Calendars October 2020

All races
Show:


  Legnano
Coppa Bernocchi
1.HC Race ITA
  1º stage Sea Otter Classic NE USA

  Spartanburg, Criterium
USA CRITS Speed Week
NE USA

  1º stage Aywaille, Juniors
La Philippe Gilbert
2.1MJ BEL
  Bologna
Giro dell'Emilia
1.HC Race ITA
  Bologna (F)
Giro dell Emilia
1.HC/WE Race ITA
  1º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
2.WT/WT/PT ITA
  Münster (a)
Münsterland Giro
1.HC Race GER
  1º stage Vuelta a Ecuador 2.2 ECU

  Africa Cup TTT, Chrono 1.2
  Africa Cup TTT, Chrono (F) 1.2
  Liège
Liège - Bastogne - Liège | Luik - Bastenaken - Luik
1.WT/WT/PT Race BEL
  Liège (F)
Liège - Bastogne - Liège
1.WWT Race BEL
  Marche-en-Famenne
Famenne Ardenne Classic
1.1 Race BEL
  Monteveglio
GP Bruno Beghelli
1.1 Race ITA
  Monteveglio (F)
GP Bruno Beghelli
1.HC Race ITA
  National Championship, Road, Elite, Costa Rica CN CRC
  Oggiono
Piccolo Giro di Lombardia
1.2 Race ITA
  Oita-shi
Oita Cycle Road Race
1.2 Race JPN
  Torredonjimeno
Clasica Ciudad Torredonjimeno
NE Race ESP
  Tour de Vendée
Ronde van de Vendée
1.1 Race FRA

  Africa Cup, Chrono 1.2
  Africa Cup, Chrono (F) 1.2

  Africa Cup, Criterium 1.CRT
  Binche
Binche - Tournai - Binche, Memorial Frank Vandenbroucke
1.1 Race BEL
  San Esteban
Subida a Campos de Ahumada
NE Race CHI
  1º stage Tour de Ijen 2.2 INA
  Tre Valli Varesine
Ronde van de Drie Valleien
1.HC Race ITA
  Tre Valli Varesine (F) 1.2 Race ITA

  1º stage GP Chantal Biya 2.2 CMR
  Milano - Torino
Milaan - Turijn
1.HC Race ITA

  Africa Cup Road Race (F) 1.2 Race
  Paris - Bourges 1.1 Race FRA
  Piemonte
Giro del Piemonte, Gran Piemonte
1.HC Race ITA

  Africa Cup Road Race 1.2 Race
  1º stage Tour de Hokkaido 2.2 JPN
  1º stage Tour of Taihu Lake 2.HC CHN

  Amstel Gold Race 1.WT/WT/PT Race NED
  Amstel Gold Race (F) 1.WWT Race NED
  Asteasu
Aiztondo Klasika
NE Race ESP
  1º stage Hong Kong
Hammer Hong Kong
2.1 HKG
  Ronde van Zeeland Seaports - Tacx Pro Classic
Delta Tour Zeeland
1.1 Race NED
  Tatabánya
Turul Kupa
NE Race HUN
  9º stage Torneo CC Bicileo Trujillo NE PER

  Aartselaar
GP Rik Van Steenbergen, Memorial Rik Van Steenbergen
1.1 Race BEL
  Debrecen (a)
Tour de Debrecen
NE Race HUN
  Eibar
Memorial Valenciaga
NE Race ESP
  Gent - Wevelgem 1.WT/WT/PT Race BEL
  Gent - Wevelgem (F) 1.WWT Race BEL
  Paris - Tours 1.HC Race FRA
  Paris - Tours, U23 1.2 Race FRA

  1º stage Tour of Peninsula 2.1 MAS

  Dwars door Vlaanderen / Dwars door België
À travers les Flandres / À travers la Belgique
1.WT/WT/PT Race BEL
  1º stage Tour de Tunisie, U23 2.2U TUN

  1º stage Tour of Guangxi 1.WT/WT/PT CHN

  2º stage Calder Stewart Elite Series
Benchmark Homes Tour
NE NZL
  Oita-shi, Criterium
Oita Ikoinomichi Criterium
1.CRT JPN
  Zeneta
GP Poncemur
NE Race ESP

  Alcalá de Henares
GP Macario
NE Race ESP
  3º stage Calder Stewart Elite Series
Benchmark Homes Tour
NE NZL
  Chrono des Herbiers
Chrono des Nations
1.1 Race FRA
  Chrono des Herbiers (F)
Chrono des Nations
1.1WE Race FRA
  Chrono des Herbiers, Juniors
Chrono des Nations
1.1MJ Race FRA
  Chrono des Herbiers, Juniors (F)
Chrono des Nations
1.1WJ Race FRA
  Chrono des Herbiers, U23
Chrono des Nations
1.2 Race FRA
  15º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  Nantes
Nantes-Segré
NE Race FRA
  National Championship, Road, Elite, Cyprus
Pagkyprio Protathima Dromou
CN CYP
  Ronde van Vlaanderen
Tour des Flandres
1.WT/WT/PT Race BEL
  Ronde van Vlaanderen (F) 1.WWT Race BEL
  Utsunomiya-shi
Japan Cup
1.HC Race JPN

  De Panne - Koksijde (F)
Driedaagse Brugge - De Panne
1.WWT Race BEL
  Tour of Guangxi (F) 1.WWT Race CHN
  1º stage Vuelta a España
Ronde van Spanje
2.WT/WT/PT ESP

  Driedaagse van De Panne 1.WT/WT/PT Race BEL

  1º stage Tour of Chongming Island (F) 2.WWT CHN

  National Championship, Road, Elite, Cuba CN CUB
  Paris - Roubaix 1.WT/WT/PT Race FRA
  Paris - Roubaix (F) 1.WWT Race FRA

  Giro di Lombardia
Il Lombardia
1.WT/WT/PT Race ITA