1
PIDCOCK Thomas
TELENET FIDEA LIONS
GBR19990730
U23.C
51´01"
2
WOUTERS Sieben
UCI CT PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
NED19960626
U23.C
51´30"
+0´29"
3
AERTS Thijs
TELENET FIDEA LIONS
BEL19961103
U23.C
51´45"
+0´44"
4
PEETERS Yannick
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19961115
U23.C
51´51"
+0´50"
5
VANDEBOSCH Toon
BEOBANK-CORENDON
BEL19990619
JUNIOR
51´55"
+0´54"
6
JOSEPH Thomas
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19961206
U23.C
52´05"
+1´04"
7
TOUPALIK Adam
BEOBANK - CORENDON
CZE19960509
U23
52´15"
+1´14"
8
SCHUERMANS Jelle
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19961203
U23.C
53´07"
+2´06"
9
ARENSMAN Thymen
CRAFT TEN TUSSCHER / JVR DE BATAUWERS
NED19991204
U23
53´17"
+2´16"
10
BEKAERT Yentl
TELENET FIDEA LIONS
BEL19990718
JUNIOR
53´31"
+2´30"
11
LOOCKX Lander
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL19970425
U23
53´55"
+2´54"
12
VAN DER HEIJDEN Maik
ORANGE BABIES CYCLING TEAM
NED19970403
U23.C
54´12"
+3´11"
13
GOEMAN Andreas
TELENET FIDEA LIONS
BEL19990807
JUNIOR
54´15"
+3´14"
14
SMETS Gert
ERA REAL ESTATE - CIRCUS
BEL19970926
U23.C
54´18"
+3´17"
15
SIEBENS Gianni
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19980717
U23.C
54´25"
+3´24"
16
DEBEIR Arno
LARES-DOLTCINI CT
BEL19990712
JUNIOR
54´27"
+3´26"
17
DERVEAUX Niels
TARTELETTO - ISOREX
BEL19970317
U23
54´46"
+3´45"
18
PAUWELS Tijl
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19980824
U23.C
54´50"
+3´49"
19
VAN DIJKE Koen
TWC HET SNELLE WIEL
NED19960416
U23
54´57"
+3´56"
20
LIESSENS Jarno
ACROG - BALEN BC
BEL19980125
U23
55´18"
+4´17"
21
ROMBOUTS Seppe
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19980514
U23
55´27"
+4´26"
22
DE MEYER Senne
KONINKLIJKE EDEGEM BICYCLE CLUB VZW
BEL19960529
U23
55´34"
+4´33"
23
MUSKENS Mart
VELDRIT TEAM VALENTE FRACOBE
NED19970510
U23
55´42"
+4´41"
24
KIELICH Timo
ERA - CIRCUS
BEL19990805
JUNIOR
55´43"
+4´42"
25
VLIEGEN Pieter-jan
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL19990915
JUNIOR
56´01"
+5´00"
26
VERHEYEN Thomas
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL19970214
U23
56´06"
+5´05"
27
BAKX Kelvin
MIJNBADLIVGIANT OFFROAD TEAM
NED19960118
U23
56´13"
+5´12"
28
ALDERWEIRELD Robin
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19961210
U23
56´17"
+5´16"
29
MEIN Thomas
HOPE FACTORY RACING
GBR19990112
U23
56´39"
+5´38"
30
VERMEERSCH Florian
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19990312
JUNIOR
57´03"
+6´02"
31
CAMPS Jelle
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19990405
JUNIOR
57´18"
+6´17"
32
VRACHTEN Arne
TARTELETTO - ISOREX
BEL19990223
JUNIOR
57´27"
+6´26"
33
VANDEBOSCH Victor
IKO-BEOBANK
BEL19980122
U23
57´34"
+6´33"
34
FLOREN Wesley
ZRTC THEO MIDDELKAMP
NED19970825
U23
57´38"
+6´37"
35
TIBACKX Lawrence
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL19960104
U23
57´49"
+6´48"
36
WALKERDEN Ben
CARNEGIE CAULFIELD CC
AUS19980321
U23
58´07"
+7´06"
37
BONNE Jenko
TARTELETTO - ISOREX
BEL19970422
U23
58´20"
+7´19"
38
LEE Stephen
DERWENTSIDE CC
GBR19960417
U23
58´34"
+7´33"
39
MUSEEUW Stefano
TARTELETTO - ISOREX
BEL19970601
U23
59´08"
+8´07"
40
SMET Jonas
IKO-BEOBANK
BEL19990106
JUNIOR
59´19"
+8´18"
41
VANDENBROUCKE Niels
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19970530
U23
1 r
42
BEKAERT Seppe
VD HAUWE CT - GENTSE VS
BEL19991210
JUNIOR
2 r
43
VAN DEN BERGHEN Lars
WESTLAND WIL VOORUIT
NED19991013
U23
2 r
44
DESCHEPPER Ward
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL19990528
JUNIOR
2 r
45
VAN DE KERCKHOVE Nick
TARTELETTO - ISOREX
BEL19960313
U23
2 r
46
VAN BENNEKOM Kevin
UWTC DE VOLHARDING
NED19970609
U23
2 r
47
VERBEECK Glenn
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL19970629
U23
2 r
48
TIBACKX Lander
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL19990909
JUNIOR
2 r
49
JACOBS Johan
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
SUI19970301
U23
2 r
50
LOGIE Aaron
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19990406
JUNIOR
3 r
51
KAJI Tetsuki
INDIVIDUEEL
JPN19991217
U23
3 r
52
PEETERS Kyle
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19990912
JUNIOR
3 r
53
VAN DER BORGHT Jani
INDIVIDUEEL
BEL19990413
JUNIOR
4 r
54
CAREME Grégory
BLANCS GILETS BRABANT WALLON
BEL19991003
JUNIOR
4 r
55
DE JONGHE Laurens
ESPIRA CYCLING TEAM
BEL19960214
U23
4 r
DNF
AGTERBERG Kyle
G.W.C. DE ADELAAR
NED19990219
U23
DNF
DECLERCK Mathias
BIKE ADVICE CT
BEL19960107
U23
DNF
DEWITTE Casper
ASFRA RACING TEAM
BEL19980822
U23
DNF
DRIESEN Jarne
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19980517
U23.C
DNF
HENNAUX Loic
PRORACE CYCLING TEAM
BEL19960212
U23
DNF
LEMMENS Sander
LENSWORLD CYCLING TEAM
BEL19991208
JUNIOR
DNF
SIEMONS Julian
AA-DRINK JONGERENTEAM
BEL19991016
JUNIOR
DNF
TODARO Manuel
TEAM PALA FENICE-
ITA19960701
U23
Close