1 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo 4:35:05
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Doimo
3 Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox 0:00:03
4 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone
5 Nicolas Schnyder (Swi) Price - Custom Bikes
6 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Doimo 0:00:07
7 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:13
8 Oleg Berdos (Mda) De Rosa - Stac Plastic 0:00:15
9 Matija Kvasina (Cro) Zheroquadro Radenska
10 Christian Meier (Can) Garmin - Transitions 0:00:20
11 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:23
12 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago - CSF Inox
13 Davide Bonuccelli (Ita) CDC - Cavaliere
14 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg - Corratec
15 Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia
16 Sante Marco Liquori (Ita) Ceramica Flaminia
17 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago - CSF Inox
18 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa - Stac Plastic
19 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini
20 Alessio Signego (Ita) Team Nippo
21 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri
22 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg - Corratec
23 Jan Keller (Swi) Price - Custom Bikes
24 Matteo Rabottini (Ita) Lampre-Farnese Vini
25 Walter Proch (Ita) Tecnofilm-Betonexpress 2000
26 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia
27 Aristide Ratti (Ita) CarmioOro NGC
28 Dmytro Krivtsov (Ukr) ISD - Neri
29 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa - Stac Plastic
30 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini
31 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo
32 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Nippo
33 Patrik Sinkewitz (Ger) ISD - Neri
34 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg - Corratec
35 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg - Corratec
36 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
37 Alan Marangoni (Ita) Colnago - CSF Inox
38 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
39 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini
40 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
41 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
42 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo
43 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche
44 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD - Neri
45 Giovanni Visconti (Ita) ISD - Neri
46 Simone Ponzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
47 Manuele Boaro (Ita) CarmioOro NGC
48 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli
50 Stefano Borchi (Ita) De Rosa - Stac Plastic
51 Diego Caccia (Ita) ISD - Neri
52 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri
53 Claudio Cucinotta (Ita) De Rosa - Stac Plastic
54 Andrea Tonti (Ita) CarmioOro NGC
55 Simone Campagnaro (Ita) Miche
56 Damiano Caruso (Ita) De Rosa - Stac Plastic
57 Pavel Kochetkov (Rus) Zheroquadro Radenska
58 Cameron Meyer (Aus) Garmin - Transitions
59 Timothy Duggan (USA) Garmin - Transitions
60 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad
61 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin - Transitions
62 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Meridiana Kamen Team
63 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa - Stac Plastic
64 Peter Stetina (USA) Garmin - Transitions
65 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
66 Nariyuki Masuda (Jpn) Team Nippo
67 Jakub Novak (Svk) Amore & Vita - Conad
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
69 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin - Transitions
70 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
71 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche
72 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia
73 Luciano Barindelli (Ita) CarmioOro NGC
74 Alessandro Bertuola (Ita) Kalev Chocolate Team - Kuota
75 Tiziano Dall'antonia (Ita) Liquigas-Doimo
76 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
77 Didac Ortega (Spa) Acqua & Sapone
78 Viesturs Luksevics (Lat) Kalev Chocolate Team - Kuota
79 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli
80 David Tratnik (Slo) Zheroquadro Radenska
81 Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia
82 Andi Bajc (Slo) Zheroquadro Radenska
83 Enrico Zen (Ita) Colnago - CSF Inox
84 Bernhard Oberholzer (Swi) Price - Custom Bikes
85 Alfredo Balloni (Ita) Lampre-Farnese Vini
86 Pietro Orto (Ita) Miche
87 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad
88 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad
89 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita - Conad
90 G. Luca Mirenda (Ita) ISD - Neri
91 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche
92 Jure Golcer (Slo) De Rosa - Stac Plastic
93 Oscar Gatto (Ita) ISD - Neri
94 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
95 Luca Zanasca (Ita) CDC - Cavaliere
96 Daniele Ratto (Ita) CarmioOro NGC
97 Alberto Di Lorenzo (Ita) Zheroquadro Radenska
98 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
99 Manuel Belletti (Ita) Colnago - CSF Inox
100 Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox
101 Fabien Wolf (Swi) Price - Custom Bikes
102 Matteo Belli (Ita) CDC - Cavaliere
103 Roberto Antonio Richeze (Arg) Tecnofilm-Betonexpress 2000
104 Marcello Pavarin (Ita) Colnago - CSF Inox
105 Giairo Ermeti (Ita) De Rosa - Stac Plastic
106 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
Close