Calendars September 2018

All races
Show:


  Carnago
GP Industria Artigianato e Commercio Carnaghese
NE Race ITA
  1º stage Charleville NE IRL
  3º stage Clásica Ciudad de Girardot NE COL
  2º stage Copa Cero de Oro NE DOM
  2º stage Gateway Cup 2.CRT USA
  3º stage Giro della Lunigiana, Juniors 2.1MJ ITA
  Goor (F) NE NED
  2º stage GP Rüebliland, Juniors
Ruebliland
2.1MJ SUI
  3º stage GP Rüebliland, Juniors
Ruebliland
2.1MJ SUI
  2º stage Green Mountain Stagerace NE USA
  5º stage Holland Ladies Tour (F) 2.WWT NED
  Juriš na Vršič NE Race SLO
  Lillehammer
Lillehammer GP
1.2 Race NOR
  16º stage Merida Cup NE SVK
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Italy (F) CN ITA
  Paris - Brussel
Brussels Cycling Classic
1.HC Race BEL
  Roanoke, Cyclo-cross
# 1
C2 Race USA
  Roanoke, Cyclo-cross (F)
# 1
C2 Race USA
  Sengeløse, Elite/U23
HFCK
NE Race DEN
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Cat. B
Palmcross
NE Race BEL
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Elite/U23 (F)
Palmcross
NE Race BEL
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Juniors
Palmcross
NE Race BEL
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Novices
Palmcross
NE Race BEL
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Novices
Palmcross 1° jaars
NE Race BEL
  Steenhuffel, Cyclo-cross, Novices (F)
Palmcross
NE Race BEL
  2º stage Svanesund, Elite/U23
Svanesunds 3-dagars
NE SWE
  3º stage Svanesund, Elite/U23
Svanesunds 3-dagars
NE SWE
  2º stage Syysetapit NE FIN
  1º stage Syysetapit NE FIN
  2º stage Tour de DMZ, Juniors 2.Ncup KOR
  Tour of the Dragon, Mountainbike NE BHU
  3º stage Tour of the King Valley NE AUS
  2º stage Trois Jours de Cherbourg NE FRA
  8º stage Vuelta a España
Ronde van Spanje
2.WT/WT/HC ESP
  4º stage Vuelta a Nariño NE COL
  3º stage Vuelta a Tenerife NE ESP
  Walhain, Amateurs
GP Ets. Yvan Staquet
NE Race BEL
  Weebosch (F) NE NED
  Wicklow
Laragh Classic
NE Race IRL
  Zutendaal (b) NE Race BEL

  Afritz
Bergpreis Afritz - Verditz
NE AUT
  Antwerpen
Antwerp Port Epic
1.1 Race BEL
  Aohan Qi, Cyclo-cross C1 Race CHN
  Aohan Qi, Cyclo-cross (F) C1 Race CHN
  Apertura Temporada del Uruguay NE Race URU
  Aywaille, Juniors
La Philippe Gilbert
1.1MJ Race BEL
  Bamako
GP du Président du Comité National Olympique et Sportif du Mali CNOS
NE Race MLI
  Bavikhove, Criterium NE BEL
  2º stage Charleville NE IRL
  3º stage Charleville NE IRL
  4º stage Clásica Ciudad de Girardot NE COL
  3º stage Clásica Radio Chiriquí NE PAN
  Colchester (f)
Jef Schils Memorial
NE Race GBR
  3º stage Copa Cero de Oro NE DOM
  Curico
Circuito Escuela Especial D-8 José Antonio Avendaño Escarate
NE Race CHI
  Dierbach
GP der Weingüter von Dierbach
NE Race GER
  Fourmies
GP de Fourmies
1.HC Race FRA
  3º stage Gateway Cup 2.CRT USA
  4º stage Giro della Lunigiana, Juniors 2.1MJ ITA
  4º stage GP Rüebliland, Juniors
Ruebliland
2.1MJ SUI
  3º stage Green Mountain Stagerace NE USA
  Hamburg (c)
GP der Haspa Hamburg-Volksdorf
NE Race GER
  Heemskerk (F) NE NED
  6º stage Holland Ladies Tour (F) 2.WWT NED
  Jwaneng NE Race BOT
  Kessel, Cyclo-cross, Cat. B
Fort
NE Race BEL
  Kessel, Cyclo-cross, Elite/U23 (F)
Fort
NE Race BEL
  Kessel, Cyclo-cross, Juniors
Fort
NE Race BEL
  Kessel, Cyclo-cross, Novices
Fort
NE Race BEL
  Kessel, Cyclo-cross, Novices
Fort 1° jaars
NE Race BEL
  Kessel, Cyclo-cross, Novices (F)
Fort
NE Race BEL
  Legionowo - Radzymin
Cud nad Wisla
NE Race POL
  Meerhout
Meerhout Interclub 2
NE Race BEL
  National Championship, Road, TTT, Elite, Germany CN GER
  National Championship, Track, Madison, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  Ottestad
Gylne Gutuer
1.2 Race NOR
  Overboelare
Kermis Overboelare
NE Race BEL