01 GENE Martial 2 Sélection Guadeloupe 02h 55' 06'' 00 00h 00' 00'' 00 36,32
02 LONDAS Rodrigue 67 Sélection Régionale 1 Trinité 02h 55' 06'' 00 00h 00' 00'' 00 36,32
03 FUKUHARA Masaru 9 Bridgestone Anchor Japon 02h 55' 33'' 00 00h 00' 27'' 00 36,23
04 AISTRUP Nikola 20 Danemark 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
05 LANDRE Teddy 3 Sélection Guadeloupe 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
06 LAURENT Mickaël 13 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
07 ROSEAU Willy 18 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
08 FLAVIEN Marc 76 Madinina Bikers 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
09 REHBERGER Félix 53 Allemagne 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
10 LUYT Dennis 28 ALCMARIA VICTRIX Hollande 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
11 SCHOLZ Timo 21 Danemark 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
12 RINGUET Patrice 59 Sélection Guyane 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
13 YAMAMOTO Masamichi 8 Bridgestone Anchor Japon 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
14 ROUSSEAU Giovani 4 Sélection Guadeloupe 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
15 SHIMADA Yoshiaki 12 Bridgestone Anchor Japon 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
16 TEILLET Gwenael 36 Nantes-U-Atlantique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
17 HEIL Christian 52 Allemagne 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
18 EUSTACHE Cédric 64 Pédale Pilotine 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
19 ANGELE Christophe 16 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
20 ILJIMA Makoto 7 Bridgestone Anchor Japon 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
21 SALVADOR Juan Emilio Felix 47 République Dominicaine 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
22 MERGIRIE Jean-Christophe 68 Sélection Régionale 1 Trinité 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
23 SANCHEZ JIMINEZ N. Ismael 46 République Dominicaine 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
24 LENERAND Loïc 17 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
25 THEOPHILE Cyril 6 Sélection Guadeloupe 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
26 THEOBALD Frédéric 5 Sélection Guadeloupe 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
27 PRONK Ruud 25 ALCMARIA VICTRIX Hollande 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
28 LEFRANCOIS Timothée 34 Nantes-U-Atlantique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
29 RAGOT Olivier 15 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
30 NAKAMURA Makoto 10 Bridgestone Anchor Japon 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
31 GRULLON GARCIA Leonardo 48 République Dominicaine 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
32 EXFORT Ludovic 56 Sélection Guyane 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
33 MIRANDE NEY Ludovic 81 Sélection Régionale 2 E.C.D. 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
34 DEMAZY Emile 14 Club Martinique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
35 BEUZE Pierre 97 U.S.F. SEEN Environnement 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
36 DENAYS CANDAU Patrice 55 Sélection Guyane 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
37 LOPEZ José Luis 38 C.S.M. Puteaux 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
38 ALLAIZEAU Florian 31 Nantes-U-Atlantique 02h 55' 59'' 00 00h 00' 53'' 00 36,14
39 DENIAUD Richard 32 Nantes-U-Atlantique 02h 56' 24'' 00 00h 01' 18'' 00 36,05
40 CORDERO SALDANA Jorge A. 44 République Dominicaine 02h 56' 33'' 00 00h 01' 27'' 00 36,02
41 LOUWERS Hugo 29 ALCMARIA VICTRIX Hollande 02h 56' 38'' 00 00h 01' 32'' 00 36,01
42 DORBY Jonathan 63 Pédale Pilotine 02h 56' 45'' 00 00h 01' 39'' 00 35,98
43 DEROND Jérome 91 Sélection Régionale 3 C.C.N. 02h 56' 52'' 00 00h 01' 46'' 00 35,96
44 WILMAURE Philippe 65 Pédale Pilotine 02h 56' 56'' 00 00h 01' 50'' 00 35,95
45 ALMBLAD Jan 23 Danemark 02h 56' 58'' 00 00h 01' 52'' 00 35,94
46 DIBANDI Johan 86 CESMA 02h 57' 15'' 00 00h 02' 09'' 00 35,88
47 FUKUDA Shinpei 11 Bridgestone Anchor Japon 02h 57' 15'' 00 00h 02' 09'' 00 35,88
48 SCHREURS Leander 24 Danemark 02h 58' 31'' 00 00h 03' 25'' 00 35,63
49 RINGUET Teddy 60 Sélection Guyane 02h 58' 31'' 00 00h 03' 25'' 00 35,63
50 CAZALA Christophe 57 Sélection Guyane 02h 59' 11'' 00 00h 04' 05'' 00 35,49
51 CAPELLAN GOMEZ Osvaldo R. 45 République Dominicaine 02h 59' 11'' 00 00h 04' 05'' 00 35,49
52 RENOU Mickaël 35 Nantes-U-Atlantique 02h 59' 23'' 00 00h 04' 17'' 00 35,45
53 DOLU Edgard 33 Nantes-U-Atlantique 02h 59' 26'' 00 00h 04' 20'' 00 35,44
54 TABAR Jean-François 103 Arc En Ciel 03h 00' 30'' 00 00h 05' 24'' 00 35,24
55 RIEUX Stéphane 72 Sélection Régionale 1 Trinité 03h 03' 45'' 00 00h 08' 39'' 00 34,61
56 TABAR Bernard 104 Arc En Ciel 03h 12' 30'' 00 00h 17' 24'' 00 33,04
57 DONAT Stéphane 98 U.S.F. SEEN Environnement 03h 14' 53'' 00 00h 19' 47'' 00 32,63
58 GODAR Kévin 82 Sélection Régionale 2 E.C.D. 03h 19' 17'' 00 00h 24' 11'' 00 31,91
59 JAKOB Oliver 51 Allemagne 03h 19' 17'' 00 00h 24' 11'' 00 31,91
60 WARET Arnaud 41 C.S.M. Puteaux 03h 36' 44'' 00 00h 41' 38'' 00 29,34
Close