1 Mr Dean Downing Madison Genesis Finished Elite 04:00:43:180 100
2 Mr Dan Barry Node4 - Giordana Racing Finished Elite 85
3 Mr Niklas Gustavsson Team UK Youth (UCI Team) Finished 1st 0
4 Mr Thomas Stewart Team Raleigh Finished Elite 66
5 Mr Alex Peters Madison Genesis Finished Elite 58
6 Mr John Tanner Finished 2nd 51
7 Mr Yanto Barker Team UK Youth (UCI Team) Finished Elite 45
8 Mr Ryan Mullen Team IG - Sigma Sport Finished Elite 39
9 Mr Tom Barras Wheelbase Altura MGD Finished Elite 34
10 Mr Roman Van Uden Node4 - Giordana Racing Finished Elite 29
11 Mr Evan Oliphant Team Raleigh Finished Elite 25
12 Mr Richard Lang Team Raleigh Finished Elite 21
13 Mr Andrew Hawdon Herbalife-Leisure Lakes Bikes.... Finished Elite 18
14 Mr Tom Murray Metaltek - Knights of Old Raci... Finished 1st 15
15 Mr Adam Yates 100% ME Finished Elite 12
16 Mr James Ratcliffe Zappi's Pro Cycling Finished 1st 10
17 Mr Peter Williams Team IG - Sigma Sport Finished Elite 8
18 Mr Declan Byrne MG-Maxifuel Pro Cycling Finished 1st 6
19 Mr Robert Hassan Ibaigane Opel Finished 1st 4
20 Mr Alex Coutts Herbalife-Leisure Lakes Bikes.... Finished 2nd 2
21 Mr Wouter Sybrandy Team IG - Sigma Sport Finished Elite 0
22 Mr James Moss Team IG - Sigma Sport Finished Elite 0
23 Mr Jake Tanner Doltcini Flanders Finished 1st 0
24 Mr Andrew Roche Finished 1st 0
25 Mr Ashley Brown Team Sportscover Finished 2nd 0
26 Mr George Harper Felt-Colbornes-Hargroves RT Finished Elite 0
27 Mr Gruffudd Lewis Metaltek - Knights of Old Raci... Finished 2nd 00:00:07:000 0
28 Mr Liam Glen Wheelbase Altura MGD Finished 2nd 0
29 Mr David Clarke Synergy Baku Cycling Project Finished Elite 0
30 Mr Edward Laverack Rapha Condor JLT Finished 1st 0
31 Mr James Williamson Node4 - Giordana Racing Finished 1st 0
32 Mr Paul Oldham Team Hope Factory Racing Finished 1st 0
33 Mr Michael Smith Team Corley Cycles Finished 1st 0
34 Mr Robert Smail Metaltek - Knights of Old Raci... Finished 1st 0
35 Mr Scott McCrossan Rock to Roll Cycles Ltd Finished Elite 0
36 Mr William Bjergfelt MG-Maxifuel Pro Cycling Finished Elite 0
37 Mr Andrew Hastings Finchley Racing Team Finished 1st 0
38 Mr Jacob Tipper Biketreks Racing Academy Finished Elite 0
39 Mr Michael Ashurst Biketreks Racing Academy Finished 1st 0
40 Mr Matthew Clarke Halesowen A & CC Finished 1st 0
41 Mr Marcin Bialoblocki Team UK Youth (UCI Team) Finished Elite 0
42 Mr Daniel Pearson Zappi's Pro Cycling Finished 1st 0
43 Mr Ben Stockdale Metaltek - Knights of Old Raci... Finished Elite 00:00:14:000 0
44 Mr Mark Baines Spirit Bikes Racing Team Finished 1st 0
45 Mr Joseph Moses Team Sportscover Finished 2nd 0
46 Mr Robert Partridge Team UK Youth (UCI Team) Finished Elite 0
47 Mr Dominic Jelfs Madison Genesis Finished 2nd 0
48 Mr Gary Hand Herbalife-Leisure Lakes Bikes.... Finished Elite 0
49 Mr Rhys Lloyd Metaltek - Knights of Old Raci... Finished 1st 0
50 Mr Ben Greenwood Team Hope Factory Racing Finished Elite 0
51 Mr Steve Lampier Node4 - Giordana Racing Finished Elite 0
52 Mr Martin Ford Herbalife-Leisure Lakes Bikes.... Finished Elite 0
53 Mr Liam Holohan Madison Genesis Finished Elite 0
54 Mr Kit Gilham Metaltek - Knights of Old Raci... Finished Elite 0
55 Mr Michael Cuming Rapha Condor JLT Finished Elite 0
56 Mr Matthew Woods Team Monturano Organisation, S... Finished N/A 0
57 Mr Richard Handley Rapha Condor JLT Finished Elite 0
58 Mr Mark O'Brien Team Raleigh Finished 1st 0
59 Mr Thomas Moses Team Raleigh Finished Elite 0
60 Mr Nathan Edmondson Node4 - Giordana Racing Finished 2nd 0
61 Mr Mike Northey Node4 - Giordana Racing Finished Elite 00:00:24:000 0
62 Mr Shem Rodger Node4 - Giordana Racing Finished 1st 0
63 Mr Will Stephenson Rapha Condor JLT Finished Elite 00:01:00:000 0
64 Mr Hugh Carthy Rapha Condor JLT Finished 1st 0
65 Mr Antoine Gaudillat Spin Rotor Primal C-Originals ... Finished Elite 00:01:13:000 0
66 Mr Mark Christian Team Raleigh Finished Elite 00:01:27:000 0
67 Mr Matthew Holmes Team Raleigh Finished Elite 00:01:29:000 0
68 Mr Harry Tanfield Herbalife-Leisure Lakes Bikes.... Finished Elite 00:09:20:000 0
69 Mr Hamish Haynes Team Hope Factory Racing Finished 1st 00:13:39:000 0
70 Mr Simon Wilson Team Corley Cycles Finished Elite 00:13:41:000 0
71 Mr Ian Wilkinson Team UK Youth (UCI Team) Finished Elite 0
72 Mr Chris Opie Team UK Youth (UCI Team) Finished Elite 0
73 Mr Sebastian Baylis Madison Genesis Finished 1st 0
74 Mr James Alder Velo29-Blackhawk Finished 1st 0
75 Mr Matthew Kipling Velo29-Blackhawk Finished 2nd 0
76 Mr George Pym Spin Rotor Primal C-Originals ... Finished 1st 0
77 Mr James Dunlop Biketreks Racing Academy Finished 1st 0
78 Mr Chris Nicholson Spin Rotor Primal C-Originals ... Finished 2nd 0
Close