1 KOLSS-BDC TEAM UKR 19:01
Andriy VASYLYUK UKR 29 7 7
Sergiy LAGKUTI UKR 31 7 7
Andriy KULYK UKR 27 7 7
Oleksandr GOLOVASH UKR 25 7 7
Vitaliy BUTS UKR 30 7 7
Mykhaylo KONONENKO UKR 29 7 7
2 MINSK CYCLING CLUB BLR +35
Yauhen SOBAL BLR 35 3 3
Siarhei PAPOK BLR 28 3 3
Aleh AHIYEVICH BLR 23 3 3
Kanstantsin KLIMIANKOU BLR 27 3 3
Stanislau BAZHKOU BLR 25 3 3
3 KYIV REGION UKR +51
Anton MORUHA UKR 21 1 1
Pavlo BONDARENKO UKR 20 1 1
Vladyslav SOLTASIUK UKR 19 1 1
Iurii SHUMILOV UKR 21 1 1
Sergiy KOZACHENKO UKR 22 1 1
4 ASTANA CITY KAZ +55
Nikita STALNOV KAZ 25
Nurbolat KULIMBETOV KAZ 24
Vadim GALEYEV KAZ 24
Yuriy NATAROV KAZ 20
Matvey NIKITIN KAZ 24
5 SKC TUFO PROSTEJOV CZE +1:38
Lukas MATULA CZE 27
Petr HAMPL CZE 23
Matej ZAHALKA CZE 23
Tomas MEDEK CZE 23
Matej ŠTIBINGR CZE 19
Marek ŠIPOŠ CZE 20
6 RCOP BELARUS BLR +1:41
Vasili STROKOV BLR 21
Vladislau DUBOVSKI BLR 22
Uladzislau YANACHKIN BLR 21
Arseni IKANOVICH BLR 20
Dzmitry ZHYHUNOU BLR 20
7 BLIZ - MERIDA PRO CYCLING SWE +1:43
Pierre MONCORGE FRA 24
Yannick JANSSEN NED 26
Mikkel Tefre LUNDER NOR 20
Matti MANNINEN FIN 24
Hiski KANERVA FIN 22
Niklas HENTTALA FIN 20
8 NOVO NORDISK DT USA +1:48
Fabio CALABRIA AUS 29
Emanuel MINI ARG 30
Quentin VALOGNES FRA 20
Umberto POLI ITA 20
Rik VAN IJZENDOORN NED 29
Reid MCCLURE CAN 21
9 AMORE & VITA - SELLE SMP UKR +1:58
Sergii MOVCHAN UKR 23
Bogdan RIAPOSOV UKR 24
Volodymyr FREDYUK UKR 24
Volodymyr KOGUT UKR 32
Yukinori HISHINUMA JPN 24
10 JILUN - SHAKELAND CYCLING TEAM CHN +2:01
Yuriy METLUSHENKO UKR 40
Sergiy GRECHYN UKR 37
Oleksii KASIANOV UKR 24
Vladyslav POHORELOV UKR 21
11 VINO 4-EVER SKO KAZ +2:01
Stepan ASTAFYEV KAZ 22
Dmitriy LUKYANOV KAZ 23
Alexandr OVSYANNIKOV KAZ 19
Sergey VLASSENKO KAZ 23
Aspan ZHUKENOV KAZ 20
12 UKRAINE UKR +2:04
Vitaliy PIDKIVKA UKR 19
Vitaliy NOVAKOVSKYI UKR 19
Kostyantyn ASHUROV UKR 20
Roman GLADYSH UKR 21
13 SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT AZE +2:08
Samir JABRAYILOV AZE 22
Ismail ILIASOV AZE 22
Kanan GAHRAMANLI AZE 19
Elgun ALIZADA AZE 20
14 GLOBAL CYCLING TEAM NED +2:15
Adne VAN ENGELEN NED 23
Rick NOBEL NED 22
Marcel WOUTERS NED 30
David VAN EERD NED 26
Pascal AANDEWIEL NED 33
15 KUOTA - C. PAULINO ESP +2:19
Oleksandr SHEYDYK UKR 36
Artem TOPCHANYUK UKR 27
Sergio PÉREZ ESP 37
Wolfgang BURMANN CHI 25
Miguel LLANEZA ESP 23
David FRANCISCO DELGADO ESP 30
16 ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM UKR +2:55
Dmytro KRIVTSOV UKR 31
Illya KLEPIKOV UKR 22
Oleksii SHCHERBAKOV UKR 19
17 DYNAMO PALMIRA UKR +2:52
Omer GOLDSHTEIN ISR 20
Kostyantyn RYBARUK UKR 22
Yuval BEN-MORDECHAI ISR 32
18 TEAM LVSHAN LANDSCAPE CHN +2:58
Artem TESLER UKR 28
Artur TSVETKOV UKR 27
Volodymyr GOMENYUK UKR 31
19 EQUIPE CMI USA +3:25
Mathieu GIBAUD FRA 31
Nicolas LABUSSIERE FRA 36
Thomas REM SWE 30
DNS SK OLIMP RIVNE UKR
Ihor HORBACHUK UKR 25
Yuriy Polyakov UKR 21
Gen
1 Sergiy LAGKUTI Ukraine KLS 31 4:13:08 1 1
2 Vitaliy BUTS Ukraine KLS 30 +28
3 Nikita STALNOV Kazakhstan TSE 25 +1:15
4 Samir JABRAYILOV Azerbaijan BCP 22 +2:33
5 Mykhaylo KONONENKO Ukraine KLS 29 +3:46
6 Yauhen SOBAL Belarus MCC 35 +3:54
7 Stanislau BAZHKOU Belarus MCC 25 +4:21
8 Oleksandr GOLOVASH Ukraine KLS 25 +4:40
9 Nurbolat KULIMBETOV Kazakhstan TSE 24 +4:41
10 Andriy VASYLYUK Ukraine KLS 29 +4:49
11 Vadim GALEYEV Kazakhstan TSE 24 +5:16
12 Kanstantsin KLIMIANKOU Belarus MCC 27 +5:24
12 Aleh AHIYEVICH Belarus MCC 23 +5:24
14 Andriy KULYK Ukraine KLS 27 +5:29
15 Iurii SHUMILOV Ukraine 21 +5:36
16 Oleksandr SHEYDYK Ukraine 36 +5:38
17 Vladyslav SOLTASIUK Ukraine 19 +5:40
18 Pavlo BONDARENKO Ukraine 20 +5:46
19 Siarhei PAPOK Belarus MCC 28 +5:53
20 Anton MORUHA Ukraine 21 +5:54
21 Pierre MONCORGE France BLI 24 +6:01
22 Petr HAMPL Czech Republic SKC 23 +6:03
23 Matti MANNINEN Finland BLI 24 +6:04
24 Yuriy NATAROV Kazakhstan TSE 20 +6:13
25 Matvey NIKITIN Kazakhstan TSE 24 +6:17
26 Mikkel Tefre LUNDER Norway BLI 20 +6:19
27 Sergii MOVCHAN Ukraine AMO 23 +6:27
28 Fabio CALABRIA Australia 29 +6:30
29 Dmitriy LUKYANOV Kazakhstan V4E 23 +6:43
30 Vladislau DUBOVSKI Belarus 22 +6:44
31 Volodymyr KOGUT Ukraine AMO 32 +6:47
32 Sergiy GRECHYN Ukraine JLS 37 +6:50
33 Sergio PÉREZ Spain 37 +6:55
34 Adne VAN ENGELEN Netherlands 23 +6:57
35 Uladzislau YANACHKIN Belarus 21 +6:59
36 Sergey VLASSENKO Kazakhstan V4E 23 +7:04
37 Volodymyr FREDYUK Ukraine AMO 24 +7:12
38 Bogdan RIAPOSOV Ukraine AMO 24 +7:14
39 Artem TOPCHANYUK Ukraine 27 +7:14
39 Wolfgang BURMANN Chile 25 +7:14
41 Stepan ASTAFYEV Kazakhstan V4E 22 +7:19
42 Vitaliy NOVAKOVSKYI Ukraine UKR 19 +7:22
43 Matej ZAHALKA Czech Republic SKC 23 +7:23
44 Kanan GAHRAMANLI Azerbaijan BCP 19 +7:26
45 Quentin VALOGNES France 20 +7:33
46 Dmytro KRIVTSOV Ukraine ISD 31 +7:34
47 Emanuel MINI Argentina 30 +7:35
48 Omer GOLDSHTEIN Israel 20 +7:41
48 Kostyantyn RYBARUK Ukraine 22 +7:41
50 Elgun ALIZADA Azerbaijan BCP 20 +7:44
51 Lukas MATULA Czech Republic SKC 27 +7:45
52 David FRANCISCO DELGADO Spain 30 +7:46
53 Artem TESLER Ukraine LSL 28 +7:47
54 Yukinori HISHINUMA Japan AMO 24 +7:59
55 Illya KLEPIKOV Ukraine ISD 22 +8:03
56 Mathieu GIBAUD France 31 +8:14
57 Niklas HENTTALA Finland BLI 20 +8:33
58 Marcel WOUTERS Netherlands 30 +8:34
58 David VAN EERD Netherlands 26 +8:34
60 Rik VAN IJZENDOORN Netherlands 29 +8:36
61 Umberto POLI Italy 20 +8:38
62 Tomas MEDEK Czech Republic SKC 23 +8:55
63 Vladyslav POHORELOV Ukraine JLS 21 +8:59
64 Reid MCCLURE Canada 21 +9:03
65 Nicolas LABUSSIERE France 36 +9:10
65 Thomas REM Sweden 30 +9:10
67 Arseni IKANOVICH Belarus 20 +9:11
68 Volodymyr GOMENYUK Ukraine LSL 31 +9:52
69 Yuriy METLUSHENKO Ukraine JLS 40 +11:11
70 Sergiy KOZACHENKO Ukraine 22 +11:59
71 Aspan ZHUKENOV Kazakhstan V4E 20 +12:37
72 Yannick JANSSEN Netherlands BLI 26 +12:41
73 Kostyantyn ASHUROV Ukraine UKR 20 +13:08
74 Ismail ILIASOV Azerbaijan BCP 22 +13:12
75 Vitaliy PIDKIVKA Ukraine UKR 19 +13:54
76 Hiski KANERVA Finland BLI 22 +14:16
77 Marek ŠIPOŠ Czech Republic SKC 20 +15:22
78 Rick NOBEL Netherlands 22 +16:46
79 Miguel LLANEZA Spain 23 +16:55
80 Vasili STROKOV Belarus 21 +17:05
81 Oleksii KASIANOV Ukraine JLS 24 +17:23
82 Alexandr OVSYANNIKOV Kazakhstan V4E 19 +18:22
83 Artur TSVETKOV Ukraine LSL 27 +18:27
84 Dzmitry ZHYHUNOU Belarus 20 +18:38
85 Pascal AANDEWIEL Netherlands 33 +21:33
86 Yuval BEN-MORDECHAI Israel 32 +22:30
87 Matej ŠTIBINGR Czech Republic SKC 19 +24:05
88 Oleksii SHCHERBAKOV Ukraine ISD 19 +26:04
Close