1 Jack Bobridge (Aus) Australian National Team 3.30.57 (40.016 km/h)
2 Daniel Schorn (Aut) Austian National Team
3 Matthias Brändle (Aut) Austian National Team
4 Michael Hümbert (Ger) Seven Stones 0.06
5 Christoph Pfingsten (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin 0.10
6 Alexander Nordhoff (Ger) Seven Stones 0.15
7 Juraj Sagan (Svk) Slovakian National Team 0.30
8 Martin Schöffmann (Aut) Austian National Team
9 Timon Seubert (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin
10 Kirk Carlsen (USA) US National Team
11 Adam Semple (Aus) Australian National Team
12 Michael Mathews (Aus) Australian National Team
13 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels U23
14 Kim Lachmann (Ger) Seven Stones
15 Chris Pachale (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin
16 Björn Gollhardt (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin 0.38
17 Patrick Bercz (Ger) Seven Stones
18 Matthias Hesse (Ger) Team Rothaus
19 Jakob Fiedler (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin
20 Pascal Weerts (Ger) Team Bergstraße Team
21 Dominik Hrinkow (Aut) Austian National Team
22 Frank Lütters (Ger) Team Egn-Rose-Nrw
23 Jan Oelerich (Ger) Team Egn-Rose-Nrw
24 Luk Howard (Aus) Australian National Team
25 Jacob Madsen (Den) Team Reelight-Bikepro
26 Henrik Albinus (Ger) Seven Stones
27 Julian Kern (Ger) Team Rothaus
28 Norman Weichel (Ger) Team Espoirs Robert Lange
29 Maurice De Bekker (Ned) Cyclingteam Jo Piels U23
30 Tom Slagter (Ned) FC Midi Center-Ruiter Whielerteam
31 Georg Lauscha (Aut) Austian National Team
32 Matthias Krizek (Aut) Team Radland Tirol
33 Peter Salon (USA) US National Team 0.47
34 Fuchs Felix (Ger) Team Bergstraße Team
35 Janosch Wintermantel (Ger) Team Bergstraße Team
36 Nicki Rasmussen (Den) Team Reelight-Bikepro
37 Mart Van Blanken (Ned) Cyclingteam Jo Piels U23
38 Jakob Thiemeier (Ger) Team LG Frankfurt
39 Mirco Saggiorato (Swi) Stegcomputer-Neotel
40 Matej Vysna (Svk) Slovakian National Team
41 Brändle Dominik (Aut) Team Radland Tirol
42 Riccardo Zoidl (Aut) Austian National Team
43 Dion Beukeboom (Ned) FC Midi Center-Ruiter Whielerteam
44 Ole Quast (Ger) Rad-Team Hamburg
45 Marcel Weber (Ger) Stegcomputer-Neotel
46 Lukas Kalt (Swi) Stegcomputer-Neotel
47 Heiko Breitwieser (Ger) Team Espoirs Robert Lange
48 Martin Gründer (Ger) Team Brandenburg
49 Pascal Prieto (Ger) Team Bergstraße Team
50 Milos Masny (Svk) Slovakian National Team
51 Johannes Heider (Ger) Team Brandenburg
52 Peter Clauß (Ger) Stadler Racing Team
53 Dominik Ivo (Ger) Team Egn-Rose-Nrw
54 Benjamin Thomas (Ger) Team LG Frankfurt
55 Arjen Ten Dam (Ned) FC Midi Center-Ruiter Whielerteam 1.02
56 David Wöhrer (Aut) Team Radland Tirol
57 Stefan Müller (Ger) Ked-Bianchi Team Berlin
58 Franz Grassmann (Aut) Austian National Team 1.05
59 Tjeend Van Aurich (Ned) Metec Cycling Team 1.06
60 Sascha Wagner (Ger) Team Espoirs Robert Lange 1.08
61 Nils Flemming (Ger) Team Espoirs Robert Lange 1.10
62 Felix Dehmel (Ger) Team Brandenburg
63 Jonas Brödel (Ger) Team Bergstraße Team 1.14
64 Andreas Stauff (Ger) Team Kuota-Indeland
65 Bastian Faltin (Ger) Rad-Team Hamburg 1.17
66 Rohan Dennis (Aus) Australian National Team
67 Travis Meyer (Aus) Australian National Team
68 Stefan Mair (Aut) Team Radland Tirol
69 Alexander Grad (Ger) Team Kuota-Indeland
70 David Heimpel (Ger) Team Bergstraße Team
71 Christopher Roth (Ger) Seven Stones 1.21
72 Michael Weicht (Ger) Team Brandenburg 1.31
73 Mathias Bertling (Ger) Team Kuota-Indeland 1.34
74 Rainer Rettner (Ger) Team Bergstraße Team 2.18
Close