1. Marianne Vos Nederland Bloeit 03:08:23 75 10
2. Nicole Cooke zt. 70 5
3. Annemiek Van Vleuten Nederland Bloeit 00:06 65 3
4. Svetlana Bubnenkova Team Fenixs - Petrogadetz zt. 60 2
5. Olena Sharpa 00:13 55 1
6. Alena Amialyusik zt. 50 -
7. Evgenia Vysotskai zt. 48 -
8. Alexand Burchenkova Team Fenixs - Petrogadetz zt. 46 -
9. Julia Martissova Gauss Rdz Ormu - Colnago zt. 44 -
10. Jennie Stenerhag Alriksson Gogreen zt. 42 -
11. Madelene Olsson Alriksson Gogreen zt. 40 -
12. Coryn Rivera 00:27 38 -
13. Larisa Pankova 00:29 36 -
14. Polona Batagelj zt. 34 -
15. Tatiana Antoshina Team Valdarno Umbria zt. 32 -
16. Froydis Waersted Team Hitec Products Uck zt. 30 -
17. Kaitlin Antonneau zt. 28 -
18. Latoya Brulee Red Sun Ladies Cycling Team zt. 26 -
19. Beate Zanner zt. 24 -
20. Paulina Bentkowska-brzezna Red Sun Ladies Cycling Team zt. 22 -
21. Yulia Blindyuk zt. 20 -
22. Mari Grandt Petersen Team Hitec Products Uck zt. 19 -
23. Marie Lindberg Red Sun Ladies Cycling Team 00:47 18 -
24. Katie Colclough zt. 17 -
25. Ally Stacher Webcor Builders Cycling Team zt. 16 -
26. Anna Potokina zt. 15 -
27. Martina Zwick zt. 14 -
28. Laura Trott zt. 13 -
29. Martina Thomasson zt. 12 -
30. Martina Ruzickova S.c. Michela Fanini Record Rox zt. 11 -
31. Lucy Martin zt. 10 -
32. Noortje Tabak Nederland Bloeit zt. 9 -
33. Anne Aernouts Red Sun Ladies Cycling Team zt. 8 -
34. Daniela Pintarelli Kuota Speed Kueens 00:54 7 -
35. Hannah Mayho zt. 6 -
36. Ajda Opeka 00:58 5 -
37. Alice Marmorini S.c. Michela Fanini Record Rox zt. 4 -
38. Carly Hibberd S.c. Michela Fanini Record Rox 01:02 3 -
39. Lisa Brennauer Team Hitec Products Uck 01:06 2 -
40. Kristine Saasted Team Hitec Products Uck zt. 1 -
41. Denise Zuckermandel 01:11 - -
42. Christina Perchtold zt. - -
43. Yulia Iliynikh Team Fenixs - Petrogadetz zt. - -
44. Anna Nahirna zt. - -
45. Bernadette Schober Kuota Speed Kueens zt. - -
46. Kaat Hannes Benelux Team zt. - -
47. Katarína Uhlariková zt. - -
48. Katarína Hranaiova zt. - -
49. Laura Dittmann zt. - -
50. Jessica Prinner zt. - -
51. Samantha Galassi S.c. Michela Fanini Record Rox zt. - -
52. Olena Pavlukhina zt. - -
53. Emilie Moberg Team Hitec Products Uck 01:24 - -
54. Kendall Ryan zt. - -
55. Theres Klein zt. - -
56. Maria Kazachenko Team Fenixs - Petrogadetz 01:29 - -
57. Sabrina Schweizer 01:31 - -
58. Christina Kollmann 01:35 - -
59. Jarmila Machacova zt. - -
60. Sofie Verdonck RSC De Zuidwesthoek zt. - -
61. Alenka Novak zt. - -
62. Venera Absalyamova zt. - -
63. Emma Trott Weijers Hako Movingladies zt. - -
64. Elena Novikova Team Fenixs - Petrogadetz 01:48 - -
65. Elke Gebhardt Team Cycling Noris zt. - -
66. Natalia Mielnik zt. - -
67. Hannah Verhaeghe Red Sun Ladies Cycling Team 01:59 - -
68. Loes Markerink Nederland Bloeit zt. - -
69. Yelizaveta Bochkarova zt. - -
70. Jana Kyptova zt. - -
71. Petra Zrimsek 02:12 - -
72. Jessica Kihlbom Alriksson Gogreen 02:20 - -
73. Urska Pintar 02:28 - -
74. Elisabeth Reiner Kuota Speed Kueens zt. - -
75. Tjaša Rutar 02:39 - -
76. Serena Mensa S.c. Michela Fanini Record Rox 02:52 - -
77. Agnieta Francke ZRTC Theo Middelkamp 03:05 - -
78. Alexandra Pyatakova Team Fenixs - Petrogadetz zt. - -
79. Monika Simonová 05:31 - -
80. Paulina Guz 05:38 - -
81. Malgorzata Piotrowska zt. - -
82. Natalia Fraczek 05:45 - -
83. Nina Kohn 05:49 - -
84. Valeria Velychko 05:54 - -
85. Tatsiana Skurat 05:58 - -
86. Fransiska Merten zt. - -
87. Gabriela Slamova Vienne Futuroscope 06:03 - -
88. Andrea Chlumska 06:06 - -
89. Jana Dubnová 11:23 - -
90. Sarah Rijkes 12:15 - -
DNF Eva Kratochvilova - -
DNF Johanna Nilsson Alriksson Gogreen - -
DNF Janine Bubner - -
HD Marina Sleptsova - -
HD Aneta Demele - -
HD Krystsina Zhyzha - -
HD Marina Zanevskaya - -
Close