Calendars October 2019

All races
Show:


  1º stage Kroz Hrvatsku
Tour of Croatia, Tour de Croatie
2.1 CRO

  1º stage President Tour of Iran 2.1 IRI

  Münster (a)
Münsterland Giro
1.HC Race GER

  Bologna
Giro dell'Emilia
1.HC Race ITA
  Bologna (F)
Giro dell Emilia
1.1WE Race ITA
  Circuit Franco-Belge
Tour de l'Eurométropole
1.HC Race BEL
  1º stage Vuelta Ciclista a la Republica del Ecuador 2.2 ECU

  Marche-en-Famenne
Famenne Ardenne Classic
1.1 Race BEL
  Monteveglio
GP Bruno Beghelli
1.HC Race ITA
  Monteveglio (F)
GP Bruno Beghelli
1.1WE Race ITA
  Oggiono
Piccolo Giro di Lombardia
1.2 Race ITA
  Tour de Vendée
Ronde van de Vendée
1.1 Race FRA

  Binche
Binche - Tournai - Binche, Memorial Frank Vandenbroucke
1.1 Race BEL
  1º stage Jelajah Malaysia
Tour of Malaysia
2.2 MAS
  Tre Valli Varesine
Ronde van de Drie Valleien
1.HC Race ITA

  Milano - Torino
Milaan - Turijn
1.HC Race ITA
  1º stage Tour of Taihu Lake 2.1 CHN

  Oceania Cycling Championships, Track, Keirin, Juniors CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Points race, Juniors CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Scratch, Juniors CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Sprint, Elite (F) CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Team Pursuit, Juniors CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Team Sprint, Elite CC Regional Championship
  Oceania Cycling Championships, Track, Team Sprint, Elite (F) CC Regional Championship
  Paris - Bourges 1.1 Race FRA
  Piemonte
Giro del Piemonte, Gran Piemonte
1.HC Race ITA

  1º stage Tour of the King Valley NE AUS

  Giro di Lombardia
Il Lombardia
1.WT/WT/PT Race ITA
  1º stage Hong Kong
Hammer Hong Kong
2.1 HKG
  Ronde van Zeeland Seaports - Tacx Pro Classic
Delta Tour Zeeland
1.1 Race NED

  Aartselaar
GP Rik Van Steenbergen, Memorial Rik Van Steenbergen
1.1 Race BEL
  Paris - Tours 1.HC Race FRA
  Paris - Tours, U23 1.2 Race FRA
  9º stage Torneo CC Bicileo Trujillo NE PER

  National Championship, Track, Omnium, Elite, Great Britain (F) CN GBR

  1º stage GP Chantal Biya 2.2 CMR

  1º stage Tour of Guangxi 2.WT/WT/PT CHN

  5º stage Calder Stewart Elite Series
Benchmark Homes Tour
NE NZL
  Utsunomiya-shi, Criterium
Japan Cup
1.CRT JPN

  6º stage Calder Stewart Elite Series
Benchmark Homes Tour
NE NZL
  Chrono des Herbiers
Chrono des Nations
1.1 FRA
  Chrono des Herbiers (F)
Chrono des Nations
1.1WE FRA
  Chrono des Herbiers, Juniors
Chrono des Nations
1.1MJ FRA
  Chrono des Herbiers, Juniors (F)
Chrono des Nations
1.1WJ FRA
  Chrono des Herbiers, U23
Chrono des Nations
1.2 Race FRA
  Utsunomiya-shi
Japan Cup
1.HC Race JPN

  Tour of Guangxi (F) 1.WWT Race CHN

  1º stage Volta Cidade de Guarulhos NE BRA

  Mitrovica
KC Trepca
NE Race KOS