1 31 BERNAL GOMEZ Egan Arley
COL
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 20 4:10:18 14
2 141 STÜSSI Colin Chris
SUI
ROTH - AKROS 24 4:11:44 5
3 23 CLARKE Jonathan
AUS
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 33 4:11:48 3
4 145 BAILLIFARD Valentin
SUI
ROTH - AKROS 24 4:11:53
5 54 CARLINI Ettore
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 28 4:12:01
6 94 RAILEANU Cristian
MDA
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 4:12:04
7 21 ACEVEDO CALLE Janier Alexis
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 32 4:12:06
8 81 PARRINELLO Antonio
ITA
GM EUROPA OVINI 29 4:12:26
9 142 THALMANN Roland
SUI
ROTH - AKROS 24 4:12:08
10 103 GROŠELJ Žiga
SLO
ADRIA MOBIL 24 4:12:10
11 6 PONZI Simone
ITA
CCC SPRANDI POLKOWICE 30 4:12:11
12 84 TIZZA Marco
ITA
GM EUROPA OVINI 25 4:12:17
13 96 RUSNAC Maxim
MDA
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 25 4:12:25
14 95 REGUERO CORRAL Gabriel
ESP
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 4:12:55
15 136 PIASKOWY Emanuel
POL
TEAM HUROM 26 4:13:40
16 25 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 26 4:13:40
17 1 MIHAYLOV Nikolay
BUL
CCC SPRANDI POLKOWICE 29 4:14:11
18 172 VAN ENGELEN Adne
NED
BIKE AID 24 4:14:29
19 86 PACCHIARDO Davide
ITA
GM EUROPA OVINI 27 4:14:29
20 171 KANGANGI Suleiman Waithuweka
KEN
29 4:14:30
21 11 TOFFALI Nicola
ITA
0711 / CYCLING 25 4:15:12
22 3 OWSIAN Lukasz
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 27 4:15:26
23 51 CANUTI Federico
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 32 4:15:27
24 52 TOMMASSINI Fabio
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 27 4:15:28
25 111 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades
COL
TEAM ILLUMINATE 28 4:15:58
26 106 GAZVODA Gregor
SLO
ADRIA MOBIL 36 4:15:58
27 82 RUSCETTA Andrea
ITA
GM EUROPA OVINI 27 4:17:04
28 22 NORRIS Lachlan
AUS
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 30 4:17:12
29 173 KIPKEMBOI Salim
KEN
BIKE AID 19 4:17:13
30 175 HOLLER Nikodemus
GER
BIKE AID 26 4:17:26
31 32 GAVAZZI Francesco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 33 4:17:55
32 161 GROSU Eduard Michael
ROU
ROMANIA 25 4:18:05
33 92 THILL Tom
LUX
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 27 4:18:06
34 72 BLOKKER Joris
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 24 4:20:07
35 154 CULLY Jan Andrej
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 22 4:20:11
36 133 TOMASIAK Konrad
POL
TEAM HUROM 26 4:20:44
37 74 NOLTEN Bram
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 26 4:22:32
38 102 BORSO Andrea
ITA
ADRIA MOBIL 23 4:22:56
39 61 RAMOS Rubén
ARG
TUSNAD CYCLING TEAM 25 4:23:28
40 134 FRANCZAK Wojciech
POL
TEAM HUROM 24 4:24:35
41 112 PIPER Cameron
USA
TEAM ILLUMINATE 26 4:25:32
42 104 KATRAŠNIK Gašper
SLO
ADRIA MOBIL 22 4:25:32
43 155 HARING Martin
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 31 4:25:32
44 35 SPREAFICO Matteo
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 4:25:33
45 24 HAEDO Lucas Sebastian
ARG
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 34 4:25:34
46 91 DONDERS Jelle
BEL
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 4:25:35
47 5 KOCH Jonas
GER
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 4:26:34
48 135 WARCHOL Bartosz
POL
TEAM HUROM 25 4:26:46
49 163 DIMA Emil
ROU
ROMANIA 20 4:26:49
50 53 SAMPARISI Nicolas
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 25 4:27:30
51 132 MIGDAL Wojciech
POL
TEAM HUROM 26 4:27:32
52 183 NORDKROGGAARD Jonas
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 23 4:27:59
53 34 BONUSI Raffaello
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 25 4:28:01
54 93 LOVASSY Krisztián
HUN
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 29 4:28:01
55 33 PALINI Andrea
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 28 4:28:01
56 36 PACIONI Luca
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 4:28:01
57 73 VAN BREDA Rick
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 27 4:27:59
58 113 PELLAUD Simon
SUI
TEAM ILLUMINATE 25 4:29:13
59 85 CANEPA Francesco
ITA
GM EUROPA OVINI 20 4:29:14
60 126 VINJEBO Emil Nygaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 23 4:29:39
61 44 VEGA MERODIO Sergio
ESP
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 22 4:31:05
62 131 MATYSIAK Bartlomiej
POL
TEAM HUROM 33 4:31:47
63 4 PATERSKI Maciej
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 31 4:31:47
64 26 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 34 4:31:47
65 121 JØRGENSEN Mathias Norsgaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 20 4:31:48
66 14 HUGGER Jan
GER
0711 / CYCLING 19 4:31:48
67 153 BELLAN Juraj
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 21 4:31:48
68 165 DOBRE Vlad-Nicolae
ROU
ROMANIA 22 4:31:48
69 122 VORRE Aske Louring
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 24 4:31:48
70 2 BIALOBLOCKI Marcin
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 34 4:31:49
71 181 CRISTA Daniel
ROU
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 26 4:32:48
72 174 TESHOME Meron
ERI
BIKE AID 25 4:33:27
73 143 REUTIMANN Matthias
SUI
ROTH - AKROS 23 4:33:58
74 46 SIDDIKOV Dilmurodjon
UZB
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 4:34:49
75 152 TYBOR Patrik
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 30 4:35:50
76 41 TIVANI PEREZ German Nicolas
ARG
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 22 4:36:39
77 42 MIHAILOV Mihail
BUL
20 4:36:46
78 146 JAUN Lukas
SUI
ROTH - AKROS 26 4:37:24
79 151 OROS Samuel
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 19 4:37:25
80 105 PER Gorazd
SLO
ADRIA MOBIL 20 4:38:29
81 101 HORVAT Žiga
SLO
ADRIA MOBIL 19 4:38:30
82 55 RAFFAELE Angelo
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 26 4:38:30
83 144 LÜSCHER Damian
SUI
ROTH - AKROS 20 4:38:31
84 71 SLIK Ivar
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 24 4:38:27
85 12 FUßNEGGER Moritz
GER
0711 / CYCLING 21 4:38:33
86 15 ENGEL Jonas
GER
0711 / CYCLING 23 4:39:20
87 King Nate
USA
TEAM ILLUMINATE 4:41:37 ***0
88 76 MEIJER Gijs
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 19 4:41:37
89 123 IVERSEN Rasmus Byriel
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 20 4:41:37
90 114 EASTER Griffin
USA
TEAM ILLUMINATE 26 4:41:37
91 56 VITIELLO Angelo
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 19 4:41:37
92 13 MAYER Yannick
GER
0711 / CYCLING 26 4:41:37
93 75 VAN DER VEEKENS Mel
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 19 4:41:38
94 124 AMDI PEDERSEN Nicklas Overgaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 24 4:41:38
95 182 MORTENSEN Mathias Lindberg
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 25 4:42:08
96 43 CENGHIALTA Riccardo
ITA
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 4:44:03
97 116 NEAGOS Bradley
USA
TEAM ILLUMINATE 28 4:44:31
98 125 EGHOLM Jakob
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 19 4:44:53
99 83 CANEPA Leonardo
ITA
GM EUROPA OVINI 20 4:45:05
100 45 VIEJO REDONDO Jose Daniel
ESP
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 4:45:05
101 162 PETRACHE Marius-Cristian
ROU
ROMANIA 30 4:45:14
102 66 KRASNOV Leonid
RUS
TUSNAD CYCLING TEAM 29 4:53:11
103 65 LASZLO Péter
ROU
TUSNAD CYCLING TEAM 19 4:53:25
104 184 LINDQUIST Christian Ingeman
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 20 4:57:48
63 LEZICA Facundo Gabriel
ARG
TUSNAD CYCLING TEAM 25 DNF
64 VELAZQUEZ Hugo angel
ARG
TUSNAD CYCLING TEAM 25 DNF
Gen
1 31 BERNAL GOMEZ Egan Arley
COL
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 20 9:16:16 3
2 141 STÜSSI Colin Chris
SUI
ROTH - AKROS 24 9:17:41
3 23 CLARKE Jonathan
AUS
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 33 9:17:49
4 145 BAILLIFARD Valentin
SUI
ROTH - AKROS 24 9:17:52
5 21 ACEVEDO CALLE Janier Alexis
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 32 9:18:02
6 6 PONZI Simone
ITA
CCC SPRANDI POLKOWICE 30 9:18:02
7 142 THALMANN Roland
SUI
ROTH - AKROS 24 9:18:05
8 54 CARLINI Ettore
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 28 9:18:06
9 103 GROŠELJ Žiga
SLO
ADRIA MOBIL 24 9:18:11
10 84 TIZZA Marco
ITA
GM EUROPA OVINI 25 9:18:20
11 81 PARRINELLO Antonio
ITA
GM EUROPA OVINI 29 9:18:25
12 96 RUSNAC Maxim
MDA
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 25 9:18:30
13 95 REGUERO CORRAL Gabriel
ESP
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 9:19:03
14 94 RAILEANU Cristian
MDA
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 9:19:24
15 136 PIASKOWY Emanuel
POL
TEAM HUROM 26 9:19:43
16 25 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 26 9:19:48
17 1 MIHAYLOV Nikolay
BUL
CCC SPRANDI POLKOWICE 29 9:20:10
18 86 PACCHIARDO Davide
ITA
GM EUROPA OVINI 27 9:20:34
19 171 KANGANGI Suleiman Waithuweka
KEN
29 9:20:34
20 172 VAN ENGELEN Adne
NED
BIKE AID 24 9:20:37
21 111 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades
COL
TEAM ILLUMINATE 28 9:20:53
22 3 OWSIAN Lukasz
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 27 9:21:18
23 11 TOFFALI Nicola
ITA
0711 / CYCLING 25 9:21:18
24 52 TOMMASSINI Fabio
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 27 9:21:20
25 106 GAZVODA Gregor
SLO
ADRIA MOBIL 36 9:21:52
26 51 CANUTI Federico
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 32 9:22:18
27 22 NORRIS Lachlan
AUS
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 30 9:23:07
28 173 KIPKEMBOI Salim
KEN
BIKE AID 19 9:23:19
29 175 HOLLER Nikodemus
GER
BIKE AID 26 9:23:21
30 82 RUSCETTA Andrea
ITA
GM EUROPA OVINI 27 9:23:26
31 32 GAVAZZI Francesco
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 33 9:23:51
32 161 GROSU Eduard Michael
ROU
ROMANIA 25 9:23:54
33 92 THILL Tom
LUX
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 27 9:24:18
34 72 BLOKKER Joris
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 24 9:26:00
35 154 CULLY Jan Andrej
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 22 9:26:10
36 133 TOMASIAK Konrad
POL
TEAM HUROM 26 9:26:40
37 102 BORSO Andrea
ITA
ADRIA MOBIL 23 9:28:54
38 61 RAMOS Rubén
ARG
TUSNAD CYCLING TEAM 25 9:29:32
39 74 NOLTEN Bram
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 26 9:30:31
40 134 FRANCZAK Wojciech
POL
TEAM HUROM 24 9:30:43
41 104 KATRAŠNIK Gašper
SLO
ADRIA MOBIL 22 9:31:25
42 155 HARING Martin
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 31 9:31:30
43 24 HAEDO Lucas Sebastian
ARG
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 34 9:31:30
44 112 PIPER Cameron
USA
TEAM ILLUMINATE 26 9:31:38
45 5 KOCH Jonas
GER
CCC SPRANDI POLKOWICE 24 9:32:41
46 135 WARCHOL Bartosz
POL
TEAM HUROM 25 9:32:46
47 163 DIMA Emil
ROU
ROMANIA 20 9:33:11
48 91 DONDERS Jelle
BEL
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 24 9:33:12
49 53 SAMPARISI Nicolas
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 25 9:33:26
50 132 MIGDAL Wojciech
POL
TEAM HUROM 26 9:33:38
51 33 PALINI Andrea
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 28 9:33:48
52 36 PACIONI Luca
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 9:33:50
53 93 LOVASSY Krisztián
HUN
TEAM DIFFERDANGE - LOSCH 29 9:33:54
54 183 NORDKROGGAARD Jonas
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 23 9:34:05
55 73 VAN BREDA Rick
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 27 9:34:59
56 113 PELLAUD Simon
SUI
TEAM ILLUMINATE 25 9:35:12
57 85 CANEPA Francesco
ITA
GM EUROPA OVINI 20 9:35:29
58 126 VINJEBO Emil Nygaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 23 9:35:35
59 35 SPREAFICO Matteo
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 24 9:36:16
60 44 VEGA MERODIO Sergio
ESP
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 22 9:37:26
61 26 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo
COL
UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 34 9:37:38
62 4 PATERSKI Maciej
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 31 9:37:39
63 153 BELLAN Juraj
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 21 9:37:43
64 131 MATYSIAK Bartlomiej
POL
TEAM HUROM 33 9:37:47
65 165 DOBRE Vlad-Nicolae
ROU
ROMANIA 22 9:37:49
66 122 VORRE Aske Louring
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 24 9:37:51
67 14 HUGGER Jan
GER
0711 / CYCLING 19 9:37:54
68 121 JØRGENSEN Mathias Norsgaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 20 9:37:58
69 34 BONUSI Raffaello
ITA
ANDRONI - SIDERMEC - BOTTECCHIA 25 9:38:33
70 181 CRISTA Daniel
ROU
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 26 9:38:41
71 174 TESHOME Meron
ERI
BIKE AID 25 9:39:30
72 2 BIALOBLOCKI Marcin
POL
CCC SPRANDI POLKOWICE 34 9:39:38
73 143 REUTIMANN Matthias
SUI
ROTH - AKROS 23 9:40:05
74 46 SIDDIKOV Dilmurodjon
UZB
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 9:41:25
75 152 TYBOR Patrik
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 30 9:41:54
76 41 TIVANI PEREZ German Nicolas
ARG
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 22 9:42:33
77 42 MIHAILOV Mihail
BUL
20 9:43:17
78 146 JAUN Lukas
SUI
ROTH - AKROS 26 9:43:24
79 151 OROS Samuel
SVK
DUKLA BANSKA BYSTRICA 19 9:43:40
80 71 SLIK Ivar
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 24 9:44:26
81 55 RAFFAELE Angelo
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 26 9:44:31
82 105 PER Gorazd
SLO
ADRIA MOBIL 20 9:44:33
83 101 HORVAT Žiga
SLO
ADRIA MOBIL 19 9:44:37
84 144 LÜSCHER Damian
SUI
ROTH - AKROS 20 9:44:40
85 15 ENGEL Jonas
GER
0711 / CYCLING 23 9:45:41
86 124 AMDI PEDERSEN Nicklas Overgaard
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 24 9:47:30
87 13 MAYER Yannick
GER
0711 / CYCLING 26 9:47:32
88 75 VAN DER VEEKENS Mel
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 19 9:47:34
89 76 MEIJER Gijs
NED
MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 19 9:47:37
90 114 EASTER Griffin
USA
TEAM ILLUMINATE 26 9:47:38
91 123 IVERSEN Rasmus Byriel
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 20 9:47:49
92 182 MORTENSEN Mathias Lindberg
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 25 9:48:32
93 12 FUßNEGGER Moritz
GER
0711 / CYCLING 21 9:49:14
94 116 NEAGOS Bradley
USA
TEAM ILLUMINATE 28 9:50:40
95 125 EGHOLM Jakob
DEN
TEAM GIANT - CASTELLI 19 9:51:00
96 45 VIEJO REDONDO Jose Daniel
ESP
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 9:51:09
97 162 PETRACHE Marius-Cristian
ROU
ROMANIA 30 9:51:12
98 83 CANEPA Leonardo
ITA
GM EUROPA OVINI 20 9:51:22
99 43 CENGHIALTA Riccardo
ITA
UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 20 9:54:51
100 184 LINDQUIST Christian Ingeman
DEN
CHRISTINA JEWELRY - KUMA 20 10:04:08
101 56 VITIELLO Angelo
ITA
D'AMICO UTENSILNORD 19 10:05:18
102 King Nate
USA
TEAM ILLUMINATE 10:07:48 ***0
103 66 KRASNOV Leonid
RUS
TUSNAD CYCLING TEAM 29 10:16:53
104 65 LASZLO Péter
ROU
TUSNAD CYCLING TEAM 19 10:17:24
Close