1. 42 BEL19920605 Adams Jens Crelan-Vastgoedservice 9 53:48,7 -
2. 5 ITA19950426 Bertolini Gioele selle italia guerciotti elite 9 53:58,8 +0:10,1
3. 61 BEL19911230 Bosmans Wietse BEOBANK-CORENDON 9 54:07,0 +0:18,3
4. 6 GER19880223 Weber Sascha FOCUS CX Team 9 54:17,2 +0:28,5
5. 4 FRA19801208 Mourey Francis Fortuneo Vital-Concept 9 54:18,8 +0:30,1
6. 7 SUI19830306 Zahner Simon EKZ Racing Team 9 54:20,6 +0:31,9
7. 8 SUI19850517 Wildhaber Marcel Scott-Odlo MTB Racing Team 9 54:32,3 +0:43,6
8. 15 SUI19960124 Rüegg Timon Stöckli Pro Team / VC Steinmaur 9 54:35,8 +0:47,1
9. 10 SUI19920711 Sägesser Severin Schmid Velosport/ RC Gränichen 9 54:36,0 +0:47,3
10. 13 BEL19951212 Cleppe Nicolas Telenet-Fidea 9 54:49,5 +1:00,8
11. 22 BEL19961206 Joseph Thomas Marlux-Napoleon Games 9 54:58,7 +1:10,0
12. 21 SUI19860820 Rohrbach Nicola goldwurst-power/ FELT 9 55:05,0 +1:16,3
13. 17 SUI19970301 Jacobs Johan Crelan - Vastgoedservice / VC Steinmaur 9 55:07,0 +1:18,3
14. 43 FRA19890223 Falenta Aloïs Velo Club Villefranche Beaujolais 9 55:09,6 +1:20,9
15. 9 SUI19880504 Winterberg Lukas Focus CX Team 9 55:35,4 +1:46,7
16. 44 FRA19971120 Finé Eddy Charvieu Chavagneux Isere Cyclisme 9 55:53,6 +2:04,9
17. 25 SUI19900222 Wildhaber Michael TowerSports-VC Eschenbach 9 56:04,4 +2:15,7
18. 12 ITA19920401 Samparisi Nicolas KTM ALCHEMIST SELLE SMP DAMA 9 56:09,8 +2:21,1
19. 30 SUI19920630 Müller Lukas EKZ Racing Team VC Steinmaur 9 56:17,7 +2:29,0
20. 23 GER19910705 Schweizer Michael Stevens Racing Team 9 56:41,9 +2:53,2
21. 14 CZE19931215 Skála Jakub ČEZ Cyklo team Tábor 9 56:48,8 +3:00,1
22. 24 SUI19950119 Vitzthum Simon bischibikes/kopierpapier.ch / RV Altenrhein 9 56:53,5 +3:04,8
23. 26 CZE19770331 Hekele Emil STEVENS BIKES – EMILIO SPORT 9 56:53,8 +3:05,1
24. 45 FRA19930829 Didier Anthonin Cross team By g4 9 57:08,1 +3:19,4
25. 33 FRA19790816 Spiesser Laurent Team Batibois / VCSCP Sainte Croix en Plaine 9 57:10,4 +3:21,7
26. 27 SUI19971004 Ryf Joris WHEELER Pro Team 9 57:38,9 +3:50,2
27. 19 ITA19970325 Sala Stefano selle italia guerciotti elite 9 58:02,6 +4:13,9
28. 1 BEL19980514 Rombouts Seppe acrog balen 9 58:16,9 +4:28,2
29. 38 BEL19560926 Siebens Gianni Lares-Doltcini 9 58:29,9 +4:41,2
30. 2 ITA19980310 Dorigoni Jakob selle italia guerciotti elite 9 59:01,2 +5:12,5
31. 29 FRA19960615 Vidal Florain Charvieu 9 59:14,3 +5:25,6
32. 32 SUI19870822 Marguet Tristan roth-skoda samsung 9 59:26,1 +5:37,4
33. 31 SUI19910119 Obrist Fabian Veloplus 9 59:49,7 +6:01,0
34. 35 GER19950603 Hablitzel Jonas RV Pfeil Magstadt 9 1:00:03,4 +6:14,7
35. 39 GER19880920 Weber Marcel Team Baier Landshut 9 1:00:19,2 +6:30,5
36. 60 GER19951223 Müller Manuel Focus CX Elite Team 9 1:00:35,1 +6:46,4
37. 28 SUI19971112 Uhlmann Sven BH-Cycling Team / VC Pfaffnau 8 56:51,3 -1 LAP
38. 57 CZE19780528 Vykydal Jarslav 8 58:42,6 -1 LAP
DNF 37 FRA19970824 Degueurce Joffrey Off Road 4 DNF DNF
DNF 16 BEL19940712 Van Tichelt Yorben Marlux-Napoleon Games cycling team 3 DNF DNF
Close