1. Den19900329 Nicolai Steensen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 3.28,29.
2. Den19910311 Sebastian Lander (Glud & Marstrand Festina Hobro) 3.28,30.
3. Den19900826 Mathias Frostholm Kristensen (Glud & Marstrand Festina Hobro) s.t.
4. Den19900205 Mathias Gade Jakobsen (Glud & Marstrand Festina Hobro) s.t.
5. Den19900702 Patrick Clausen (Glud & Marstrand Festina Hobro) s.t.
6. DEN19900721 Niki Byrgesen (ABC) 3.28,54.
7. DEN19900123 Lars F. E. Jensen (ABC) 3.28,56.
8. DEN19900107 Rasmus Christian Quaade (Team RCR Junior) 3.33,55.
9. Den19900423 Kasper Sørensen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 3.34,11.
10. Den19910227 Kristian Haugaard Jensen (Team Kvickly Odder JUN) s.t.
11. DEN19900110 Mads Meyer (Team RCR Junior) s.t.
12. DEN19910523 Adrian Kaltoft Udesen (CC Gladsaxe) 3.35,04.
13. DEN19910718 Niels Hedekær Olsen (Team RCR Junior) s.t.
14. Den19910122 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen (Esbjerg CR) s.t.
15. Den19910430 Samuel Rytter Ravn (Glud & Marstrand Festina Hobro) s.t.
16. Den19910715 Simon Larsen (Esbjerg CR) s.t.
17. Den19900310 Mathias Lisson (Team Kvickly Odder JUN) s.t.
18. DEN19910709 Pelle Niklas Christensen Clapp (Team RCR Junior) s.t.
19. DEN19900803 Nicolai Clausen (Team Cycling Ringsted) s.t.
20. Den19901107 Jimmi Sørensen (Herning CK) s.t.
21. Den19910525 Christian Mathiesen (Glud & Marstrand Festina Hobro) 3.35,08.
22. DEN19910128 Philip Ankersø Sørensen (ABC) 3.35,23.
23. Den19910715 Emil Houmand (Herning CK) 3.35,44.
24. Den19911226 Jacques Stilling (Team Kvickly Odder JUN) 3.35,56.
25. Martin Lind (Herning CK) 3.38,50.
26. Mark Sehested Pedersen (Team RCR Junior) 3.50,09.
27. Marc Christian Garby (Team Cycling Ringsted) 3.54,43.
Stillingen efter 2. afdeling:
1 Nicolai Steensen Team G&M Festina Hobro 37 p.
2 Jimmi Sørensen Herning CK 25 p.
3 Sebastian Lander Team G&M Festina Hobro 23 p.
4 Rasmus Quaade Team RCR Junior 22 p.
5 Alexander Radin Eidsvoll SK 20 p.
6 Mathias Frostholm Team G&M Festina Hobro 15 p.
7 Mathias Gade Team G&M Festina Hobro 12 p.
7 Mads Meyer Team RCR Junior 12 p.
9 Patrick Clausen Team G&M Festina Hobro 10 p.
9 Johan Fredrik Ziesler Sandnes Sykleklubb 10 p.
11 Niki Byrgesen ABC 9 p.
11 Vegard Breen Eidsvoll SK 9 p.
13 Lars F. E. Jensen ABC 8 p.
14 Nicholas Amstrup M. Team RCR Junior 7 p.
15 Kasper Sørensen Team G&M Festina Hobro 6 p.
15 Frederik Just Jernov Team G&M Festina Hobro 6 p.
17 Kristian Haugaard Team Kvickly Odder Junior 5 p.
17 Filip Eidsheim Bergen Cykleklubb 5 p.
19 Mark Sehested Team RCR Junior 4 p.
20 Adrian Udesen CC Gladsaxe 3 p.
21 Niels Olsen Team RCR Junior 2 p.
21 Rasmus Kristensen Vejle CK 2 p.
23 Jeppe Lykke Hartvig Esbjerg CR 1 p.
23 Samuel Rytter Ravn Team G&M Festina Hobro 1 p.
23 Emil Hovmand Herning CK 1 p.
23 Rasmus L. Vorre Vejle CK 1 p.
(Kilde: CyclingWorld.dk)
Close