1 Shinichi Fukushima (Jpn) Terengganu Cycling Team 2:08:11
2 Wim Botman (Ned) Global Cycling Team
3 Harm De Vries (Ned) Global Cycling Team
4 Ying Hon Yeung (HKg) Team Hong Kong - China 0:00:02
5 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team 0:00:15
6 Kam-Po Wong (HKg) Team Hong Kong - China
7 Nunung Burhanudin (Ina) Putra Perjuangan
8 Mohd Rauf Nur Nisbah (Mas) Malaysian National Team
9 Rakhmadani (Ina) Binong Baru Club Pessel
10 Edi Purnomo (Ina) Jatayu Cycling Team
11 Christoph Springer (Ger) Germany Wurtternberg Team
12 Jelly Dorisman (Ina) Binong Baru Club Pessel
13 Timur Selvi (Ger) Germany Wurtternberg Team
14 Purnomo Didit (Ina) WSP Management Jogjakarta
15 Lex Nederlof (Ned) Colossi - CCN
16 Eric Sheppard (Aus) Plan B Racing Team
17 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team
18 Timo Scholz (Ger) Colossi - CCN
19 Siu Wai Ko (HKg) Team Hong Kong - China
20 Elan Sutomo Riyadi (Ina) Araya Indonesia Cycling Team
21 Bambang Suryadi (Ina) Polygon Sweet Nice
22 Ari Pratama (Ina) Putra Perjuangan
23 Muhammad Zakiyah (Ina) Team Issi Bali
24 Uus Suhendar (Ina) Cikeas Cycling
25 Nandra Eko Wahyudi (Ina) Polygon Sweet Nice
26 Eko Bayu Nur (Ina) Araya Indonesia Cycling Team
27 Suherman Heryadi (Ina) Putra Perjuangan
28 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore Cycling Team
29 Maruli Fajar (Ina) Customs Cycling Club
30 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice
31 Chelly Aristya (Ina) Putra Perjuangan 0:00:19
32 Aaron Slavik (Aus) Plan B Racing Team
33 Chun Hing Chan (HKg) Team Hong Kong - China
34 Erik Suprianto (Ina) Customs Cycling Club
35 Roger Nathan Dahlberg (NZl) Plan B Racing Team
36 Amin Saryana (Ina) Binong Baru Club Pessel
37 Sam Smith (Aus) Eddy Hollands Bicycle Sevices
38 Chi Ho Yuen (HKg) Team Hong Kong - China
39 Kaswanto Kaswanto (Ina) Araya Indonesia Cycling Team
40 Kurniawan Kurniawan (Ina) Cikeas Cycling
41 Fito Bakdo Prilanji (Ina) WSP Management Jogjakarta
42 Hasan Muhamed Basrahil (Ina) Putra Perjuangan
43 Yuli Hariyanto (Ina) WSP Management Jogjakarta 0:00:25
44 Sea Keong Loh (Mas) Malaysian National Team
45 Fabio Nappa (Ger) Germany Wurtternberg Team
46 Karl Evans (Aus) Eddy Hollands Bicycle Sevices
47 Dani Lesmana (Ina) Polygon Sweet Nice 0:00:29
48 Eko Setiawan (Ina) Team Issi Bali 0:00:34
49 Maxime Martin (Fra) Colossi - CCN 0:00:41
50 Bayu Satrio (Ina) Jatayu Cycling Team 0:07:16
51 Yudho Sansoko (Ina) Jatayu Cycling Team 0:14:25
52 Teguh Ariyanto (Ina) Telkom Cycling Club
53 Selamat Juangga (Ina) Telkom Cycling Club
54 Akmal Amrun (Mas) Malaysian National Team
55 Faujiansyah (Ina) Araya Indonesia Cycling Team
56 Muhammad Abdurrahman (Ina) Cikeas Cycling
57 Luke Joyce (Aus) Plan B Racing Team 0:16:55
58 Heksa Priya Prasetya (Ina) Customs Cycling Club
59 Hartono Gunawan (Ina) Customs Cycling Club
60 Ahmad Fahrullah Alias (Mas) Malaysian National Team
DNF Matnur Matnur (Ina) Polygon Sweet Nice
DNF Muhammad Taufik (Ina) WSP Management Jogjakarta
DNF Niel Stummer (Aus) Eddy Hollands Bicycle Sevices
DNF Adi Wibowo (Ina) Jatayu Cycling Team
Teams Result
1 Terengganu Cycling Team 6:25:03
2 Team Hong Kong - China 0:00:02
3 Putra Perjuangan 0:00:15
4 Polygon Sweet Nice
5 Binong Baru Club Pessel 0:00:19
6 Araya Indonesia Cycling Team
7 Plan B Racing Team 0:00:23
8 Germany Wurtternberg Team 0:00:25
9 Wsp Management Jogjakarta 0:00:29
10 Colossi - Ccn 0:00:41
11 Cikeas Cycling 0:14:29
12 Malaysian National Team 0:14:35
13 Customs Cycling Club 0:16:59
14 Jatayu Cycling Team 0:21:26
Close