1. Marianne Vos Nederland Bloeit 02:32:47 75 10
2. Annemiek Van Vleuten Nederland Bloeit zt. 70 5
3. Nicole Cooke 00:06 65 3
4. Tatiana Antoshina Team Valdarno Umbria 00:14 60 2
5. Alexand Burchenkova Team Fenixs - Petrogadetz 07:54 55 1
6. Jennie Stenerhag Alriksson Gogreen 08:54 50 -
7. Julia Martissova Gauss Rdz Ormu - Colnago zt. 48 -
8. Paulina Bentkowska-brzezna Red Sun Ladies Cycling Team zt. 46 -
9. Svetlana Bubnenkova Team Fenixs - Petrogadetz zt. 44 -
10. Christina Perchtold zt. 42 -
11. Elke Gebhardt Team Cycling Noris zt. 40 -
12. Alena Amialyusik zt. 38 -
13. Latoya Brulee Red Sun Ladies Cycling Team zt. 36 -
14. Coryn Rivera zt. 34 -
15. Martina Zwick zt. 32 -
16. Beate Zanner zt. 30 -
17. Noortje Tabak Nederland Bloeit zt. 28 -
18. Jana Kyptova zt. 26 -
19. Anne Aernouts Red Sun Ladies Cycling Team zt. 24 -
20. Lucy Martin zt. 22 -
21. Loes Markerink Nederland Bloeit zt. 20 -
22. Ally Stacher Webcor Builders Cycling Team zt. 19 -
23. Larisa Pankova zt. 18 -
24. Martina Thomasson zt. 17 -
25. Evgenia Vysotskai zt. 16 -
26. Christina Kollmann zt. 15 -
27. Kristine Saasted Team Hitec Products Uck zt. 14 -
28. Marie Lindberg Red Sun Ladies Cycling Team zt. 13 -
29. Venera Absalyamova zt. 12 -
30. Anna Potokina zt. 11 -
31. Jarmila Machacova zt. 10 -
32. Sofie Verdonck RSC De Zuidwesthoek zt. 9 -
33. Froydis Waersted Team Hitec Products Uck zt. 8 -
34. Laura Dittmann zt. 7 -
35. Natalia Mielnik zt. 6 -
36. Kaat Hannes Benelux Team zt. 5 -
37. Emma Trott Weijers Hako Movingladies zt. 4 -
38. Katarína Uhlariková zt. 3 -
39. Denise Zuckermandel zt. 2 -
40. Katie Colclough zt. 1 -
41. Lisa Brennauer Team Hitec Products Uck zt. - -
42. Emilie Moberg Team Hitec Products Uck zt. - -
43. Yulia Iliynikh Team Fenixs - Petrogadetz zt. - -
44. Kaitlin Antonneau zt. - -
45. Yulia Blindyuk zt. - -
46. Mari Grandt Petersen Team Hitec Products Uck zt. - -
47. Anna Nahirna zt. - -
48. Natalia Fraczek zt. - -
49. Gabriela Slamova Vienne Futuroscope zt. - -
50. Laura Trott zt. - -
51. Olena Sharpa 10:10 - -
52. Nina Kohn zt. - -
53. Hannah Verhaeghe Red Sun Ladies Cycling Team 10:14 - -
54. Agnieta Francke ZRTC Theo Middelkamp 10:16 - -
55. Olena Pavlukhina 14:39 - -
56. Katarína Hranaiova 14:44 - -
DNF Valeria Velychko - -
DNF Jessica Prinner - -
DNF Kendall Ryan - -
DNF Elena Novikova Team Fenixs - Petrogadetz - -
DNF Maria Kazachenko Team Fenixs - Petrogadetz - -
DNF Theres Klein - -
DNF Fransiska Merten - -
DNF Sabrina Schweizer - -
DNF Paulina Guz - -
DNF Yelizaveta Bochkarova - -
DNF Madelene Olsson Alriksson Gogreen - -
HD Hannah Mayho - -
Close