Calendars July 2020

All races
Show:


  Brakwater, Chrono
Food Lovers Market Time Trial Series
NE NAM
  Bulle, Criterium NE SUI

  National Championship, Track, 1 km, Elite, Czech Republic CN CZE
  National Championship, Track, Keirin, Elite, Czech Republic CN CZE
  National Championship, Track, Keirin, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Czech Republic CN CZE
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Czech Republic (F) CN CZE

  Beograd
Oko Ušća
NE Race SRB
  1º stage Dobeles dzirnavnieka kausa NE LAT
  Elsdorf
Corona Chrono
NE GER
  Elva, Criterium
Elva Tänavasõit
NE EST
  Manacor
Memorial Miquel Pol
NE Race ESP
  Matulji - Ucka
Trofej UČKA
NE CRO
  3º stage Merida Cup NE SVK
  1º stage Palten-Enstall Tour mit Ausseerland NE AUT
  Poljane NE Race SLO
  Rajecké Teplice, Criterium NE SVK
  3º stage Sofija
Kupa Doltcini
NE BUL
  Tasman Wheelers Winter Series Nelson 4 NE Race NZL

  Canberra
Winter Criterium
NE AUS
  1º stage Covid 19 Sprint TT series NE BOT
  2º stage Dobeles dzirnavnieka kausa NE LAT
  4º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  3º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE SRB
  Elva
Elva Rattapäev, Elva Rattaralli, Elva Rattasõit
NE Race EST
  Jogos Santa Casa NE POR
  Mantorp
Xamera Cup
NE Race SWE
  National Championship, Track, 1 km, Elite, Switzerland CN SUI
  National Championship, Track, Omnium, Juniors, Switzerland CN SUI
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Switzerland CN SUI
  Outrijve NE Race BEL
  Rotselaar
GP Vermarc Individueel
NE Race BEL
  Royersford
Pickle Juice Training Series
NE Race USA
  Seda
Septyni Keliai
NE Race LTU
  4º stage Sofija
Kupa Doltcini
NE BUL
  Spaarndam
JRS Makelaarcompetitie
NE Race NED
  Zolder
Zolder Circuit
NE Race BEL

  Hualien
The Road to Taiwan KOM
NE TPE

  3º stage Criterium Bikarmot Cup NE ISL

  3º stage XSports Kauss Cup / Vipsport Veloapli NE LAT

  National Hill Climb Championship, Road, ITT, Elite, Denmark CN DEN
  Ramot Menashe NE ISR
  Zolder
Zolder Circuit Oefen
NE Race BEL

  Langemark
Langemark Oefenwedstrijd
NE Race BEL
  Maribor
Vzpon na Areh
NE Race SLO
  1º stage Memorial Utochkina NE UKR
  4º stage Merida Cup NE Couple Time Trial SVK
  National Championship, Track, Keirin, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Keirin, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  National Championship, Track, Madison, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Madison, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  National Championship, Track, Omnium, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Omnium, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  National Championship, Track, Sprint, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Sprint, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  National Championship, Track, Team Pursuit, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Team Pursuit, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  National Championship, Track, Team Sprint, Elite, South-Korea CN KOR
  National Championship, Track, Team Sprint, Elite, South-Korea (F) CN KOR
  Royersford
Pickle juice training series
NE Race USA
  Uriage - Chamrousse NE FRA
  Vantaa
Hyrylänajot
NE Race FIN

  Alphen aan de Rijn
WV Avanti Zondagmorgencompetitie
NE Race NED
  Bad Oldesloe
Swiis O Par Preis
NE Race GER
  Iddergem NE Race BEL
  2º stage Memorial Utochkina NE UKR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Switzerland CN SUI
  National Championship, Road, ITT, Elite, Switzerland (F) CN SUI
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Germany CN GER
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Germany (F) CN GER
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Switzerland CN SUI
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Switzerland (F) CN SUI
  National Championship, Road, ITT, U23, Switzerland CN SUI
  National Championship, Track, 1 km, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, 500 m, Elite, Croatia (F) CN CRO
  National Championship, Track, 500 m, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Elimination, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, Elimination, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Omnium, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, Omnium, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Points race, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Track, Points race, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, Points race, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Croatia (F) CN CRO
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Scratch, Elite, Slovakia CN SVK
  National Championship, Track, Scratch, Elite, Slovakia (F) CN SVK
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Track, Team Pursuit, Elite, Croatia (F) CN CRO
  Palermo, Chrono
Memorial Francesca Alotta
NE ITA
  Pollare, Novices NE Race BEL
  Tuzla
25 Maj
NE Race BIH
  Vantaa
Seutulan Kierros
NE Race FIN

  Rijswijk
ADD ARBO Zomer Avond Competitie
NE Race NED
  1º stage Vuelta a Zamora NE ESP

  Brakwater, Chrono
Food Lovers Market Time Trial Series
NE NAM
  2º stage Vuelta a Zamora NE ESP
  1º stage Wyscig Dookola Mazowska 2.2 POL

  1º stage Tour de Hallingal
Tour te Fjells
NE NOR
  3º stage Vuelta a Zamora NE ESP
  2º stage Wyscig Dookola Mazowska 2.2 POL

  National Championship, Road, ITT, Juniors, New Zealand CN NZL
  National Championship, Road, ITT, Juniors, New Zealand (F) CN NZL
  National Championship, Road, ITT, Novices, New Zealand CN NZL
  National Championship, Road, ITT, Novices, New Zealand (F) CN NZL
  2º stage Tour de Hallingal
Tour te Fjells
NE NOR
  4º stage Vuelta a Zamora NE ESP
  3º stage Wyscig Dookola Mazowska 2.2 POL

  1º stage Lidice NE CZE
  5º stage Merida Cup NE SVK
  National Championship, Road, ITT, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Road, ITT, Elite, Croatia (F) CN CRO
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Croatia CN CRO
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Croatia (F) CN CRO
  National Championship, Road, ITT, U23, Croatia CN CRO
  National Championship, Road, Novices, New Zealand CN NZL
  National Championship, Road, Novices, New Zealand (F) CN NZL
  3º stage Tour de Hallingal
Tour te Fjells
NE NOR
  4º stage Wyscig Dookola Mazowska 2.2 POL
  Zamora (a)
Trofeo Excmo, Ayuntamiento de Zamora
NE Race ESP

  Bras d'Eau NE Race MRI
  Club Championship, Road, Elite, New Zealand CN NZL
  Ferizaj
Kupa e qytetit të Ferizajit KC Kastrioti
NE Race KOS
  Imola
Extragiro Imola
NE Race ITA
  Kerniel
Kerniel Oefen
NE Race BEL
  Kruisem
Kruisem Oefen
NE Race BEL
  2º stage Lidice NE CZE
  Macclesfield NE Race AUS
  Martigny - Mauvoisin NE Race SUI
  6º stage Merida Cup NE SVK
  Muelas del Pan
Trofeo San José - Iberdrola
NE Race ESP
  National Championship, Road, Elite, Croatia CN CRO
  National Championship, Road, Elite, Croatia (F) CN CRO
  National Championship, Road, Juniors, Croatia CN CRO
  National Championship, Road, Juniors, New Zealand CN NZL
  National Championship, Road, Juniors, New Zealand (F) CN NZL
  National Championship, Road, U23, New Zealand CN NZL
  National Hill Climb Championship, Road, Elite, Switzerland CN SUI
  Szydlowiec
Puchar Ministra Obrony Narodowej
1.2 Race POL
  4º stage Tour de Hallingal
Tour te Fjells
NE NOR

  Zolder
Zolder Ploegentjidrit Oefen
NE BEL

  Bertem, Novices NE Race BEL
  Spaarndam
Scholvink en de Jager Competitie
NE Race NED

  1º stage Greifans Cycling Festival NE ISL
  4º stage XSports Kauss Cup / Vipsport Veloapli NE LAT

  1º stage East Japan Road Classic NE JPN
  2º stage Greifans Cycling Festival NE ISL
  Pamplona (F)
Emakumeen Nafarroako Klasikoa
1.1WE Race ESP
  Prologue Sibiu Cycling Tour 2.1 ROM

  2º stage East Japan Road Classic NE JPN
  National Championship, Road, ITT, Elite, Belarus CN BLR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Belarus (F) CN BLR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Belarus CN BLR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Belarus (F) CN BLR
  National Championship, Road, ITT, U23, Belarus CN BLR
  Pamplona (F)
Clasica de Navarra
1.1WE Race ESP
  1º stage Sibiu Cycling Tour 2.1 ROM

  Championship of the YUVL , Road, ITT, Elite, Ukraine NE UKR
  3º stage East Japan Road Classic NE JPN
  El Zahra NE Race TUN
  1º stage In the Steps of Romans
Cup of Doltcini International
2.2 BUL
  Kitzbüheler Horn, Chrono
Internationaler Kitzbüheler Horn Berg Radrennen
NE AUT
  Kranj (a)
Po ulicah Kranja
NE SLO
  National Championship, Road, ITT, Elite, Norway CN NOR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Norway (F) CN NOR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Sweden CN SWE
  National Championship, Road, ITT, Elite, Sweden (F) CN SWE
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Greece
Protathlima Ellados Atom.Chronometrisi
CN GRE
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Norway CN NOR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Norway (F) CN NOR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Sweden CN SWE
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Sweden (F) CN SWE
  National Championship, Road, ITT, Novices, Sweden CN SWE
  National Championship, Road, ITT, Novices, Sweden (F) CN SWE
  National Championship, Road, ITT, U23, Greece CN GRE
  National Championship, Road, Juniors, Belarus CN BLR
  National Championship, Road, Juniors, Belarus (F) CN BLR
  National Championship, Road, Juniors, Hungary CN HUN
  National Championship, Road, Juniors, Hungary (F) CN HUN
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Italy CN ITA
  National Championship, Track, Pursuit, Juniors, Italy CN ITA
  National Championship, Track, Pursuit, Juniors, Italy (F) CN ITA
  National Championship, Track, Team Pursuit, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  Perth
Dog Hill Road Race Baldivis
NE AUS
  2º stage Sibiu Cycling Tour 2.1 ROM
  Zolder, Novices NE Race BEL

  Altanbulag NE Race MGL
  Championship of Région-Centre, Road, ITT Elite w/o contract, France NE FRA
  Championship of the YUVL , Road, Elite, Ukraine NE UKR
  4º stage Criterium Bikarmot Cup NE ISL
  Durango (F)
Emakumeen Saria
1.1WE Race ESP
  3º stage Greifans Cycling Festival NE ISL
  4º stage Greifans Cycling Festival NE ISL
  2º stage In the Steps of Romans
Cup of Doltcini International
2.2 BUL
  Kemmel
Kemmel Oefen
NE Race BEL
  Kincses
Bringa Fieszta
NE Race HUN
  Kranj
GP Kranj
1.2 Race SLO
  Mriehel By-Pass, Chrono NE MLT
  National Championship, Road, Elite, Belarus CN BLR
  National Championship, Road, Elite, Belarus (F) CN BLR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Malta CN MLT
  National Championship, Road, ITT, Elite, Malta (F) CN MLT
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Malta CN MLT
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Malta (F) NE MLT
  National Championship, Road, ITT, Novices, Malta CN MLT
  National Championship, Road, ITT, Novices, Malta (F) CN MLT
  National Championship, Road, ITT, U23, Malta CN MLT
  National Championship, Road, Juniors, Greece
Protathlima Ellados Dromou - Efivoi
CN GRE
  National Championship, Road, U23, Greece CN GRE
  National Championship, Track, Points race, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  National Championship, Track, Scratch, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  2º stage Nicaragua
Apertura Temporada de Nicaragua
NE NIC
  Niedersachsen Meisterschaft, Road, ITT, Elite, Germany NE GER
  Nieuwrode
Nieuwrode Oefen
NE Race BEL
  Pabianice
Memorial Mark Wojna
NE Race POL
  Palma de Mallorca
Trofeu La Vileta
NE Race ESP
  1º stage Queensland Time Trial Series NE AUS
  Saint Antoine, Criterium
Snowy Cup
NE MRI
  Saint Antoine, Criterium NE MRI
  Saint Lucy
Saint Lucy Circuit
NE Race BAR
  Sant'Ermete
Extragiro Trofeo F. Lli. Anelli Speciale 60
NE Race ITA
  3º stage part b Sibiu Cycling Tour 2.1 ROM
  3º stage part a Sibiu Cycling Tour 2.1 ROM
  Woodbridge bay Roseau Dominica NE Race

  Noorderwijk
Noorderwijk Oefenwedstrijd
NE Race BEL

  5º stage Criterium Bikarmot Cup NE ISL
  1º stage Tour of Bulgaria 2.2 BUL
  1º stage Vuelta a Burgos
Ronde van Burgos
2.HC ESP

  2º stage Tour of Bulgaria 2.2 BUL
  2º stage Vuelta a Burgos
Ronde van Burgos
2.HC ESP
  5º stage XSports Kauss Cup / Vipsport Veloapli NE LAT

  Monpazier NE Race FRA
  National Championship, Track, Team Sprint, Elite, Czech Republic (F) CN CZE
  3º stage Tour of Bulgaria 2.2 BUL
  3º stage Vuelta a Burgos
Ronde van Burgos
2.HC ESP

  Izhevsk, Criterium NE RUS
  1º stage Son
Stjørdal GP
NE NOR
  4º stage Tour of Bulgaria 2.2 BUL
  4º stage Vuelta a Burgos
Ronde van Burgos
2.HC ESP
  Zolder, Chrono
Zolder Oefen TT
NE BEL