1 Ina Teutenberg (Ger) HTC Columbia Women 1:53:57
2 Kirsten Wild (Ned) Cervelo Test Team
3 Rochelle Gilmore (Aus) Australia National Team
4 Marta Tagliaferro (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
5 Alessandra D'ettorre (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
6 Angela Hennig (Ger) Noris Cycling
7 Charlotte Becker (Ger) Cervelo Test Team
8 Vilija Sereikaite (Ltu) Lithuania National Team 0:00:02
9 Edita Janeliunaite (Ltu) Lithuania National Team
10 Catherine Cheatley (NZl) New Zealand National Team
11 Aurore Verhoeven (Fra) Esgl 93 - Gsd Gestion
12 Natalya Stefanskaya (Kaz) Kazakhstan National Team
13 Julie Beveridge (Can) Vienne Futuroscope
14 Lieselot Decroix (Bel) Cervelo Test Team
15 Vicki Whitelaw (Aus) Australia National Team
16 Xin Liu (Chn) Giant Pro Cycling
17 Xiao Hui Liu (Chn) People's Republic of China National Team
18 Gloria Presti (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
19 Tiffany Cromwell (Aus) Australia National Team
20 Xiao Ling Luo (Chn) Giant Pro Cycling
21 Roxane Fournier (Fra) Esgl 93 - Gsd Gestion
22 Olena Sharga (Ukr) Ukraine National Team
23 Ayako Toyooka (Jpn) Japan National Team
24 Rachel Mercer (NZl) New Zealand National Team
25 Carly Light (Aus) Australia National Team
26 Marlen Jöhrend (Ger) Noris Cycling
27 Na Zhao (Chn) Giant Pro Cycling
28 Sheng Yongyan (Chn) People's Republic of China National Team
28 Shou Ju (Chn) People's Republic of China National Team
30 Wan Yiu Jamie Wong (HKg) Giant Pro Cycling
31 Nadia Triquet-Claude (Fra) Vienne Futuroscope
32 Marzhan Baitileuova (Kaz) Kazakhstan National Team
33 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
34 Vaida Pikauskaite (Ltu) Lithuania National Team
35 Emma Petersen (NZl) New Zealand National Team
36 Siobhan Dervan (Irl) Esgl 93 - Gsd Gestion
37 You Jin A (Kor) Korea National Team
38 Hye Kyeong Choi (Kor) Korea National Team
39 Serena Danesi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
40 Jennie Stenerhag (Swe) Alriksson Go:Green
41 Masami Morita (Jpn) Japan National Team
42 Eun Ju Son (Kor) Korea National Team
43 Iris Slappendel (Ned) Cervelo Test Team
44 Toni Bradshaw (NZl) New Zealand National Team
45 Daniela Pintarelli (Aut) Austria National Team
46 Sarah Düster (Ger) Cervelo Test Team
47 Ausrine Trebaite (Ltu) Lithuania National Team
48 Mélodie Lesueur (Fra) Esgl 93 - Gsd Gestion
49 Silke Schrattenecker (Aut) Austria National Team
50 Svetlana Pauliukaite (Ltu) Lithuania National Team
51 Eleonora Van Dijk (Ned) HTC Columbia Women
52 Yelizaveta Bochkarova (Ukr) Ukraine National Team
53 Valentina Bastianelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi
54 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope
55 Anna Nagirna (Ukr) Ukraine National Team
56 Lin Xue (Chn) People's Republic of China National Team
57 Jenifer Letue (Fra) Vienne Futuroscope
58 Courteney Lowe (NZl) New Zealand National Team
59 Bettina Barbara Tesar (Aut) Austria National Team
60 Emilie Aubry (Swi) Cervelo Test Team
61 Valeriya Velychko (Ukr) Ukraine National Team
62 Min Gao (Chn) Giant Pro Cycling
63 Jessica Kihlbom (Swe) Alriksson Go:Green
64 Olena Pavlukhina (Ukr) Ukraine National Team
65 Tatyana Ulbrikht (Kaz) Kazakhstan National Team
66 Carlee Taylor (Aus) Australia National Team
67 Emmanuelle Merlot (Fra) Vienne Futuroscope
68 Rimma Luchshenko (Kaz) Kazakhstan National Team
69 Henriette Christensen (Den) Alriksson Go:Green
70 Tsubasa Makise (Jpn) Japan National Team
71 Shara Gillow (Aus) Australia National Team
72 Béatrice Thomas (Fra) Esgl 93 - Gsd Gestion
73 Florence Girardet (Fra) Vienne Futuroscope
73 Pelin Cizgin (Aut) Austria National Team
75 Bernadette Schober (Aut) Austria National Team
76 Minami Ueno (Jpn) Japan National Team
77 Trixi Worrack (Ger) Noris Cycling
78 Yuko Myochin (Jpn) Japan National Team
79 Valentina Ylbrikht (Kaz) Kazakhstan National Team
80 Ju Mi Lee (Kor) Korea National Team
81 Melissa Holt (NZl) New Zealand National Team 0:00:16
82 Chloe Hosking (Aus) HTC Columbia Women
83 Madeleine Sandig (Ger) Noris Cycling
84 Elisabeth Reiner (Aut) Austria National Team
85 Yuzhuo Zhang (Chn) People's Republic of China National Team 0:00:25
86 Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women 0:00:26
87 Agne Silinyte (Ltu) Lithuania National Team 0:00:31
88 Romy Kasper (Ger) Noris Cycling 0:00:38
89 Kimberly Anderson (USA) HTC Columbia Women 0:01:00
90 Adrie Visser (Ned) HTC Columbia Women
91 Malin Rydlund (Swe) Alriksson Go:Green 0:01:09
92 Elke Gebhardt (Ger) Noris Cycling 0:01:50
DNF Hee Jung Son (Kor) Korea National Team
Close