1 LANGLOIS Bruno TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 04h15'06''
2 MERHAWI Kudus UCI CONTINENTAL CENTER ERI 40''
3 MONCORGE Pierre TEAM REINE BLANCHE FRA ''
4 MERON Amanuel UCI CONTINENTAL CENTER ERI ''
5 DEBRETSION Aron AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI ''
6 DESALE Nahom UCI CONTINENTAL CENTER ERI ''
7 HABTE Solomon AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI ''
8 GIRDLESTONE Dylan NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA ''
9 SOLOMON Meron AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI ''
10 BEKELE Binyam NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH ''
11 WARD Shaun NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA ''
12 HABIYAMBERE Nicodem TEAM RWANDA AKAGERA RWA ''
13 NIYONSHUTI Adrien TEAM RWANDA KARISIMBI RWA ''
14 NJOROGE MUYA John NATIONAL TEAM KENYA KEN ''
15 RUHUMURIZA Abraham TEAM RWANDA KARISIMBI RWA ''
16 LILL DAREN NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA ''
17 BIZIYAREMYE Joseph TEAM RWANDA KARISIMBI RWA ''
18 EYOB Metkel AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI ''
19 MWANGI Samwel NATIONAL TEAM KENYA KEN ''
20 EKIRU Samwel NATIONAL TEAM KENYA KEN 51''
21 RUDAHUNGA Emmanuel TEAM RWANDA KARISIMBI RWA ''
22 HATEGEKA Gasore TEAM RWANDA AKAGERA RWA 52''
23 BYUKUSENGE Nathan TEAM RWANDA KARISIMBI RWA ''
24 WERNER Jeffrey TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN ''
25 LIPONNE Julien TEAM REINE BLANCHE FRA ''
26 ATSBHA Getachew NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH ''
27 YAHMI Abdennour NATIONAL TEAM ALGERIA ALG 01'01''
28 ABEBE Alem NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 01'07''
29 RUKUNDO Hassan TEAM RWANDA AKAGERA RWA 01'19''
30 GEBRESILASSIE Estifanos NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 01'23''
31 NSENGIYUMVA Jean-Bosco TEAM RWANDA AKAGERA RWA 02'27''
32 KANGANGI Suleiman NATIONAL TEAM KENYA KEN 03'20''
33 KAHSAY Afewerki NATIONAL TEAM ETHIOPIA 04h25'44''
34 DEBESAY Arha UCI CONTINENTAL CENTER ERI 12'20''
35 HADI Janvier TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 12'22''
36 SHMIDT Alexey TEAM TYPE 1 -SANOFI RUS 13'09''
37 CRAVANZOLA Paolo TEAM TYPE 1 -SANOFI ITA ''
38 HOLT Daniel TEAM TYPE 1 -SANOFI USA ''
39 UWIZEYIMANA Bonaventure TEAM RWANDA AKAGERA RWA 15'12''
40 LAIZER Richard UCI CONTINENTAL CENTER TAN 15'15''
41 ECHWA Joseph NATIONAL TEAM KENYA KEN 15'18''
42 NDONG Ghislain NATIONAL TEAM GABON GAB 16'27''
43 LECLERCQ Jérémy TEAM REINE BLANCHE FRA 16'30''
44 RACINE Jean-François TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN ''
45 Khaled NATIONAL TEAM ALG19881228 ALGERIA ALG 04h31'36'' ''
46 MESFIN Yonathan AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 04h31'36'' ''
47 BENOUA Reda NATIONAL TEAM ALGERIA ALG 04h32'55'' 17'49''
48 MENINI Christophe TEAM REINE BLANCHE FRA 04h35'19'' 20'13''
49 PERRET Mathias TEAM REINE BLANCHE FRA 04h35'19'' ''
50 MAREE David NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 04h35'28'' 20'22''
51 BUTLER Reynard NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 04h35'29'' 20'23''
52 PELLETIER ROY Remi TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 04h35'41'' 20'35''
53 MORRIS Justin TEAM TYPE 1 - SANOFI AUS 04h51'07'' 36'01''
54 BROOKS Matt TEAM TYPE 1 - SANOFI USA 04h51'07'' ''
55 ARENDSE Avery NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 04h51'07'' ''
56 MBARUSHIMANA Jacques TEAM RWANDA AKAGERA RWA 04h56'24'' 41'18''
57 ANGUILET Charles NATIONAL TEAM GABON GAB 05h04'11'' 49'05''
58 ABERCROMBIE Tim TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 05h05'38'' 50'32''
59 EKOBENA Ephrem NATIONAL TEAM GABON GAB 05h18'46'' 01h03'40''
General:
1 LILL DAREN RSA RSA 11h10'48''
2 WARD Shaun RSA RSA 07''
3 GIRDLESTONE Dylan RSA RSA 14''
4 MERHAWI Kudus UCC ERI 16''
5 NIYONSHUTI Adrien KAR RWA 38''
6 ABEBE Alem ETH ETH 47''
7 DESALE Nahom UCC ERI 01'05''
8 MERON Amanuel UCC ERI 01'11''
9 LIPONNE Julien REI FRA 01'22''
10 BEKELE Binyam ETH ETH 01'41''
11 ATSBHA Getachew ETH ETH 01'53''
12 HABIYAMBERE Nicodem AKA RWA 02'04''
13 MONCORGE Pierre REI FRA ''
14 NJOROGE MUYA John KEN KEN 02'06''
15 RUDAHUNGA Emmanuel KAR RWA 02'11''
16 SOLOMON Meron ERI ERI 02'19''
17 EKIRU Samwel KEN KEN 02'23''
18 HATEGEKA Gasore AKA RWA 02'32''
19 BYUKUSENGE Nathan KAR RWA 02'37''
20 RUHUMURIZA Abraham KAR RWA 02'39''
21 GEBRESILASSIE Estifanos ETH ETH 02'42''
22 DEBRETSION Aron ERI ERI 02'53''
23 RUKUNDO Hassan AKA RWA 03'01''
24 HABTE Solomon ERI ERI 03'21''
25 WERNER Jeffrey CAN CAN 05'11''
26 KANGANGI Suleiman KEN KEN 05'41''
27 BIZIYAREMYE Joseph KAR RWA 07'01''
28 EYOB Metkel ERI ERI 08'41''
29 KAHSAY Afewerki ETH ETH 10'35''
30 DEBESAY Arha UCC ERI 14'01''
31 MWANGI Samwel KEN KEN 14'39''
32 LANGLOIS Bruno CAN CAN 14'53''
33 CRAVANZOLA Paolo USA ITA 15'37''
34 HOLT Daniel USA USA 17'50''
35 SHMIDT Alexey USA RUS 19'50''
36 UWIZEYIMANA Bonaventure AKA RWA 20'15''
37 YAHMI Abdennour ALG ALG 20'32''
38 PELLETIER ROY Remi CAN CAN 20'40''
39 MAREE David RSA RSA 20'45''
40 NSENGIYUMVA Jean-Bosco AKA RWA 21'29''
41 HADI Janvier KAR RWA 22'12''
42 LAIZER Richard UCC TAN 25'52''
43 ECHWA Joseph KEN KEN 28'42''
44 61 MESFIN Yonathan ERI19910814 ERI ERI 11h41'09'' 30'21''
45 41 BENOUA Reda ALG ALG 11h41'50'' 31'02''
46 53 MENINI Christophe REI FRA 11h42'03'' 31'15''
47 23 RACINE Jean-François CAN CAN 11h50'18'' 39'30''
48 51 LECLERCQ Jérémy REI FRA 11h54'06'' 43'18''
49 45 ABDENNEBI Khaled ALG ALG 11h54'15'' 43'27''
50 55 PERRET Mathias REI FRA 11h57'59'' 47'11''
51 106 NDONG Ghislain GAB GAB 12h03'00'' 52'12''
52 33 ARENDSE Avery RSA RSA 12h13'30'' 01h02'42''
53 116 MBARUSHIMANA Jacques AKA RWA 12h17'33'' 01h06'45''
54 34 BUTLER Reynard RSA RSA 12h18'09'' 01h07'21''
55 4 BROOKS Matt USA USA 12h34'20'' 01h23'32''
56 25 ABERCROMBIE Tim CAN CAN 12h36'07'' 01h25'19''
57 6 MORRIS Justin USA AUS 12h37'27'' 01h26'39''
58 104 EKOBENA Ephrem GAB GAB 12h49'18'' 01h38'30''
59 102 ANGUILET Charles GAB GAB 12h52'39'' 01h41'51'
Close