00 Nov
|
|
|
|
Bonnyrigg, Cyclo-cross Bonnyrigg C.C. Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Brill, Cyclo-cross Oxonian C.C. - Muswell Hill Farm Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Bristol, Cyclo-cross, Novices Rodway Common Novices Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Burnley Rossendale R.C. - Crown Point Hill Climb |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Caldicot, Cyclo-cross Caldicot Castle Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Glasgow, Cyclo-cross Kings Park Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Hadleigh Essex & Suffolk Border Combine - Higham Hill Climb |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Horwich, Cyclo-cross Leverhulme Park Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Norwich, Cyclo-cross Norwich Amateur B.C. - Bowthorpe Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Sabden British Students Sports Federation Championship - Nick O'Pendle Hill Climb |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
Saddleworth, Cyclo-cross Zodiac C.R.C. - Saddleworth Scramble Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Saddleworth, Cyclo-cross, Novices Zodiac C.R.C. - Saddleworth Scramble Novices Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Saint Helens, Cyclo-cross Sherdley Park Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Selby, Cyclo-cross Ray Carr Memorial |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Sheffield, Cyclo-cross Brook C.C. Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Woldingham, Cyclo-cross Circuit of Little Switzerland Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
01 Nov
|
|
|
|
Hijfte, Cyclo-cross, Cat. B Lochristi |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Meeuwen, Cyclo-cross, Cat. C |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Merksplas, Cyclo-cross, Cat. B |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Peulis, Cyclo-cross Rijmenam/Putte |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Sint-Maria-Horebeke, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
World hour record Amateurs |
NE |
|
| |
02 Nov
|
|
|
|
Port Talbot, Cyclo-cross Port Talbot Wheelers Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |
03 Nov
|
|
|
|
Frauenfeld, Cyclo-cross |
NE |
Race |
SUI | |
|
|
|
National Championship, Track, Stayers, Elite, France |
CN |
|
FRA | |
|
|
|
Wilskerke, Cyclo-cross Middelkerke |
NE |
Race |
BEL | |
04 Nov
|
|
|
|
Biassono Coppa d'Inverno |
NE |
|
ITA | |
|
|
|
Breendonk, Cyclo-cross Grote prijs Jan Teugels |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
London, Cyclo-cross Veterans - B.C.- C.A. National Championship Cyclo Cross |
NE |
|
GBR | |
|
|
|
National Championship, Cross - Category D, Belgium |
CN |
|
BEL | |
|
|
|
National Championship, Cyclo-cross, Debutants, Belgium |
CN |
|
BEL | |
|
|
|
National Championship, Cyclo-cross, Juniors, Belgium |
CN |
|
BEL | |
|
|
|
Stekene, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
06 Nov
|
|
|
|
Grenoble, Six Days |
6D |
|
FRA | |
10 Nov
|
|
|
|
Atembeke, Cyclo-cross, Cat. B |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Doomkerke, Cyclo-cross Ruiselede |
NE |
Race |
BEL | |
11 Nov
|
|
|
|
part b Harlow, Cyclo-cross Smirnoff International Scramble |
NE |
Race |
GBR | |
|
|
|
Niel, Cyclo-cross Jaarmarktcross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Schaffhausen, Cyclo-cross |
NE |
Race |
SUI | |
17 Nov
|
|
|
|
Heusden-Zolder, Cyclo-cross, Cat. B |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Middelkerke, Cyclo-cross Noordzeecross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Pamel, Cyclo-cross Pamel-Roosdaal |
NE |
Race |
BEL | |
18 Nov
|
|
|
|
part b Basse-Terre Course de L' Aproca |
1.CRT |
|
GUA | |
|
|
|
part a Basse-Terre Course de L' Aproca |
1.CRT |
Elimitation |
GUA | |
|
|
|
part c Basse-Terre Course de L' Aproca |
1.CRT |
|
GUA | |
|
|
|
European Championship, Track, Stayers, Elite |
CC |
|
| |
|
|
|
Halen, Cyclo-cross, Cat. B # 1 |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
National Championship, Track, Madison, Amateurs, Belgium |
CN |
|
BEL | |
|
|
|
Overijse, Cyclo-cross Vlaamse Druivencross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Uster, Cyclo-cross |
NE |
Race |
SUI | |
21 Nov
|
|
|
|
National Championship, Track, Sprint, Elite, Belgium (F) |
CN |
|
BEL | |
24 Nov
|
|
|
|
Balen, Cyclo-cross, Cat. B |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Gooik, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
National Championship, Track, Points race, Juniors, Belgium |
CN |
|
BEL | |
|
|
|
Oudenbos, Cyclo-cross, Cat. B Lokeren |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Ruddervoorde, Cyclo-cross (a) |
NE |
Race |
BEL | |
25 Nov
|
|
|
|
Kalmthout, Amateurs Kalmthout |
NE |
|
BEL | |
|
|
|
Lanaken, Cyclo-cross |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Machelen, Cyclo-cross, Amateurs Machelen Diegem |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Merelbeke, Cyclo-cross (a) |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Mount Parnitha, Elite/U23 Anavasi Parnithas |
NE |
|
GRE | |
|
|
|
National Championship, Cyclo-cross, Debutants, Great Britain |
CN |
|
GBR | |
|
|
|
National Championship, Cyclo-cross, Elite, United States of America |
CN |
|
USA | |
|
|
|
National Championship, Cyclo-cross, Juniors, United States of America |
CN |
|
USA | |
|
|
|
Sint-Anna, Cyclo-cross, Cat. B Hamme # 1 |
NE |
Race |
BEL | |
|
|
|
Sutton Coldfield, Cyclo-cross Sutton Coldfield - Halfords National Trophy Cyclo Cross |
NE |
Race |
GBR | |