Calendars August 2020

All races
Show:


  Norg
Slag om Norg
1.1 Race NED
  1º stage One Belt One Road 2.2 HUN
  San Geminiano - Siena
Monte Paschi Eroica - Strade Bianche
1.WT/WT/PT Race ITA
  San Geminiano - Siena (F)
Strade Bianchi
1.WWT Race ITA
  7º stage Sofija
Kupa Doltcini
NE BUL

  Getxo
Circuito de Getxo
1.1 Race ESP
  National Championship, Road, Novices, Slovakia CN SVK

  1º stage Vuelta Ciclista a Leon NE ESP

  6º stage Criterium Bikarmot Cup NE ISL
  1º stage Tour of Szeklerland
Tour Tinutului Secuiesc
2.2 ROM

  1º stage Tour de Pologne
Ronde van Polen, Polen-Rundfahrt, Tour of Poland
2.WT/WT/PT POL
  1º stage Volta de Goias NE BRA

  1º stage Arctic Race of Norway 2.HC NOR
  1º stage Czech Cycling Tour 2.1 CZE

  1º stage Liège - La Gleize, Juniors
Aubel - Thimister - La Gleize
2.1MJ BEL
  1º stage Panorama Tour NE RSA
  1º stage Tour de L'Ain/Prix de l'Amitié 2.1 FRA
  1º stage Tour de l'Avenir 2.Ncup FRA

  Alanya
Grand Prix Develi
1.2 Race TUR
  Alanya (F)
Grand Prix Develi
1.2 Race TUR
  Andorra (a)
Volta als Ports d'Andorra
NE Race AND
  7º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  Milano - San Remo
Milaan - San Remo
1.WT/WT/PT Race ITA
  Sucha Beskidzka
Memorial Henryka Lasaka
1.2 Race POL
  Vårgårda, Chrono (F)
Open de Suede Vargarda TTT
1.WWT SWE

  Alanya
Grand Prix Cappadocia
1.2 Race TUR
  Alanya (F)
Grand Prix Cappadocia
1.2 Race TUR
  Kuala Belait
Brunei Classic
NE Race BRU
  Poggiana
GP di Poggiana
1.2 Race ITA
  Vårgårda (F)
Open de Suede Vargarda
1.WWT Race SWE
  Valladolid
Memorial Angel Lozano
NE Race ESP

  1º stage Tour of Denmark
Ronde van Denemarken
2.HC DEN

  1º stage Critérium du Dauphiné
Critérium du Dauphiné Libéré
2.WT/WT/PT FRA
  Tallinn (b)
Lauri Aus Memorial
NE Race EST
  1º stage Tour Bitwa Warszawska 2.2 POL
  Vresse (F)
Trophée des Grimpeuses
1.2 Race BEL

  1º stage Tour of Norway (F)
Ronde van Noorwegen
2.WWT NOR

  1º stage Vuelta a Colombia 2.2 COL

  1º stage Belgrade Trophy Milan Panic, Juniors 2.1MJ SRB
  Biron (F)
La Perigord
1.2 Race FRA
  London - Surrey (F)
Prudential Ride London Grand Prix
1.WWT Race GBR
  1º stage Luanda NE ANG
  Steenhuize-Wijnhuize (F)
Flanders Ladies Classic - Sofie de Vuyst
1.2 Race BEL

  Avranches - Saint-Martin-de-Landelles
La Poly Normande
1.1 Race FRA
  Cham
Cham-Hagendorn
NE Race SUI
  Düsseldorf
Rund um die Kö
NE Race GER
  8º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  9º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  Fermo
GP Capodarco
1.2 Race ITA
  Lincoln
Lincoln Grand Prix
NE Race GBR
  London - Surrey
London-Surrey Cycle Classic, Ride London Classic
1.WT/WT/PT Race GBR
  Ontur
GP Ciclista Primavera CC Onturense
NE Race ESP
  Tallinn
Tallinna rahvasoit
NE Race EST
  7º stage Torneo CC Bicileo Trujillo NE PER
  1º stage Tour de la Région Wallonne
Ronde van het Waalse Gewest
2.HC BEL

  7º stage Criterium Bikarmot Cup NE ISL
  1º stage Tour du Limousin 2.1 FRA
  Zottegem
Dr Tistaertprijs, GP Stad Zottegem
1.1 Race BEL

  1º stage Baltic Chain Tour 2.2
  National Championship, Road, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Road, Juniors, Slovakia CN SVK
  1º stage Vuelta a Costa Rica (F) 2.2 CRC
  1º stage Vuelta Ribera del Duero, Juniors 2.1MJ ESP

  Kayseri
GP Velo Erciyes
1.2 Race TUR
  Kayseri (F)
GP Velo Arciyes
1.2 Race TUR
  Meulebeke (a)
Omloop Mandel-Leie-Schelde
1.1 Race BEL
  National Championship, Road, Elite, France CN FRA
  National Championship, Road, Elite, Slovakia CN SVK

  Alanya
Grand Prix Central Anatolia
1.2 Race TUR
  Alanya (F)
Grand Prix Central Anatolia
1.2 Race TUR