1
VANDEBOSCH Toon
IKO ENERTHERM-BEOBANK
BEL19990619
JUNIOR
36´57"
2
VANDEPUTTE Niels
IKO ENERTHERM-BEOBANK
BEL20000919
JUNIOR
37´07"
+0´10"
3
KIELICH Timo
TREK-BIORACER MTB TEAM
BEL19990805
JUNIOR
37´09"
+0´12"
4
TURNER Ben
HMT WITH JLT CONDOR
GBR19990528
JUNIOR
37´09"
+0´12"
5
VAN DEN BROECK Arno
IKO ENERTHERM-BEOBANK
BEL20000404
JUNIOR
37´13"
+0´16"
6
VERDONCK Andres
VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
BEL20001216
JUNIOR
37´14"
+0´17"
7
BONSERGENT Maxime
VC CHATEAU-GONTIER
FRA19990729
JUNIOR
37´17"
+0´20"
8
HENDRIKX Mees
LARES-DOLTCINI CT
NED20000805
JUNIOR
37´20"
+0´23"
9
KAMP Ryan
DE JONGE RENNER
NED20001212
JUNIOR
37´28"
+0´31"
10
DEWULF Maxim
LARES-DOLTCINI CT
BEL20000829
JUNIOR
37´40"
+0´43"
11
TULETT Daniel
SPECIALIZED RACING
GBR19990703
JUNIOR
37´47"
+0´50"
12
HOLMGREN Gunnar
CYCLING CANADA CYCLISME
CAN19990623
JUNIOR
38´04"
+1´07"
13
BELLENS Jarno
PMC CYCLING - ZOLDER
BEL20000718
U17M
38´08"
+1´11"
14
CULLELL ESTAPE Jofre
MEGAMO CYCLICNG TEAM CLUB
ESP19990310
JUNIOR
38´11"
+1´14"
15
VREESWIJK Luca
CRAFT TEN TUSSCHER
NED19990520
JUNIOR
38´14"
+1´17"
16
VAN GILS Maxim
W.A.C. TEAM HOBOKEN (KON.) V.Z.W.
BEL19991125
JUNIOR
38´15"
+1´18"
17
DE VET Sander
W.A.C. TEAM HOBOKEN (KON.) V.Z.W.
BEL20000916
JUNIOR
38´18"
+1´21"
18
ARTZ Bart
TWC HET SNELLE WIEL
NED20000206
JUNIOR
38´25"
+1´28"
19
THYS Joren
KALAS CYCLING TEAM 99
BEL20000525
JUNIOR
39´08"
+2´11"
20
BRAES Brent
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL19990411
JUNIOR
39´20"
+2´23"
21
SMITS Rune
W.A.C. TEAM HOBOKEN (KON.) V.Z.W.
BEL19990625
JUNIOR
39´34"
+2´37"
22
VAN DEN AARSSEN Jurgen
HET SNELLE WIEL
NED20000211
JUNIOR
39´41"
+2´44"
23
SCHREIBER Felix
VV TOOLTIME PREIZENDAUR
LUX19990927
JUNIOR
39´41"
+2´44"
24
PEMEN Dolf
CYCLING.BE - ALPHAMOTORHOMES CT
BEL20000522
JUNIOR
39´45"
+2´48"
25
TOCAVEN Fabien
AS VILLEMUR
FRA19990222
JUNIOR
39´46"
+2´49"
26
BRUYNINCKX Jonas
LENSWORLD CYCLING TEAM
BEL19991005
JUNIOR
39´50"
+2´53"
27
SANDERSON Brody
CYCLING CANADA CYCLISME
CAN19990604
JUNIOR
39´56"
+2´59"
28
GILLES Cyprien
FLERS CYCLISME 61
FRA20000801
JUNIOR
40´11"
+3´14"
29
BROECKX Seppe
SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG
BEL19990512
JUNIOR
40´14"
+3´17"
30
MOSES Sam
PAUL MILNES OLDFIELD
GBR20000809
JUNIOR
40´15"
+3´18"
31
VERDONCK Loeka
VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
BEL19990912
JUNIOR
40´31"
+3´34"
32
ELLIS Matthew
SPPH/RALEIGH
GBR20000722
JUNIOR
40´54"
+3´57"
33
HOEZ Theo
CC CAMBRAI
FRA19990223
JUNIOR
40´57"
+4´00"
34
COOLS Wannes
W.A.C. TEAM HOBOKEN (KON.) V.Z.W.
BEL20000310
JUNIOR
41´01"
+4´04"
35
ZANKEL Jost
SPANDAUER RV 1891
GER20000516
JUNIOR
41´05"
+4´08"
36
LE FRESNE Julien
UNION CYCLISTE QUIMPERLOISE
FRA19990928
JUNIOR
41´08"
+4´11"
37
CAREME Grégory
ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE
BEL19991003
JUNIOR
41´10"
+4´13"
38
BEKAERT Seppe
KON. VC ´T MEETJESLAND - KNESSELARE
BEL19991210
JUNIOR
41´12"
+4´15"
39
RIVET Benjamin
UC CONDAT
FRA20000201
JUNIOR
41´13"
+4´16"
40
PEYROUX Hugo
CREUSE OXYGENE
FRA20000829
JUNIOR
41´14"
+4´17"
41
BROEX Victor
WTC de Amstel
NED20000131
JUNIOR
41´27"
+4´30"
42
LEWIS Harry
INDIVIDUAL
GBR19990201
JUNIOR
41´32"
+4´35"
43
HOUSSIN Bavo
MEZ TEAM BELGIUM SNELLEGEM
BEL20000303
JUNIOR
41´38"
+4´41"
44
OLOMEK Dominik
RSV 54 VENUSBERG
GER20001023
JUNIOR
41´43"
+4´46"
45
DUSSEK Tom
NOTTINGHAM CLARION CC
GBR20000203
JUNIOR
42´01"
+5´04"
46
SYROVATKA Matej
CYCLING ACADEMY TABOR
CZE19991205
JUNIOR
42´11"
+5´14"
47
VISSER Jarmo
ZRTC THEO MIDDELKAMP
NED20000920
JUNIOR
42´16"
+5´19"
48
STEURS Ward
LENSWORLD CYCLING TEAM
BEL19991105
JUNIOR
42´17"
+5´20"
49
LOGIE Aaron
WIELERTEAM IEPER
BEL19990406
JUNIOR
42´40"
+5´43"
50
PEREMANS Jochen
SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG
BEL20001011
JUNIOR
43´19"
+6´22"
51
BEEREPOOT Stanley
MONKEY TOWN CYCLING TEAM
NED20000213
JUNIOR
43´22"
+6´25"
52
MUGGLETON Luuk
WC MIDDEN LIMBURG
NED19990201
JUNIOR
43´54"
+6´57"
53
YOUNG Simmion
PEDALSPORT CC
GBR19991020
JUNIOR
44´15"
+7´18"
54
SUIJKERBUIJK Raoul
WV DE JONGE RENNER
NED19990510
JUNIOR
1 r
55
GUSTAFSSON Elias
ESKILSTUNA CK
SWE20000912
JUNIOR
1 r
56
SCHOORMANS Rav
WV DE JONGE RENNER OOSTERHOUT
NED19990504
JUNIOR
1 r
57
PEETERS Damian
PRC DELTA
NED19990925
JUNIOR
1 r
58
BLOM Kenneth
K.V.C. DEINZE VZW
BEL19991001
JUNIOR
1 r
59
WACHTERS Jef
WIELERCLUB STEEDS VOORAAN V.Z.W.
BEL20000607
JUNIOR
1 r
60
VERDIJCK Lenn
YOUNG CYCLING TALENT D&D
BEL19990927
JUNIOR
2 r
61
DE SMEDT Yanni
WIELERCLUB STEEDS VOORAAN V.Z.W.
BEL19990511
JUNIOR
2 r
DNF
GAVENDA Jan
DCM CYCLING TEAM
CZE19990618
JUNIOR
DNF
FERDINANDE Anton
LARES-DOLTCINI CT
BEL20000802
JUNIOR
DNF
PARROTTA Tristan
UC DIPPACH
LUX19990205
JUNIOR
Close