1. BOOM Lars (Rabobank Cycling Team)
2. BOS Theo (Rabobank Cycling Team)
3. MATTHEWS Michaël (Rabobank Cycling Team)
4. TANKINK Bram (Rabobank Cycling Team)
5. TEN DAM Laurens (Rabobank Cycling Team)
6. TJALLINGII Maarten (Rabobank Cycling Team)
7. VAN EMDEN Jos (Rabobank Cycling Team)
8. WYNANTS Maarten (Rabobank Cycling Team)
11. BOUET Maxime (AG2R La Mondiale)
12. GASTAUER Ben (AG2R La Mondiale)
13. HINAULT Sébastien (AG2R La Mondiale)
14. TEYCHENNE-COUTET Mathieu (AG2R La Mondiale)
15. KRIVTSOV Yuriy (AG2R La Mondiale)
16. LEMARCHAND Romain (AG2R La Mondiale)
17. -
18. RAVARD Anthony (AG2R La Mondiale)
21. GALIMZYANOV Denis (Katusha Team)
22. IGNATYEV Mikhail (Katusha Team)
23. ISAICHEV Vladimir (Katusha Team)
24. IVANOV Serguei (Katusha Team)
25. MIRONOV Alexander (Katusha Team)
26. PORSEV Alexander (Katusha Team)
27. VANDENBERGH Stijn (Katusha Team)
28.VANTOMME Maxime (Katusha Team)
31. BOUCHER David (Omega-Pharma Lotto)
32. DEBUSSCHERE Jens (Omega-Pharma Lotto)
33. DEHAES Kenny (Omega-Pharma Lotto)
34. GREIPEL André (Omega-Pharma Lotto)
35. NEYENS Maarten (Omega-Pharma Lotto)
36. ROELANDTS Jurgen (Omega-Pharma Lotto)
37. SIEBERG Marcel (Omega-Pharma Lotto)
38. VANENDERT Jelle (Omega-Pharma Lotto)
41. CAPPELLE Andy (Quickstep Cycling Team)
42. ENGELS Addy (Quickstep Cycling Team)
43. PINEAU Jérôme (Quickstep Cycling Team)
44. REDA Francesco (Quickstep Cycling Team)
45. TERPSTRA Niki (Quickstep Cycling Team)
46. TRENTIN Matteo (Quickstep Cycling Team)
47. VAN IMPE Kevin (Quickstep Cycling Team)
48. VAN KEIRSBULCK Guillaume (Quickstep Cycling Team)
51. DE GENDT Thomas (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
52. HOOGERLAND Johnny (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
53. LEUKEMANS Bjorn (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
54. LINDEMAN Bertjan (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
55. MOL Wouter (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
56. VEUCHELEN Frederik (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
57. WAUTERS Willem (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
58. WESTRA Lieuwe (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team)
61. BERTOLINI Thomas (Farnese Vini-Neri Sottoli)
62. BULGARELLI Otavio (Farnese Vini-Neri Sottoli)
63. CACCIA Diego (Farnese Vini-Neri Sottoli)
64. DE NEGRI Pier Paolo (Farnese Vini-Neri Sottoli)
65. DE PATRE Roberto (Farnese Vini-Neri Sottoli)
66. FAVILLI Elia (Farnese Vini-Neri Sottoli)
67. MIYAZAWA Takashi (Farnese Vini-Neri Sottoli)
68. VONA Emanuel (Farnese Vini-Neri Sottoli)
71. BONNAIRE Olivier (FDJ)
72. COURTEILLE Arnaud (FDJ)
73. DELAGE Mickael (FDJ)
74. GUESDON Frédéric (FDJ)
75. OFFREDO Yoann (FDJ)
76. ROLLIN Dominique (FDJ)
77. SCHMIDT Fabian (FDJ)
78. VAUGRENARD Benoît (FDJ)
81. BAESTAENS Vincent (Landbouwkrediet)
82. CAMMAERTS Edwig (Landbouwkrediet)
83. COMMEYNE Davy (Landbouwkrediet)
84. DE WAELE Bert (Landbouwkrediet)
85. DELFOSSE Sébastien (Landbouwkrediet)
86. SCHEIRLINCKX Bert (Landbouwkrediet)
87. VANTHOURENHOUT Sven (Landbouwkrediet)
88. VERHEYEN Geert (Landbouwkrediet)
91. -
92. CHAIGNEAU Robin (Skil-Shimano)
93. DAMUSEAU Thomas (Skil-Shimano)
94. DOCKER Mitchell (Skil-Shimano)
95. HUGUET Yann (Skil-Shimano)
96. LUDVIGSSON Tobias (Skil-Shimano)
97. SPRICK Matthieu (Skil-Shimano)
98. VAN ZANDBEEK Ronan (Skil-Shimano)
101.IMPEY Daryl (Team Netapp)
102.BARTA Jan (Team Netapp)
103.SCHORN Daniel (Team Netapp)
104.BENEDETTI Cesare (Team Netapp)
105.RETSCHKE Robert (Team Netapp)
106.SEUBERT Timon (Team Netapp)
107.DIETZIKER Andreas (Team Netapp)
108.SCHWARZMANN Michael (Team Netapp)
111.DE VREESE Laurens (Topsport Vlaanderen - Mercator)
112.ARMEE Sander (Topsport Vlaanderen - Mercator)
113.SALOMEIN Jarl (Topsport Vlaanderen - Mercator)
114.VAN STAEYEN Michael (Topsport Vlaanderen - Mercator)
115.VAN VOOREN Steven (Topsport Vlaanderen - Mercator)
116.VANOVERBERGHE Arthur (Topsport Vlaanderen - Mercator)
117.VANSPEYBROECK Pieter (Topsport Vlaanderen - Mercator)
118.WALLAYS Jelle (Topsport Vlaanderen - Mercator)
121.DEGAND Thomas (Veranda's Willems-Accent)
122.DRUCKER Jempy (Veranda's Willems-Accent)
123.HABEAUX Gregory (Veranda's Willems-Accent)
124.SCHEIRLINKX Staf (Veranda's Willems-Accent)
125.VAN DIJK Stefan (Veranda's Willems-Accent)
126.VAN GOOLEN Jurgen (Veranda's Willems-Accent)
127.VAN GROEN Arnoud (Veranda's Willems-Accent)
128.DE VOCHT Wim (Veranda's Willems-Accent)
131.BAGDONAS Gediminas (An Post-Sean Kelly)
132.LAVERY Philip (An Post-Sean Kelly)
133.CASSIDY Mark (An Post-Sean Kelly)
134.FENN Andrew (An Post-Sean Kelly)
135.GHYLLEBERT Pieter (An Post-Sean Kelly)
136.MCNALLY Mark (An Post-Sean Kelly)
137.MC LAUGHLIN Ronan (An Post-Sean Kelly)
138.BENNETT Sam (An Post-Sean Kelly)
141.ADAMS Jens (BKCP-Powerplus)
142.ALBERT Niels (BKCP-Powerplus)
143.BOSMANS Wietse (BKCP-Powerplus)
144.VAN DER POEL David (BKCP-Powerplus)
145.VANTHOURENHOUT Dieter (BKCP-Powerplus)
146.VERMEERSCH Gianni (BKCP-Powerplus)
147.WALSLEBEN Philipp (BKCP-Powerplus)
148. -
151.CRETSKENS Wilfied (Donckers Koffie-Jelly Belly)
152.DUYN Huub (Donckers Koffie-Jelly Belly)
153.HELVEN Sander (Donckers Koffie-Jelly Belly)
154.HOVELIJNCK Kurt (Donckers Koffie-Jelly Belly)
155.HULSMANS Kevin (Donckers Koffie-Jelly Belly)
156.SPRAGG James (Donckers Koffie-Jelly Belly)
157.VANBILSEN Kenneth (Donckers Koffie-Jelly Belly)
158.VANDERAERDEN Michael (Donckers Koffie-Jelly Belly)
161.BROEDERS Garrit (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
162.DE NEEF Steven (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
163.DE WINTER Walt (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
164.DURANT Joaquim (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
165.HOORNE Jeroen (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
166.PIETERS Sibrecht (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
167.VANDYCK Niels (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
168.VERRAES Benjamin (Jong Vlaanderen-Bauknecht)
171.ANCIAUX Maxime (Lotto-Bodysol Pole Continental)
172.DESCHESNE Julien (Lotto-Bodysol Pole Continental)
173.DERNIES Tom (Lotto-Bodysol Pole Continental)
174.NAERT Benoit (Lotto-Bodysol Pole Continental)
175.DRON Boris (Lotto-Bodysol Pole Continental)
176.EVRARD Laurent (Lotto-Bodysol Pole Continental)
177.SURAY Gil (Lotto-Bodysol Pole Continental)
178.VAN SCHELVEN Jeroen (Lotto-Bodysol Pole Continental)
181.ADAMS Joeri (Telenet-Fidea)
182.GRAND Arnaud (Telenet-Fidea)
183.HNIK Karel (Telenet-Fidea)
184. -
185.MEEUSEN Tom (Telenet-Fidea)
186.PEETERS Rob (Telenet-Fidea)
187.VAN KESSEL Corné (Telenet-Fidea)
188.WELLENS Bart (Telenet-Fidea)
191.CHEVALIER Olivier (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
192.DE WITTE Jonathan (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
193.LEGRAND Philippe (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
194.PARDINI Olivier (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
195.POLAZZI Fabio (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
196.PREMONT Christophe (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
197.ROUET Rudy (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
198.STENUIT Robin (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole)
201.FRANCOIS Jurgen (Colba-Mercury
202.GRIETEN Kevin (Colba-Mercury)
203.HAYNES Hamish (Colba-Mercury)
204.SCHULZ Philip (Colba-Mercury)
205.VANDAELE Philip (Colba-Mercury)
206.VANGHEEL Timothy (Colba-Mercury)
207.VERMEER Tom (Colba-Mercury)
208. -
211.DIJKXHOORN Rikke (Cyclingteam De Rijke)
212.OOSTLANDER Sander (Cyclingteam De Rijke)
213.PFINGSTEN Christoph (Cyclingteam De Rijke)
214.REUS Kai (Cyclingteam De Rijke)
215.SCHOONBROODT Bob (Cyclingteam De Rijke)
216. -
217.VAN DER MEIJDEN Rune (Cyclingteam De Rijke)
218.VREUGDENHIL Stefan (Cyclingteam De Rijke)
Close