1. 3 SUI19900828 GRAND Arnaud Noville BMC Racing Team 7 58:35,9 -
2. 2 SUI19850517 WILDHABER Marcel Galgenen Scott- Odlo MTB Racing Team 7 59:04,0 +0:28,1
3. 7 SUI19840131 FLÜCKIGER Lukas Leimiswil BMC Racing Team 7 59:31,8 +0:55,9
4. 10 SUI19930801 FORSTER Lars Jona Tower Sport Vc Eschenbach 7 59:38,2 +1:02,3
5. 6 SUI19880504 WINTERBERG Lukas Roggliswil MG-Cycling Team 7 59:41,4 +1:05,5
6. 20 SUI19880927 FLÜCKIGER Mathias Stöckli Pro Team 7 59:48,1 +1:12,2
7. 13 SUI19840122 MOSER Andreas Madiswil Zaunteam Mittelland 7 59:56,9 +1:21,0
8. 5 SUI19830306 ZAHNER Simon dürnten EKZ Racing Team 7 1:00:47,6 +2:11,7
9. 12 SUI19920711 SAEGESSER Severin Niedergösgen Schmid Velosport/ RC Gränichen 7 1:01:13,9 +2:38,0
10. 23 SUI19800510 NAEF Ralph happerswil bmc mountainbike racing team 7 1:02:28,9 +3:53,0
11. 24 SUI19820416 GUJAN Martin Mastrils Orange Monkey Pro Team 7 1:03:04,5 +4:28,6
12. 11 ITA19870420 PONTA MAINE Marco (ITA) 7 1:03:11,2 +4:35,3
13. 28 SUI19850116 BAUMANN Jonas Laupersdorf Wheeler-iXS Team 7 1:03:19,8 +4:43,9
14. 965 SUI19841125 LANG Pirmin Safenwil IAM Cycling 7 1:03:52,7 +5:16,8
15. 18 SUI19920630 MÜLLER Lukas Steinmaur EKZ Racing Team/ VC Steinmaur 7 1:04:18,3 +5:42,4
16. 17 ITA19930821 SAMPARISI Lorenzo (ITA) Selle SMP Dama MERIDA 7 1:04:30,5 +5:54,6
17. 16 ITA19841212 PACCAGNELLA Thomas (ITA) Team Corratec-Keit 7 1:04:31,5 +5:55,6
18. 930 ITA19960701 TODARO Manuel Milano Selle Italia Guerciotti 7 1:04:55,3 +6:19,4
19. 22 SUI19950321 GRAB Dominic Ebmatingen Grab Offroad Cycling Team 7 1:05:05,3 +6:29,4
20. 36 SUI19911215 INDERGAND Reto BMC MTB Racing Team 7 1:05:21,6 +6:45,7
21. 19 ITA19930717 CANEVA Tommaso (ITA) G.S. Sportivi del ponte 7 1:05:21,8 +6:45,9
22. 37 SUI19911028 BARBEN Emilien Chez-le-bart Team BMC zimmermann Mathieu SA 7 1:05:59,0 +7:23,1
23. 29 SUI19911026 GRAND Anthony St-Légier Team Zimmermann Mathieu SA 7 1:06:03,2 +7:27,3
24. 21 SUI19860820 ROHRBACH Nicola Unterägeri goldwurst-power/ Stöckli 7 1:06:29,2 +7:53,3
25. 25 SUI19911108 STIRNEMANN Matthias Gränichen Stöckli Pro Team 7 1:07:27,3 +8:51,4
26. 33 ITA19920725 TODARO Fabio Alfonso (ITA) Castano Primo GB junior Team 7 1:08:37,8 +10:01,9
27. 32 SUI19850726 MEIER Adrian Pfaffnau Team Hörmann VC Pfaffnau 6 1:00:32,3 -1 LAP
28. 979 SUI19930303 HEDIGER Philip Oberkulm Fischer BMC Team 6 1:01:14,2 -1 LAP
29. 31 SUI19910119 OBRIST Fabian Winterthur Stevens/VC Hittnau 4 39:37,9 -3 LAP
30. 939 SUI19930608 ALBRECHT Nick Seuzach 3 32:07,5 -4 LAP
31. 9 ITA19900329 SILVESTRI Elia (ITA) SELLE ITALIA GUERCIOTTI 3 33:49,5 -4 LAP
DNF 34 SUI19940905 KNIPP Niels Jens RC Olympia Biel 2 DNF DNF
Close