1 Julius Johansen Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 23 0 01:59:11.765 00:00:00 FINISHED Præmie Diplom
2 Mikkel Bjerg Team Giant - Castellli 50 0 02:00:06.909 00:00:55.144 FINISHED Præmie Diplom
3 Mads Pedersen Trek-Segafredo 31 0 02:00:54.861 00:01:43.096 FINISHED Præmie Diplom
4 Emil Nygaard Vinjebo Team Giant - Castellli 13 0 02:01:37.262 00:02:25.497 FINISHED Præmie Diplom
5 Casper Von Folsach Team Giant - Castellli 38 0 02:02:17.041 00:03:05.276 FINISHED Præmie Diplom
6 Jonas Aaen Jørgensen Riwal Platform Cycling Team 34 0 02:03:44.202 00:04:32.437 FINISHED Diplom
7 Christoffer Lisson BHS-Almeborg-Bornholm 52 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
8 Mark Sehested Pedersen Team VéloCONCEPT 35 0 02:03:55.634 00:04:43.869 FINISHED Diplom
9 Mads Baadsgaard Rahbek Team VéloCONCEPT 45 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
10 Michael Carbel Svendgaard Team VéloCONCEPT 47 0 02:05:18.971 00:06:07.206 FINISHED Diplom
11 Martin Toft Madsen BHS-Almeborg-Bornholm 55 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
12 Michael Mørkøv Team KATUSHA ALPECIN 41 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
13 Andreas Lorentz Kron Riwal Platform Cycling Team 10 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
14 Jesper Juul Andreasen BHS-Almeborg-Bornholm 28 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
15 Mathias Alexander E Larsen Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 60 0 02:05:25.705 00:06:13.94 FINISHED Diplom
16 Andreas Hyldgaard Jeppesen Team VéloCONCEPT 7 0 02:05:46.668 00:06:34.903 FINISHED Diplom
17 Jesper Schultz coloQuick - CULT 53 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
18 Michael Reihs Team VéloCONCEPT 16 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
19 Mattias Skjelmose Jensen Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 2 0 02:05:48.24 00:06:36.475 FINISHED Diplom
20 Hampus André Anderberg Christina Jewelry-KUMA 44 0 02:05:49.415 00:06:37.65 FINISHED Diplom
21 Nicklas Bøje Pedersen Team Giant - Castellli 14 0 02:05:56.479 00:06:44.714 FINISHED Diplom
22 Patrick Clausen Riwal Platform Cycling Team 54 0 02:06:00.008 00:06:48.243 FINISHED Diplom
23 Louis Bendixen coloQuick - CULT 17 0 02:07:12.436 00:08:00.671 FINISHED Diplom
24 Mads Olander Hjort BHS-Almeborg-Bornholm 12 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
25 Kristian Kaimer Eriksen Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 59 0 02:07:45.591 00:08:33.826 FINISHED Diplom
26 Dennis Herforth Jensen coloQuick - CULT 33 0 02:08:20.629 00:09:08.864 FINISHED Diplom
27 Mathias Lindberg Mortensen Christina Jewelry-KUMA 51 0 02:08:22.278 00:09:10.513 FINISHED Diplom
28 Tobias Mørch Kongstad Riwal Platform Cycling Team 8 0 02:08:57.17 00:09:45.405 FINISHED Diplom
29 Mathias Skov-Jensen BHS-Almeborg-Bornholm 1 0 02:08:58.253 00:09:46.488 FINISHED Diplom
30 Casper Pedersen Team Giant - Castellli 40 0 02:09:00.436 00:09:48.671 FINISHED Diplom
31 Anders Holm Christensen BHS-Almeborg-Bornholm 9 0 02:09:05.374 00:09:53.609 FINISHED Diplom
32 Nicolaj Moltke Steen Team VéloCONCEPT 15 0 02:09:39.855 00:10:28.09 FINISHED Diplom
33 Jonas Nordkroggård Christina Jewelry-KUMA 56 0 02:10:07.239 00:10:55.474 FINISHED Diplom
34 Stefan Djurhuus Riwal Platform Cycling Team 25 0 02:11:07.936 00:11:56.171 FINISHED Diplom
35 Jeppe Hanssing Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 24 0 02:11:14.017 00:12:02.252 FINISHED Diplom
36 Matias Gunnar Malmberg Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 58 0 02:12:41.763 00:13:29.998 FINISHED Diplom
37 Jonas Zwisler Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 32 0 02:13:19.486 00:14:07.721 FINISHED Diplom
38 Dávur Magnussen Team WasteApp - AVIS 39 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
39 Jesper Mørkøv Riwal Platform Cycling Team 20 0 02:13:21.58 00:14:09.815 FINISHED Diplom
40 Kasper Thomsen Team WasteApp - AVIS 37 0 02:13:33.839 00:14:22.074 FINISHED Diplom
41 Daniel Bligaard Lyhne coloQuick - CULT 29 0 02:13:57.909 00:14:46.144 FINISHED Diplom
42 Joakim Mikkel Svensson Team WasteApp - AVIS 11 0 s.t. s.t. FINISHED Diplom
43 Jacob Mørkøv Team WasteApp - AVIS 57 0 02:14:13.404 00:15:01.639 FINISHED Diplom
44 Kim Lindhardt Jensen Holbæk Cykelsport 27 0 02:14:15.043 00:15:03.278 FINISHED Diplom
45 Ludvig Anton Wacker Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 21 0 02:16:18.839 00:17:07.074 FINISHED Diplom
46 Alexander Møller Team WasteApp - AVIS 46 0 02:18:10.994 00:18:59.229 FINISHED Diplom
47 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 3 0 02:19:28.621 00:20:16.856 FINISHED Diplom
- Anton Elfarsson Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 43 1 01:59:23.324 00:00:11.559 DNF Diplom
- Thor Mørup Prødel Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 26 1 02:02:36.313 00:03:24.548 DNF Diplom
- Nicolai Stegmann Team WasteApp - AVIS 18 1 02:05:19.638 00:06:07.873 DNF Diplom
- Mads Corell Christina Jewelry-KUMA 22 1 01:40:56.601 -00:18:15.164 DNF Diplom
- Mathias Krigbaum coloQuick - CULT 42 3 00:32:48.954 -01:26:22.811 DNF Diplom
- Christian Ingeman Lindquist Christina Jewelry-KUMA 6 4 00:18:53.609 -01:40:18.156 DNF Diplom
- Rasmus Bøgh Wallin coloQuick - CULT 36 4 00:27:01.121 -01:32:10.644 DNF Diplom
- Søren Aronoff-Jensen Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 48 5 00:27:01.121 -01:32:10.644 DNF Diplom
- Jakob Egholm Team Giant - Castellli 19 0 02:12:43.624 00:13:31.859 DSQ Diplom
I alt kilometer: 90 med gennemsnit på: 45.3 km/t.
Close