1 176 GBR1226 TIERNAN-LOCK Jonathan (GBR) END ENDURA RACING 10:48'42 (Moy : 41,305 Km/h)
2 73 NED0815 KREDER Michel (NED) J GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:49'09 27
3 43 ESP0718 NAVARRO Daniel (ESP) SAX SAXO BANK 10:49'13 31
4 82 ITA19730716 GARZELLI Stefano (ITA) 1973 ASA ACQUA & SAPONE 10:49'15 33
5 135 ESP0730 MADRAZO Angel (ESP) J GCE MOVISTAR 10:49'24 42
6 104 FRA0824 HARDY Romain (FRA) J BSC BRETAGNE SCHULLER 10:49'29 47
7 63 ITA0801 GAVAZZI Francesco (ITA) AST ASTANA PRO TEAM 10:49'29 47
8 144 FRA1204 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:49'29 47
9 17 ITA0925 NOCENTINI Rinaldo (ITA) ALM AG2R LA MONDIALE 10:49'29 47
10 131 CRC0829 AMADOR Andrey (CRC) GCE MOVISTAR 10:49'29 47
11 123 FRA0601 EL FARES Julien (FRA) TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 10:49'29 47
12 47 DEN0514 SORENSEN Nicki (DEN) SAX SAXO BANK 10:49'29 47
13 7 FRA0306 BAGOT Yohann (FRA) J COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:49'29 47
14 134 ESP0513 LOPEZ Davis (ESP) GCE MOVISTAR 10:49'29 47
15 25 FRA1010 ROLLAND Pierre (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:49'29 47
16 55 FRA0529 PINOT Thibault (FRA) J FDJ FDJ - BIG MAT 10:49'29 47
17 54 FRA0404 PAURIOL Rémi (FRA) FDJ FDJ - BIG MAT 10:49'29 47
18 1 FRA0430 MONCOUTIE David (FRA) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:49'29 47
19 68 RUS0625 SILIN Egor (RUS) J AST ASTANA PRO TEAM 10:49'29 47
20 4 FRA0731 DI GREGORIO Rémy (FRA) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:49'29 47
21 91 AUS0718 CLARKE Simon (AUS) GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:49'29 47
22 136 COL0204 QUINTANA Nairo (COL) J GCE MOVISTAR 10:49'29 47
23 48 POL0912 MAJKA Rafal (POL) J SAX SAXO BANK 10:49'29 47
24 32 AUT0920 DENIFL Stefan (AUT) J VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:49'29 47
25 141 FRA0919 MEDEREL Maxime (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:49'29 47
26 158 FRA1030 KORETZKY Clement (FRA) J LPM LA POMME MARSEILLE 10:49'38 56
27 38 ESP0625 VALLS FERRI Rafael (ESP) J VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:49'41 59
28 66 KAZ0203 RENEV Assan (KAZ) AST ASTANA PRO TEAM 10:49'41 59
29 58 FIN0330 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ FDJ - BIG MAT 10:49'41 59
30 56 FRA0622 ROY Jeremy (FRA) FDJ FDJ - BIG MAT 10:49'41 59
31 110 FRA1003 LE BON Johan (FRA) J BSC BRETAGNE SCHULLER 10:49'46 1'04
32 132 ESP0726 HERRADA Jesus (ESP) J GCE MOVISTAR 10:49'49 1'07
33 83 ITA1006 GINANNI Francesco (ITA) ASA ACQUA & SAPONE 10:49'52 1'10
34 18 FRA0522 PERAUD Jean Christophe (FRA) ALM AG2R LA MONDIALE 10:49'57 1'15
35 115 CAN0525 BOIVIN Guillaume (CAN) J CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 10:50'03 1'21
36 61 KAZ0418 IGLINSKIY Maxim (KAZ) AST ASTANA PRO TEAM 10:50'09 1'27
37 95 AUS1020 SULZBERGER Wesley (AUS) GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:50'09 1'27
38 133 LTU1208 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GCE MOVISTAR 10:50'09 1'27
39 84 CRO19740118 MIHOLJEVIC Vladimir (CRO) 1974 ASA ACQUA & SAPONE 10:50'09 1'27
40 49 DEN0905 SORENSEN Chris Ankar (DEN) SAX SAXO BANK 10:50'09 1'27
41 151 FRA0304 CAUQUIL Yohan (FRA) LPM LA POMME MARSEILLE 10:50'35 1'53
42 178 GBR19780823 DOWNING Russell (GBR) 1978 END ENDURA RACING 10:50'51 2'09
43 11 FRA1109 BARDET Romain (FRA) J ALM AG2R LA MONDIALE 10:50'51 2'09
44 138 ESP0506 VENTOSO Francisco José (ESP) GCE MOVISTAR 10:50'54 2'12
45 5 COL0410 DUQUE Leonardo (COL) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:50'54 2'12
46 44 AUS0930 TANNER David (AUS) SAX SAXO BANK 10:50'54 2'12
47 27 FRA0411 TURGOT Sebastien (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:50'54 2'12
48 74 FRA0911 LE MEVEL Christophe (FRA) GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:50'54 2'12
49 42 ESP0123 NOVAL Benjamin (ESP) SAX SAXO BANK 10:50'54 2'12
50 116 USA1205 EUSER Lucas (USA) CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 10:50'54 2'12
51 75 IRL0820 MARTIN Dan (IRL) GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:50'54 2'12
52 170 BEL19780826 VAN LANDSCHOOT James (BEL) 1978 VWA ACCENT JOBS WILLEMS VERANDA'S10:50'54 2'12
53 34 NED0417 MOL Wouter (NED) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:50'54 2'12
54 102 FRA0903 DURET Sebastien (FRA) BSC BRETAGNE SCHULLER 10:50'54 2'12
55 23 FRA1126 JEROME Vincent (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:50'54 2'12
56 3 FRA0521 BUFFAZ Michael (FRA) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:50'54 2'12
57 159 FRA19910410 TARRIDE Grègorie (FRA) J 1991 LPM LA POMME MARSEILLE 10:50'54 2'12
58 24 FRA0106 PICHOT Alexander (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:51'27 2'45
59 45 AUS0125 ROBERTS Luke (AUS) SAX SAXO BANK 10:51'41 2'59
60 157 FRA0104 PERICHON Pierre-Luc (FRA) J LPM LA POMME MARSEILLE 10:51'41 2'59
61 165 BEL0312 SCHEIRLINCKX Staf (BEL) VWA ACCENT JOBS WILLEMS VERANDA'S10:51'41 2'59
62 156 FRA0123 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM LA POMME MARSEILLE 10:52'04 3'22
63 145 FRA0804 MARTIAS Rony (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:52'04 3'22
64 2 FRA0117 BARLE Florent (FRA) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:52'04 3'22
65 86 ITA0605 TABORE Fabio (ITA) ASA ACQUA & SAPONE 10:52'04 3'22
66 6 FRA1103 LABBE Arnaud (FRA) COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:52'04 3'22
67 117 USA0219 FAIRLY Caleb (USA) J CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 10:52'04 3'22
68 128 NED0504 VERSCHOOR Martijn (NED) TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 10:52'04 3'22
69 76 USA1224 PETERSON Thomas (USA) GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:52'04 3'22
70 111 USA0124 MC CARTY Jonathan Patrick (USA) CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 10:52'04 3'22
71 77 USA0808 STETINA Peter (USA) J GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:52'04 3'22
72 46 DEN0406 CHRISTENSEN Mads (DEN) SAX SAXO BANK 10:52'04 3'22
73 126 USA0601 REIJNEN Kiel (USA) TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 10:52'04 3'22
74 96 LTU0204 VAITKUS Thomas (LTU) GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:52'16 3'34
75 146 FRA1223 PAIANI Jean Lou (FRA) J SAU SAUR SOJASUN 10:52'16 3'34
76 35 DEN0511 MORTENSEN Martin (DEN) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:52'34 3'52
77 14 BEL1121 GODDAERT Kristof (BEL) ALM AG2R LA MONDIALE 10:52'35 3'53
78 37 BEL0419 VANIMPE Kevin (BEL) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:52'48 4'06
79 94 AUS0608 MEYER Travis (AUS) J GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:52'51 4'09
80 57 FRA0105 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ FDJ - BIG MAT 10:53'38 4'56
81 152 FRA0629 DELAROZIERE Mathieu (FRA) LPM LA POMME MARSEILLE 10:54'00 5'18
82 137 ESP0911 SANZ UNZUE Enrique (ESP) J GCE MOVISTAR 10:54'04 5'22
83 53 BLR1129 HUTAROVICH Yauheni (BLR) FDJ FDJ - BIG MAT 10:54'06 5'24
84 166 NED1211 VAN GROEN Arnoud (NED) VWA ACCENT JOBS WILLEMS VERANDA'S10:54'16 5'34
85 173 EST0120 MANDRI René (EST) END ENDURA RACING 10:54'16 5'34
86 65 KAZ0512 IGLINSKIY Valentin (KAZ) AST ASTANA PRO TEAM 10:54'16 5'34
87 16 FRA0726 LEMARCHAND Romain (FRA) J ALM AG2R LA MONDIALE 10:54'16 5'34
88 175 GBR0212 THWAITES Scott (GBR) J END ENDURA RACING 10:54'16 5'34
89 174 GBR0911 PARTRIDGE Rob (GBR) END ENDURA RACING 10:54'16 5'34
90 67 KAZ0222 BAZAYEV Assan (KAZ) AST ASTANA PRO TEAM 10:54'16 5'34
91 147 FRA0522 MANGEL Laurent (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:54'36 5'54
92 121 FRA0516 ANTOMARCHI Julien (FRA) TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 10:54'44 6'02
93 81 ITA19730227 CODOL Massimo (ITA) 1973 ASA ACQUA & SAPONE 10:54'45 6'03
94 26 FRA1202 TULIK Angelo (FRA) J EUC TEAM EUROPCAR 10:55'03 6'21
95 62 SLO0808 BOZIC Borut (SLO) AST ASTANA PRO TEAM 10:55'10 6'28
96 105 FRA0102 VACHON Florian (FRA) BSC BRETAGNE SCHULLER 10:55'14 6'32
97 101 FRA0123 BERTHOU Eric (FRA) BSC BRETAGNE SCHULLER 10:55'49 7'07
98 40 POL0306 MARCZYNSKY Tomasz (POL) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:56'01 7'19
99 72 USA0101 HOWES Alex (USA) J GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:56'12 7'30
100 22 FRA0605 COUSIN Jerome (FRA) J EUC TEAM EUROPCAR 10:56'12 7'30
101 28 FRA0622 VOEKLER Thomas (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:56'12 7'30
102 98 SUI1220 ALBASINI Michael (SUI) GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:56'15 7'33
103 51 FRA0313 COURTEILLE Arnaud (FRA) J FDJ FDJ - BIG MAT 10:56'59 8'17
104 107 FRA1229 GUILLOU Florian (FRA) BSC BRETAGNE SCHULLER 10:57'23 8'41
105 142 FRA0709 POUX Paul (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:57'23 8'41
106 97 AUS1001 WILSON Matthew (AUS) GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:57'23 8'41
107 148 FRA0626 POULHIES Stephane (FRA) SAU SAUR SOJASUN 10:57'42 9'00
108 171 FRA0307 BLAIN Alexandre (FRA) END ENDURA RACING 10:57'42 9'00
109 31 FRA0416 FEILLU Romain (FRA) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 10:57'42 9'00
110 8 FRA0129 ZINGLE Romain (FRA) J COF COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 10:57'42 9'00
111 21 FRA0321 CHAVANEL Sebastien (FRA) EUC TEAM EUROPCAR 10:58'51 10'09
112 80 NED1126 KREDER Raymond (NED) J GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:58'55 10'13
113 15 FRA19740211 HINAULT Sébastien (FRA) 1974 ALM AG2R LA MONDIALE 10:58'55 10'13
114 71 ESP0913 FERNANDEZ DE LARREA Koldo ( GRM TEAM GARMIN BARRACUDA 10:59'59 11'17
115 92 BEL1123 KEUKELEIRE Jens (BEL) J GEC GREENEDGE CYCLING TEAM 10:59'59 11'17
116 36 ITA1022 PAVARIN Marcello (ITA) VAC VACANSOLEIL DCM PRO TEAM 11:00'52 12'10
117 161 BEL0509 CAETHOVEN Steven (BEL) VWA ACCENT JOBS WILLEMS VERANDA'S11:00'53 12'11
118 153 FRA0616 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) J LPM LA POMME MARSEILLE 11:00'56 12'14
119 124 ITA0201 FORTIN Filippo (ITA) J TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 11:01'21 12'39
120 19 FRA19780528 CASPER Jimmy (FRA) 1978 ALM AG2R LA MONDIALE 11:03'50 15'08
121 113 CAN0428 BOILY David (CAN) J CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 11:04'44 16'02
122 127 USA0905 ROSSKOPF Joey (USA) J TT1 TEAM TYPE 1 SANOFI 11:06'26 17'44
123 118 CAN0523 ROUTLEY Will (CAN) CSM SPIDERTECH POWERED BY C10 11:06'26 17'44
124 12 ITA1014 BELLETTI Manuel (ITA) ALM AG2R LA MONDIALE 11:07'41 18'59
Close