Placering Position Nr. No. Rytter Rider Hold Team Tid Time Afstand Gap Bonus Bonuses
1. 527 Sean De Bie Balen BC (Belgien) .53'30" 8"
2. 11 Casper Degn Larsen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'31" 1" 6"
3. 579 Tobias Ludvigsson Team Cykelcity.se (Sverige) .53'32" 2" 4"
4. 17 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'32" 2" 3"
5. 29 Adrian Udesen Herning CK .53'32" 2" 2"
6. 97 Anders Bak Hansen Team Ginnerup Byg .53'32" 2" 1"
7. 89 Kristian Haugaard Jensen Team Kvickly Odder Junior .53'32" 2"
8. 95 Alexander Mørk Team Ginnerup Byg .53'33" 3"
9. 23 Sebastian Lander Glud & Marstrand Festina Hobro .53'33" 3"
10. 22 Pelle Clapp Team RCR Junior .53'33" 3"
11. 569 Kim Magnusson Falköping CK. (Sverige) .53'33" 3"
12. 20 Nicolas Amstrup Madsen Team RCR Junior .53'34" 4"
13. 19 Niels Olsen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'34" 4"
14. 87 Kasper Svingel Jensen Team Kvickly Odder Junior .53'34" 4"
15. 535 Jannick Geisler Team Sparkasse Harburg (Tyskland) .53'35" 5"
16. 31 Emil Søeberg Hovmand Herning CK .53'35" 5"
17. 91 Simon Larsen Team Kvickly Odder Junior .53'35" 5"
18. 16 Christian Kreutzfeldt Team RCR Junior .53'35" 5"
19. 58 Mathias Holm Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'35" 5"
20. 529 Sjoerd Vanderluyden Balen BC (Belgien) .53'35" 5"
21. 583 Jesper Spjuth Team Cykelcity.se (Sverige) .53'36" 6"
22. 577 Robert Pölder Team Cykelcity.se (Sverige) .53'36" 6"
23. 113 Lasse Norman Hansen Team Odense Junior .53'36" 6"
24. 111 Daniel Malmros Christiansen Team Odense Junior .53'37" 7"
25. 549 Francesco Pascali G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'37" 7"
26. 56 Mathias Øllegaard Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'37" 7"
27. 32 Frederik Schwartz DCR Ballerup .53'37" 7"
28. 107 Søren Sølvsten Nielsen Team Ginnerup Byg .53'37" 7"
29. 135 Mads Hardahl Aalborg CR .53'37" 7"
30. 137 Rasmus Dalgaard Herning CK .53'37" 7"
31. 18 Mark Sehested Team RCR Junior .53'37" 7"
32. 99 Carsten Friis Kragh Team Ginnerup Byg .53'38" 8"
33. 119 Rasmus Steobo Team Odense Junior .53'38" 8"
34. 533 Marijn Thijs Balen BC (Belgien) .53'38" 8"
35. 85 Karl Magnus Larsen Team Kvickly Odder Junior .53'39" 9"
36. 51 Nicolaj Hansen Kolding BC .53'39" 9"
37. 66 Sebastian Hirsch Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'39" 9"
38. 69 Ronni Bang Pedersen Silkeborg IF Cykling .53'39" 9"
39. 33 Jesper Kousgaard Herning CK .53'39" 9"
40. 575 Oskar Nilsson Örebrocyklisterna (Sverige) .53'40" 10"
41. 537 Matthias Heine Team Sparkasse Harburg (Tyskland) .53'40" 10"
42. 4 Marc Garby Team Cycling Ringsted .53'40" 10"
43. 30 Dion Hansen Team RCR Junior .53'41" 11"
44. 60 Stefan Linné Jørgensen Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'41" 11"
45. 541 Finn Michelau Team Sparkasse Harburg (Tyskland) .53'41" 11"
46. 83 Jacques Stilling Team Kvickly Odder Junior .53'41" 11"
47. 117 Michael Valgren Andersen Team Odense Junior .53'41" 11"
48. 81 Christian Carlsbæk Møller Team Kvickly Odder Junior .53'41" 11"
49. 34 Magnus Damsbo Lund Lyngby CC .53'42" 12"
50. 72 Kevin Nyberg Simper Team Cycling Ringsted .53'42" 12"
51. 28 Sebastian Refsgaard Team RCR Junior .53'42" 12"
52. 581 Erik Harring Team Cykelcity.se (Sverige) .53'42" 12"
53. 21 Philip Lindau Glud & Marstrand Festina Hobro .53'43" 13"
54. 109 Anders Damgaard Christiansen Team Odense Junior .53'43" 13"
55. 13 Christian Mathiesen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'43" 13"
56. 73 Christian Jersild Jensen Svendborg CC .53'44" 14"
57. 46 Troels Christensen ABC .53'44" 14"
58. 101 Matias Rosendal Damm Team Ginnerup Byg .53'44" 14"
59. 37 Kenneth Hansen Herning CK .53'44" 14"
60. 45 Alexander Brøchner Nielsen Kolding BC .53'44" 14"
61. 553 Michele Timinti G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'45" 15"
62. 531 Steff Wouters Balen BC (Belgien) .53'45" 15"
63. 35 Kasper Grydholt Pedersen Herning CK .53'45" 15"
64. 127 Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK .53'46" 16"
65. 36 Simon Holm Jacobsen Eiby Lyngby CC .53'46" 16"
66. 551 Matteo Pascali G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'46" 16"
67. 131 Morten Beier Vejen BC .53'47" 17"
68. 545 Luigi Becagli G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'47" 17"
69. 121 Anders Holmgaard Johansen Thorsager Motion Cykling .53'47" 17"
70. 15 Heine Børgesen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'47" 17"
71. 559 Eric Eisma De Friesche Leeuw / Leeuwarden (Holland) .53'47" 17"
72. 557 Dennis Haanstra De Friesche Leeuw / Leeuwarden (Holland) .53'47" 17"
73. 555 Johan Bouma De Friesche Leeuw / Leeuwarden (Holland) .53'47" 17"
74. 547 Giampaolo Gori G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'47" 17"
75. 12 Morten Skjalm Madsen Hvidovre CK .53'47" 17"
76. 10 Dennis Daniel Christensen Hvidovre CK .53'47" 17"
77. 9 Asbjørn Kragh Andersen Glud & Marstrand Festina Hobro .53'47" 17"
78. 573 Simon Widå Örebrocyklisterna (Sverige) .53'47" 17"
79. 571 Mathias Dahlberg Örebrocyklisterna (Sverige) .53'47" 17"
80. 567 Johan Broberg Falköping CK. (Sverige) .53'47" 17"
81. 565 Robin Ask Falköping CK. (Sverige) .53'47" 17"
82. 563 Pontus Jönsson Cykelklubben Ringen, Malmö (Sverige) .53'47" 17"
83. 561 Thomas Eisma De Friesche Leeuw / Leeuwarden (Holland) .53'47" 17"
84. 26 Filip Fogh Team RCR Junior .53'47" 17"
85. 589 Thomas Kristoffersson Team Cykelcity.se (Sverige) .53'47" 17"
86. 585 Axel Svedlund Team Cykelcity.se (Sverige) .53'47" 17"
87. 47 Casper Laursen Kolding BC .53'47" 17"
88. 44 Jannick Berg ABC .53'47" 17"
89. 43 Kasper H. Hansen Horsens AC .53'47" 17"
90. 42 Alex Clausen ABC .53'47" 17"
91. 40 Laurits Enevoldsen ABC .53'47" 17"
92. 39 Martin Dyreborg Hansen Herning CK .53'47" 17"
93. 38 Rasmus Lenvig Havskov Hansen Lyngby CC .53'47" 17"
94. 587 Joakim Karsson Team Cykelcity.se (Sverige) .53'47" 17"
95. 63 Nicolai Mondrup Jensen Odder CK .53'47" 17"
96. 62 Andreas Dencker Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'47" 17"
97. 61 Morten Timmermann Odder CK .53'47" 17"
98. 57 Lasse Yde Eland Odder CK .53'47" 17"
99. 55 Alexander Hulshoff Odder CK .53'47" 17"
100. 54 Anders Bjerremand Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'47" 17"
101. 52 Nickolai Buchtrup Team Cycling Ringsted .53'47" 17"
102. 49 Mads Fundby Kjærgaard Kolding BC .53'47" 17"
103. 48 Thore Bradberg ABC .53'47" 17"
104. 77 Mot Ochelka Sønderborg CK .53'47" 17"
105. 76 Chris Skaarup Mortensen Roskilde CR .53'47" 17"
106. 75 Jacob Bech Rasmussen Svendborg CC .53'47" 17"
107. 71 Simon Skov Laursen Silkeborg IF Cykling .53'47" 17"
108. 70 Frederik Nyvang Bacher Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'47" 17"
109. 65 Andreas Brassen Kidmose Silkeborg IF Cykling .53'47" 17"
110. 64 Kasper Bergstein Nielsen Team Comeat - Ride4Fun Junior .53'47" 17"
111. 82 Sebastian E. S. Lauritzen Holbæk CR .53'47" 17"
112. 105 Stefan Bødker Laustsen Team Ginnerup Byg .53'47" 17"
113. 115 Matias Greve Team Odense Junior .53'47" 17"
114. 141 Torben Olsvig Andersen Silkeborg IF Cykling .53'47" 17"
115. 133 Johannes Tubæk Hansen Vejle CK .53'47" 17"
116. 129 Casper Hougaard Jensen Vejen BC .53'47" 17"
117. 543 Mattia Cardini G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest .53'47" 17"
118. 539 Jendrik Wilkens Team Sparkasse Harburg (Tyskland) .53'47" 17"
119. 6 Mathias Lindberg DCR Ballerup .54'47" 1'17"
Ikke starede ryttere
Number of non-starters 0 Antal startede
Number of starters 119 Antal tilbage
Number remaining 119
Arrangør
Organiser Odder Cykel Klub
Close