A
1 Casper Von Folsach Riwal Platform Cycling Team 94 0 00:55:29.121 FINISHED Præmie 8
2 Emil Nygaard Vinjebo Team TREFOR - Blue Water 111 0 00:55:36.009 FINISHED Præmie 6
3 Sebastian Lander Team TREFOR - Blue Water 101 0 00:55:38.574 FINISHED Præmie 5
4 Jesper Juul Andreasen Team Almeborg-Bornholm 137 0 00:55:39.687 FINISHED Præmie 4
5 Nikola Aistrup Riwal Platform Cycling Team 98 0 00:55:40.033 FINISHED Præmie 3
6 Morten Øllegaard Riwal Platform Cycling Team 86 0 00:55:41.471 FINISHED Præmie 2
7 Daniel Henning Hartvig Team IBT Isolering - Ridley 45 0 00:55:43.138 FINISHED Præmie 1
8 Jesper Mørkøv Riwal Platform Cycling Team 138 0 00:55:59.056 FINISHED
9 Kasper Linde Jørgensen Riwal Platform Cycling Team 90 0 00:55:59.174 FINISHED
10 Jonas Gregaard Wilsly Team TREFOR - Blue Water 108 11 00:35:43.545 DNF
11 Michael Gamst Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 157 31 00:00:00 DNS
12 Frederik Bjørke Schwartz Team Ltech 142 17 00:24:52.878 DNF
13 Mark Sehested Pedersen Team TREFOR - Blue Water 107 31 00:00:00 DNS
14 Stefan Djurhuus Team Almeborg-Bornholm 132 17 00:24:56.827 DNF
15 Lasse Mortensgaard Team ABC Elite 32 31 00:00:00 DNS
16 Frederik Brendborg Rasmussen Team Almeborg-Bornholm 130 17 00:24:57.215 DNF
17 Jonas Poulsen Team Ltech 144 31 00:00:00 DNS
18 Simon Lund Guldbæk Team Ltech 817 20 00:19:46.576 DNF
19 Anders Bjerremand Jensen Team Ltech 164 31 00:00:00 DNS
20 Mathias Lindberg Mortensen Team Ltech 43 23 00:13:43.977 DNF
21 Kaspar Schjønnemann Larsen Riwal Platform Cycling Team 87 25 00:10:13.35 DNF
B
1 Rasmus Bøgh Wallin Amager Cykle Ring 19 0 00:55:34.852 FINISHED Præmie 8
2 Tobias Mørch Kongstad Amager Cykle Ring 9 0 00:55:36.624 FINISHED Præmie 6
3 Nikolaj Nielsen Næstved Bicycle Club 811 0 00:55:36.978 FINISHED Præmie 5
4 Martin Frank Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 10 0 00:55:37.45 FINISHED Præmie 4
5 Mathias Skov-Jensen Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 35 0 00:55:37.469 FINISHED Præmie 3
6 David Wederkinck Andersen Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 29 0 00:55:38.795 FINISHED Præmie 2
7 Henrik Andersen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 2 0 00:55:40.563 FINISHED Præmie 1
8 Mark Ellegaard Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 170 0 00:55:41.001 FINISHED Præmie 1
9 Gustav Haislund Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 11 0 00:55:42.051 FINISHED
10 Jacob Mørkøv D.C.R. - Ballerup 20 0 00:55:43.513 FINISHED
11 Rasmus Brochstedt Olsen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 31 0 00:55:44.222 FINISHED
12 Andreas Serop Larsen Næstved Bicycle Club 135 0 00:56:12.959 FINISHED
13 christopher wolfgang thomas D.C.R. - Ballerup 1 14 00:37:40.168 DNF
14 Anders Elmholdt Pedersen Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 146 31 00:00:00 DNS
15 Patrick Grevelund Næstved Bicycle Club 46 19 00:26:42.435 DNF
16 Kristoffer Damberg Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 13 31 00:00:00 DNS
17 Michael Munch Køge Cykel Ring 27 23 00:14:10.638 DNF
18 Alexander Bojsen Amager Cykle Ring 154 31 00:00:00 DNS
19 Alexandar Lander D.C.R. - Ballerup 21 24 00:13:09.857 DNF
20 Nicklas Nissen Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 45 31 00:00:00 DNS
21 Magnus Francois Hoffmann Cykling Odense 103 31 00:00:00 DNS
22 Andreas Tvermoes Noe Team Cycling Ringsted 30 31 00:00:00 DNF
23 Peder Jacobsen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 8 31 00:00:00 DNS
Close