1. 4 FRA19801208 MOUREY Francis La Francaise des jeux Saone 1:00:46,4 - -
2. 1 SUI19750402 HEULE Christian Rendementhypo Cycling Team Tuggen 1:01:15,0 +0:28,6 +0:28,6
3. 2 SUI19830306 ZAHNER Simon Bürgi Cycling Team Bubikon 1:02:02,8 +1:16,3 +0:47,7
4. 3 SUI19700217 FRISCHKNECHT Thomas Swisspower Mountainbike-Team Feldbach 1:02:59,0 +2:12,6 +0:56,2
5. 8 CZE19750807 AUSBUHER Kamil 1:03:11,6 +2:25,2 +0:12,6
6. 5 SUI19840131 FLÜCKIGER Lukas Athleticum MTB Team Ochlenberg 1:03:47,8 +3:01,4 +0:36,2
7. 13 SUI19850517 WILDHABER Marcel Tower Sports - VC Eschenbach Wangen 1:04:29,3 +3:42,9 +0:41,5
8. 48 CZE19820322 KYZIVAT Vladimir Johnson Controls AS MB 1:04:31,0 +3:44,6 +0:01,6
9. 10 BEL19810326 VAN NUFFEL Tim Easypay Kasterlee 1:04:37,2 +3:50,8 +0:06,2
10. 9 SVK19730408 METLICKA Vaclav 1:04:54,6 +4:08,2 +0:17,3
11. 6 SUI19841125 LANG Pirmin Delta Elite Team Aarburg 1:05:27,5 +4:41,1 +0:32,9
12. 7 DEN19741118 PARBO Joachim CCV Leopard Cycles 1:06:02,0 +5:15,5 +0:34,4
13. 12 ITA19861107 URSI Fabio G.S. Bareggese 1:06:02,2 +5:15,8 +0:00,2
14. 41 SUI19850410 CORMINBOEUF Yves Scott SRAM Le Marechal Ménières 1:06:18,9 +5:32,5 +0:16,7
15. 47 CZE19790209 CHROBAK Jan Johnson Controls AS MB 1:01:14,4 -1 LAMP -1 LAMP
16. 35 SUI19840901 KÜNZLI Raymond Bürgis Cycling Team 1:01:51,2 -1 LAMP +0:36,8
17. 14 SUI19860408 LANG René Delta Elite Team/VC Bützberg Pfaffnau 1:02:42,3 -1 LAMP +0:51,0
18. 44 ITA19711129 GRANDI Alessandro Cobo 1:03:24,6 -1 LAMP +0:42,2
19. 42 ITA19740611 PAVONI Pietro Cobo 1:03:38,0 -1 LAMP +0:13,4
20. 27 SUI19850226 MURPF René Hörmann/VC Rain Toshiba Rain 1:04:02,2 -1 LAMP +0:24,2
21. 30 SUI19850116 BAUMANN Jonas Crossteam Oberdorf 1:04:21,8 -1 LAMP +0:19,5
22. 40 SUI19861224 DESSIBOURG Guillaume Delta Elite Cycling Team Domdidier 1:04:46,6 -1 LAMP +0:24,7
23. 37 SUI19870313 BENEY Romain Dom-Cycle 1:05:04,3 -1 LAMP +0:17,6
24. 33 SUI19840505 MÜLLER Martin VC Steinmaur Steinmaur 1:05:35,9 -1 LAMP +0:31,6
25. 32 SUI9740904 MÜLLER Christoph Velo Reichmuth 1:05:38,3 -1 LAMP +0:02,4
26. 22 SUI19571023 BREU Beat Team Breu 1:06:17,6 -1 LAMP +0:39,3
27. 31 SUI19881102 ALLENSPACH Matthias Tower Sports - VC Eschenbach Eschenbach SG 1:00:53,9 -2 LAMP -1 LAMP
28. 39 ITA19810213 BELLETTI Davide Falchi blue full Dynamix 1:01:19,0 -2 LAMP +0:25,1
29. 38 ITA19660506 TURSI Mauro G.S. Daccordi 1:02:32,6 -2 LAMP +1:13,5
30. 43 ITA19740611 PAVONI Paolo Cobo 1:03:16,4 -2 LAMP +0:43,7
31. 29 SUI19660502 JENNI Heinz Delta Elite Team Unterägeri 1:05:06,3 -2 LAMP +1:49,9
DNF 49 ITA19871026 STRACCIA Michele Team Co. Bo. Pavoni DNF DNF DNF
DNF 50 BEL19871026 VANDERPERRE Denis Verandas Willems CC Chevigny Attert DNF DNF DNF
Close