51"
13
ŠTYBAR Zdenek
QUICK - STEP FLOORS
CZE19851211
EL.CMC
1H02´48"
+1´57"
14
VANTHOURENHOUT Dieter
MARLUX - BINGOAL CYCLING TEAM
BEL19850620
EL.CMC
1H02´49"
+1´58"
15
VAN DER HAAR Lars
TELENET FIDEA LIONS
NED19910723
EL.CMC
1H02´50"
+1´59"
16
AERNOUTS Jim
TELENET FIDEA LIONS
BEL19890323
EL.CMC
1H02´54"
+2´03"
17
AERTS Thijs
TELENET FIDEA LIONS
BEL19961103
U23CMC
1H03´40"
+2´49"
18
ORTS LLORET Felipe
SAX
ESP19950401
ELITE
1H04´01"
+3´10"
19
GODRIE Stan
CRELAN - CHARLES
NED19930109
EL.CP
1H04´13"
+3´22"
20
HYDE Stephen
CANNONDALE P/B CYCLOCROSSWORLD.CON
USA19870310
ELITE
1H04´34"
+3´43"
21
BOROŠ Michael
CREAFIN - TUV SUD
CZE19920809
EL.CMC
1H05´02"
+4´11"
22
VAN TICHELT Yorben
NEON VELO
BEL19940712
EL.MC
1H05´40"
+4´49"
23
WHITE Curtis
-
USA19950928
ELITE
1H05´44"
+4´53"
24
VAN DEN HAM Michael
INDIVIDUEEL
CAN19920802
ELITE
1H05´45"
+4´54"
25
PEETERS Yannick
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19961115
U23CMC
1H05´45"
+4´54"
26
SÄGESSER Severin
FOCUS E.FLOCCARI CYCLOCROSS TEAM
SUI19920711
ELITE
1H05´46"
+4´55"
27
ALDERWEIRELD Robin
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19961210
U23
1H05´53"
+5´02"
28
ESTEBAN AGUERO Ismael
DELIKIA-GINESTAR
ESP19830916
EL.CP
1H06´06"
+5´15"
29
SUAREZ FERNANDEZ Kevin
NESTA CX TEAM
ESP19940615
EL.CP
1H06´26"
+5´35"
30
WOUTERS Sieben
CREAFIN - TUV SUD
NED19960623
U23.C
1H06´31"
+5´40"
31
TIELEN Dario
VETRAPO CYCLING TEAM
BEL19941113
ELITE
1H06´35"
+5´44"
32
DE MEYER Senne
KONINKLIJKE EDEGEM BICYCLE CLUB VZW
BEL19960529
U23
1H07´16"
+6´25"
33
MISSER VILASECA Tomas
ORBEA FACTORY TEAM
ESP19740930
ELITE
1H07´21"
+6´30"
34
HANSEN Kenneth
TEAM GIANT-ASSOS CX
DEN19911007
ELITE
1H07´23"
+6´32"
35
ERIKSSON David
ART-V CYCLING TEAM
SWE19951121
ELITE
1H07´24"
+6´33"
36
BAKX Kelvin
MIJNBADLIVGIANT OFFROAD TEAM
NED19960118
U23
1H07´35"
+6´44"
37
LEAERTS Yelle
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19941105
ELITE
2 r
38
HÄHNEL Frederik
LKT TEAM BRANDENBURG
GER19960418
U23.C
2 r
39
JUDELSON Max
ROCK LOBSTER INTERNATIONAL
USA19871124
ELITE
2 r
40
JETTE Cameron
INDIVIDUEEL
CAN19870701
ELITE
3 r
41
JANSSON Henrik
ART- V CYCLING CLUB
SWE19951010
ELITE
3 r
42
ANIA GONZALEZ Daniel
CC COLLOTO
ESP19870814
ELITE
3 r
43
CLOUTIER Tyler
MATRIX CYCLING CLUB
USA19890309
EL.CZC
3 r
44
HEIGL Philipp
SPORTUNION BIKESTORE.CC TEAM
AUT19930908
ELITE
3 r
45
KOYEN Niels
BIKE EXPERIENCE CYCLING TEAM
BEL19910727
ELITE
3 r
46
MEELBERGHS Pieter
BIKE EXPERIENCE CYCLING TEAM
BEL19880507
ELITE
5 r
47
EDMOND James
MOUNTAIN GOAT COACHING
GBR19961229
ELITE
5 r
48
JUNQUERA SAN MILLAN Luis
KUOTA
ESP19940519
ELITE
5 r
49
TURSI Loris
ASD MTB I CINGHIALI
ITA19910526
EL.CZC
5 r
DNF
DE WIT Edwin
RENO SYSTEMS CYCLING TEAM
BEL19830430
ELITE
Close