Calendars March 2018

All races
Show:


  2º stage Tour de Aïn Defla NE ALG
  3º stage Vuelta al Valle del Cauca NE COL

  1º stage Air Force Cycle Tour
Guwan Hamuda Papedi Savarjia
NE SRI
  1º stage Torneo Apertura FDPC Perú NE PER
  3º stage Tour de Aïn Defla NE ALG
  1º stage Tour du Mali NE MLI
  1º stage Tour of Mediterrennean 2.2 TUR
  4º stage Vuelta al Valle del Cauca NE COL

  2º stage Air Force Cycle Tour
Guwan Hamuda Papedi Savarjia
NE SRI
  1º stage Calder Stewart Elite Series
Benchmark Homes Tour
NE NZL
  2º stage Grand Prix de la CTM NE MTQ
  Harelbeke (a)
Vlaamse Pijl Harelbeke
NE Race BEL
  1º stage II° Clásica Elite Guatemala NE GUA
  2º stage II° Clásica Elite Guatemala NE GUA
  1º stage Lago Vista
La Primavera at Lago Vista
NE USA
  1º stage Pemberton
Pemberton Classic
NE AUS
  Porec
Porec Trophy, Trofej Plava Laguna 1
1.2 Race CRO
  1º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  San Geminiano - Siena
Monte Paschi Eroica - Strade Bianche
1.WT/WT/PT Race ITA
  San Geminiano - Siena (F)
Strade Bianchi
1.WWT Race ITA
  San Michele di Piave
Memorial Giuseppe Polese
NE Race ITA
  Shanghai (a)
Shanghai China Road Race Series 1
NE Race CHN
  Sint-Maria-Lierde, Juniors
GP Serge Baguet
NE Race BEL
  Sint-Maria-Lierde, Novices
GP Peter Van Petegem
NE Race BEL
  Stekene, Novices NE Race BEL
  2º stage Torneo Apertura FDPC Perú NE PER
  2º stage Tour du Mali NE MLI
  2º stage Tour of Mediterrennean 2.2 TUR
  5º stage Vuelta al Valle del Cauca NE COL
  Zwolle
Ster van Zwolle
NE Race NED

  Abbotsford
Hougen
NE Race CAN
  3º stage Air Force Cycle Tour
Guwan Hamuda Papedi Savarjia
NE SRI
  Asteasu
Aiztondo Klasika
NE Race ESP
  Belmopan
Belmopan Cycling Classic
NE Race BIZ
  Boa Vista
Circuito Boa Vista
NE Race BRA
  Brussel/Bruxelles - Zepperen
Brussel - Zepperen
NE Race BEL
  Heestert, Novices NE Race BEL
  Ichtegem (F)
Omloop van de Westhoek - Memorial Stive Vermaut
1.2 Race BEL
  3º stage II° Clásica Elite Guatemala NE GUA
  Knokke-Heist, Mountainbike
Knokke Beach Challenge
NE Beachrace BEL
  Knokke-Heist, Mountainbike (F)
Knokke Beach Challenge
NE Beachrace BEL
  2º stage Lago Vista
La Primavera at Lago Vista
NE USA
  Larciano
GP Industria & Artigianato
1.HC Race ITA
  Lillers
GP de Lillers
1.2 Race FRA
  Mazenzele, Juniors
Mazenzele - Opwijk
NE Race BEL
  Mendoza - San Juan NE Race ARG
  Nieuwpoort - Ichtegem
Dwars door West-Vlaanderen - Johan Museeuw Classic
1.1 Race BEL
  Póvoa de Varzim
Clássica da Primavera
NE Race POR
  1º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  2º stage Pemberton
Pemberton Classic
NE AUS
  Rodos
International Rhodes GP
1.2 Race GRE
  2º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  Selectivo Juegos Centroamericanos NE Race MEX
  Sint-Maria-Lierde (a) NE Race BEL
  3º stage Torneo Apertura FDPC Perú NE PER
  3º stage Tour du Mali NE MLI
  3º stage Tour of Mediterrennean 2.2 TUR
  Tralee
Lacey Cup
NE Race IRL
  Ursel, Novices NE Race BEL
  Vienne, U23
Vienne Classic Espoirs
NE Race FRA
  Vollezele
Ereprijs Bart Langhendries
NE Race BEL
  8º stage Volta a la Marina NE ESP
  1º stage Yalta
Yalta Spring
NE RUS
  Zarzal
Clasica de Zarzal
NE Race COL
  Zepperen, Amateurs NE Race BEL
  Zepperen, Juniors NE Race BEL
  Zepperen, Novices NE Race BEL

  2º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  3º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  1º stage Tour of Good Hope NE RSA

  Commonwealth Games, Track, Sprint (F) JR Regional Championship
  1º stage Kangjin Memorial Tour NE KOR
  3º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  4º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  2º stage Tour of Good Hope NE RSA

  4º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  1º stage Tirreno - Adriatico NE ITA
  3º stage Tour of Good Hope NE RSA
  Wanzele
Wanzeel Koerse
NE Race BEL

  1º stage Jadranska Magistrala
Istrian Spring Trophy
2.2 CRO
  2º stage Kangjin Memorial Tour NE KOR
  5º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  5º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  2º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  4º stage Tour of Good Hope NE RSA

  Drentse 8 (F) 1.2 Race NED
  Dukhan NE QTR
  2º stage Jadranska Magistrala
Istrian Spring Trophy
2.2 CRO
  3º stage Kangjin Memorial Tour NE KOR
  1º stage King's Cup 3 NE THA
  6º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  6º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  1º stage Sidoarja Jawa Timur NE INA
  3º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  5º stage Tour of Good Hope NE RSA
  1º stage Tour of Rhodes 2.2 GRE

  Attécoubé
GP de la Mairie d'Attécoubé
NE Race CIV
  Belen
GP Rutas de Belén
NE Race ARG
  Cust
Barry Richardson Memorial
NE Race NZL
  Den Haag
Ronde van Zuid-Holland
NE Race NED
  3º stage Jadranska Magistrala
Istrian Spring Trophy
2.2 CRO
  Jeneffe, Amateurs
Jeneffe-en-Condroz
NE Race BEL
  Keelung
Northcoast
NE Race TPE
  Liverpool, Criterium
Kirkby C.C. - Eddie Soens Memorial
NE Race GBR
  Mühlhausen-Ehingen
Schmolke Carbon Cup Trainingsrennen
NE Race GER
  Masnuy-Saint-Jean
GP Danny Ji Cycling Team
NE Race BEL
  Meulebeke (b) NE Race BEL
  Modi`in
Hevel Modi'in Race
NE Race ISR
  Nokere, Juniors
Nokere Koerse
1.1MJ Race BEL
  7º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  7º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  Sabadell (b)
Trofeu Joan Escolá
NE Race ESP
  2º stage Sidoarja Jawa Timur NE INA
  4º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  1º stage Tour of Murrieta NE USA
  2º stage Tour of Rhodes 2.2 GRE
  1º stage Vuelta a Costa Rica, Amateurs NE CRC
  Wetteren
GP Aimé Van Den Broucke
NE Race BEL

  Alcantarilla
Trofeo Guerrita
NE Race ESP
  Betekom NE Race BEL
  Bordeaux - Saintes NE Race FRA
  Caherconlish
Ras Luimni
NE Race IRL
  Canelones (a)
Vuelta de Canelones
NE Race URU
  Cape Town
Cape Argus Pick 'n Pay Tour
NE Race RSA
  Championship of Sabadell, Road, Elite, Spain NE ESP
  Circuit du Morbihan
Trophée Jean Floc'h
NE Race FRA
  Colchester (d)
Jock Wadley Memorial
NE Race GBR
  Dottignies
GP Mémorial Alfred Gadenne IC 1
NE Race BEL
  Drieslinter, Juniors (a)
GP Begrafenisondernemingen Rummens
NE Race BEL
  Escanaffles, Novices NE Race BEL
  Farmer's Choice Time Trial NE KEN
  GP Israel de Freitas NE Race BRA
  Haringe - Poperinge
Ereprijs Elza Braem
NE Race BEL
  Herford (a)
Herford Frühjahrsrennen
NE Race GER
  Heule, Juniors (F) NE Race BEL
  Heule, Novices (F) NE Race BEL
  4º stage Jadranska Magistrala
Istrian Spring Trophy
2.2 CRO
  Kemzeke
Omloop van het Waasland
NE Race BEL
  Kemzeke, Novices NE Race BEL
  2º stage King's Cup 3 NE THA
  Kingston
Development Meet
NE Race JAM
  Naqali NE Race FJI
  Newry
John Haldane Memorial
NE Race GBR
  Nieuwrode, Novices NE Race BEL
  Oordegem, Novices NE Race BEL
  Ouverture Saison Madagascar NE Race MAD
  8º stage Paris - Nice 2.WT/WT/PT FRA
  Paris - Troyes 1.2 Race FRA
  Perwez
GP du Warichet
NE Race BEL
  8º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  Ronde van Drenthe
Albert Achterhes Profronde van Drenthe
1.HC Race NED
  Ronde van Drenthe (F) 1.WWT Race NED
  Rucphen
Dorpenomloop Rucphen
1.2 Race NED
  São Miguel de Rio Torto
Classica da Arrabida
1.2 Race POR
  Sella NE Race BOL
  Side
GP Side
1.2 Race TUR
  3º stage Sidoarja Jawa Timur NE INA
  5º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  1º stage Torneo CC Bicileo Trujillo NE PER
  1º stage Tour de Taiwan 2.1 TPE
  2º stage Tour of Murrieta NE USA
  3º stage Tour of Rhodes 2.2 GRE
  Trofeul Primaverii NE Race ROM
  9º stage Volta a la Marina NE ESP
  2º stage Vuelta a Costa Rica, Amateurs NE CRC
  3º stage Vuelta a Costa Rica, Amateurs NE CRC
  1º stage Vuelta Serial a Nuevo León NE MEX
  2º stage Yalta
Yalta Spring
NE RUS
  Zebbug NE Race MLT

  6º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  2º stage Tour de Taiwan 2.1 TPE

  Monash, Criterium (a) NE AUS
  7º stage Tirreno - Adriatico 2.WT/WT/PT ITA
  3º stage Tour de Taiwan 2.1 TPE

  Nokere
Nokere Koerse
1.HC Race BEL
  Templeuve
GP Café Le Central
NE Race BEL
  4º stage Tour de Taiwan 2.1 TPE
  1º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  1º stage Vuelta a Chiloé NE CHI

  1º stage BDO Tour of Northland NE NZL
  9º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  1º stage Tour de Skikda NE ALG
  5º stage Tour de Taiwan 2.1 TPE
  2º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  2º stage Vuelta a Chiloé NE CHI
  3º stage Yalta
Yalta Spring
NE RUS

  2º stage BDO Tour of Northland NE NZL
  Handzame
Handzame Challenge IC
NE Race BEL
  Handzame (c)
Handzame Classic
1.HC Race BEL
  Ramot Menashe
Tour of Ramot Menashe
NE Race ISR
  10º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  2º stage Tour de Skikda NE ALG
  1º stage Tucson
Tucson Bicycle Classic
NE USA
  3º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  3º stage Vuelta a Chiloé NE CHI
  1º stage Vuelta a San Rafael NE ARG
  1º stage Vuelta General Alvear NE ARG

  Abbotsford
Bradner Long Road Race
NE Race CAN
  3º stage BDO Tour of Northland NE NZL
  Brütten
RMVZol Frühlingsrennen
NE Race SUI
  Budingen, Juniors NE Race BEL
  Chepo, Chrono
Tanara
NE PAN
  Ichtegem, Novices NE Race BEL
  Milano - San Remo
Milaan - San Remo
1.WT/WT/PT Race ITA
  National Championship, Road, ITT, Elite, Uruguay CN URU
  National Championship, Road, ITT, U23, Uruguay CN URU
  1º stage Nicaragua
Apertura Temporada de Nicaragua
NE NIC
  1º stage Pedro Juan Caballero NE PAR
  Pommeroeul, Novices NE Race BEL
  11º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  1º stage Shuzenji NE JPN
  1º stage Tour de Husker NE USA
  3º stage Tour de Skikda NE ALG
  2º stage Tucson
Tucson Bicycle Classic
NE USA
  Uithuizermeeden
Ronde van Groningen
NE Race NED
  4º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  5º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  4º stage Vuelta a Chiloé NE CHI
  2º stage Vuelta a San Rafael NE ARG
  2º stage Vuelta General Alvear NE ARG
  Zamora (a)
Trofeo Excmo, Ayuntamiento de Zamora
NE Race ESP
  Zwevezele (F)
Zwevezele Ladies Classic
NE Race BEL

  Astillero
Gran Premio San José
NE Race ESP
  Bangalore, Chrono NE IND
  4º stage BDO Tour of Northland NE NZL
  Berbourg
GP Ostfenster, GP Ost Manufaktur
NE Race LUX
  Booischot (b)
Booischot-Pijpelheide
NE Race BEL
  Bornem (d)
Bornem-Hingene
NE Race BEL
  Boutersem, Novices
Kerkom
NE Race BEL
  Budingen (a)
Budingen-Zoutleeuw
NE Race BEL
  Buxerolles
GP Ville de Buxerolles
NE Race FRA
  Caniço NE Race POR
  Cittiglio (F)
Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio
1.WWT Race ITA
  Clásica Ciudad de Saber NE Race PAN
  Curitiba
Volta Aniversario de Curitiba
NE Race BRA
  Damme, Juniors
Guido Reybrouck Classic
1.1MJ Race BEL
  Den Hout
Omloop Houtse Linies
NE Race NED
  Denain
GP de Denain
1.HC Race FRA
  Dinant, Mountainbike, Elite w/o contract NE BEL
  Dinant, Mountainbike, Elite/U23 (F) NE BEL
  Dinant, Mountainbike, Juniors NE BEL
  Dinant, Mountainbike, Juniors (F) NE BEL
  Dinant, Mountainbike, Novices NE BEL
  Dinant, Mountainbike, U23 NE BEL
  1º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE Race SRB
  Ichtegem
GP Gilbert Molle
NE Race BEL
  Kerkom, Juniors
Boutersem
NE Race BEL
  Laveno Mombello - Cittiglio, Juniors (F)
Trofeo Da Moreno, Piccolo Trofeo Alfredo Binda
1.Ncup Race ITA
  Merelbeke
Kwenenbos
NE Race BEL
  Mol
Zuidkempense Pijl, GP Wilfried Peeters - Mol Sluis
NE Race BEL
  Montecassiano
GP San Giuseppe
NE Race ITA
  Muelas del Pan
Trofeo Iberdrola
NE Race ESP
  2º stage Nicaragua
Apertura Temporada de Nicaragua
NE NIC
  Oteiza
Circuito de Pascuas
NE Race ESP
  2º stage Pedro Juan Caballero NE PAR
  Pijpelheide, Novices
Booischot
NE Race BEL
  12º stage Ronda Pilipinas NE PHI
  Roseau Dominica NE Race
  Saint-Maurice-le-Girard
Bernaudeau Junior
1.1MJ Race FRA
  2º stage Shuzenji NE JPN
  2º stage Tour de Husker NE USA
  3º stage Tour de Husker NE USA
  1º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  Treviso (a)
Popolarissima di Treviso
1.2 Race ITA
  Trierweiler
SWT Radsportfestival - RV Schwalbe Trier
NE Race GER
  3º stage Tucson
Tucson Bicycle Classic
NE USA
  6º stage Volta ao Alentejo 2.2 POR
  5º stage Vuelta a Chiloé NE CHI
  3º stage Vuelta a San Rafael NE ARG
  3º stage Vuelta General Alvear NE ARG
  2º stage Vuelta Serial a Nuevo León NE MEX

  Annaclone NE Race IRL
  2º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  1º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  1º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP

  1º stage Tour de la Pharmacie Centrale 2.2 TUN
  3º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  2º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  2º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP

  Driedaagse van De Panne 1.HC Race BEL
  Esplechin
GP P. Dewailly
NE Race BEL
  Ontur
GP Ciclista Primavera CC Onturense
NE Race ESP
  2º stage Tour de la Pharmacie Centrale 2.2 TUN
  4º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  3º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  3º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP
  1º stage Vuelta al Tolima NE COL

  De Panne - Koksijde (F) 1.WWT Race BEL
  Pakistan Day Race NE Race PAK
  1º stage part a Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali 2.1 ITA
  1º stage part b Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali NE ITA
  5º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  4º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  Prologue Tour of Cartier 2.2 TUR
  1º stage Tour ta'Malta NE MLT
  4º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP
  2º stage Vuelta al Tolima NE COL

  Harelbeke
E3 Prijs Harelbeke / Vlaanderen
1.WT/WT/PT Race BEL
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, Elite JR
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, Elite (F) JR
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, Juniors CN
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, Juniors (F) JR
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, U23 CN
  Oceania Cycling Championships, Road, ITT, U23 (F) JR
  1º stage San Dimas Stage Race NE USA
  2º stage Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali 2.1 ITA
  1º stage Sunshine GP NE USA
  1º stage Tour de Bintan NE INA
  6º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  5º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  Prologue Tour de Tochigi 2.2 JPN
  1º stage Tour of Arad NE ISR
  1º stage Tour of Cartier 2.2 TUR
  2º stage Tour ta'Malta NE MLT
  Tunis
Grand Prix International de la Pharmacie Centrale de Tunisie
1.2 Race TUN
  5º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP
  3º stage Vuelta al Tolima NE COL
  1º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  Ards
Tour of the Ards Peninsula
NE Race GBR
  Ascheffel NE Race GER
  Christchurch - Akaroa
Le Race
NE Race NZL
  Gore - Invercargill NE Race NZL
  Hlohovec
Trofeo Cinelli
NE Race CZE
  Kigali - Huye
Memorial Lambert Byemayire
NE Race RWA
  La Haie-Fouassière
Classic Loire Atlantique
1.1 Race FRA
  Landivisiau (b)
Prix Gilbert Bousquet
NE Race FRA
  1º stage Memorial Utochkina NE UKR
  Moorslede
Slypskapelle
NE Race BEL
  Oceania Cycling Championships, Road, Elite (F) JR
  Oceania Cycling Championships, Road, Juniors JR
  1º stage Puerto Montt NE CHI
  Rotterdam (s)
GP RWC Rotterdam
NE Race NED
  2º stage San Dimas Stage Race NE USA
  3º stage Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali 2.1 ITA
  2º stage Sunshine GP NE USA
  2º stage Tour de Bintan NE INA
  7º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  6º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  1º stage Tour de Tochigi 2.2 JPN
  1º stage Tour du Canton de l'Estuaire NE FRA
  2º stage Tour of Arad NE ISR
  2º stage Tour of Cartier 2.2 TUR
  3º stage Tour ta'Malta NE MLT
  Veendam
Grote Omloop van de Veenkolonien
NE Race NED
  6º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP
  4º stage Vuelta al Tolima NE COL
  2º stage part a Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU
  2º stage part b Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU
  4º stage Yalta
Yalta Spring
NE RUS
  Zele (e) NE Race BEL

  Aldergrove NE Race CAN
  Annemasse - Bellegarde et retour NE Race FRA
  Baal, Mountainbike, Elite/U23
Balenberg
NE BEL
  Baal, Mountainbike, Elite/U23 (F)
Balenberg
NE BEL
  Baal, Mountainbike, Juniors
Balenberg
NE BEL
  Baal, Mountainbike, Juniors (F)
Balenberg
NE BEL
  Baal, Mountainbike, Novices
Balenberg
NE BEL
  Beernem, Juniors NE Race BEL
  Benfeita
Classica Aldeias do Xisto
1.2 Race POR
  Bergara (a)
Subida a Gorla
NE Race ESP
  Boezinge, Novices (F)
Gent-Wevelgem in Flanders Fields
NE Race BEL
  Brno
Brno - Velka Bites - Brno
NE Race CZE
  Capitan Sarmiento
GP Hermanos Macchi
NE Race ARG
  Carlow
Des Hanlon Memorial
NE Race IRL
  Cholet
GP Chôlet - Pays de Loire
1.1 Race FRA
  Corridonia
Trofeo Gruppo Meccaniche Luciani
NE Race ITA
  2º stage Dunavski Kup
Danube Cup
NE Race SRB
  Essen, Juniors NE Race BEL
  Essen, Novices NE Race BEL
  Florennes
GP Scieur-Lambot
NE Race BEL
  Florennes, Juniors NE Race BEL
  Gent - Ieper
Kattekoers - Gent-Wevelgem Sub 23
1.Ncup Race BEL
  Gent - Wevelgem 1.WT/WT/PT Race BEL
  Gent - Wevelgem (F) 1.WWT Race BEL
  Gent - Wevelgem, Juniors
La Route des Géants
1.Ncup Race BEL
  Gent - Wevelgem, Juniors (F) 1.Ncup Race BEL
  Guégon
Les Boucles Guégonnaises
NE Race FRA
  Hong Kong (l)
Hong Kong Road Race 4
NE Race HKG
  Huijbergen NE Race NED
  Kempton Park (a)
Emperors Palace Classic
NE Race RSA
  La Ligua
Aniversario Club Ciclista La Ligua
NE Race CHI
  Leonding
Internationales Eröffnungsrennen
NE Race AUT
  Les Genevez
GP Courtine
NE Race SUI
  Meer
Meer-Hoogstraten
NE Race BEL
  2º stage Memorial Utochkina NE UKR
  Merken
Rund um Merken
NE Race GER
  Monaco (c)
Criterium de Monaco
NE MCO
  Mumbai
Mumbai-Pune
NE Race IND
  National Championship, Road, Elite, Botswana CN BOT
  National Championship, Road, Elite, Botswana (F) CN BOT
  National Championship, Road, Juniors, Botswana NE BOT
  National Championship, Road, Novices, Botswana CN BOT
  National Championship, Road, U23, Botswana NE BOT
  Oceania Cycling Championships, Road, Elite CC
  Oceania Cycling Championships, Road, Juniors (F) JR
  Orizabita
Clásica Orizabita
NE Race MEX
  3º stage Puerto Montt NE CHI
  Rødekro, Elite/U23 NE Race DEN
  3º stage San Dimas Stage Race NE USA
  Santiago
Batalla 30 de Marzo
NE Race DOM
  4º stage Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali 2.1 ITA
  Singapore, Criterium
Share the Road Criterium
NE SIN
  Sint-Truiden (d) NE Race BEL
  Slap - Lože NE Race SLO
  Sovizzo
Piccola Sanremo, G.P. Sovizzo
NE Race ITA
  Strijpen, Juniors NE Race BEL
  4º stage Sunshine GP NE USA
  3º stage Sunshine GP NE USA
  Tenterden
Wally Gimber Trophy
NE Race GBR
  Tihany
Félsziget Kupa
NE Race HUN
  3º stage Tour de Bintan NE INA
  8º stage Tour de Langkawi
Ronde van Langkawi
2.HC MAS
  7º stage Tour de Normandie
Ronde van Normandië
2.2 FRA
  2º stage Tour de Tochigi 2.2 JPN
  2º stage Tour du Canton de l'Estuaire NE FRA
  3º stage Tour of Cartier 2.2 TUR
  4º stage Tour ta'Malta NE MLT
  Valencia
Clasico Ciudad de Valencia, Clasico Indeval
NE Race VEN
  7º stage Volta Ciclista a Catalunya
Ronde van Catalonië
2.WT/WT/PT ESP
  5º stage Vuelta al Tolima NE COL
  3º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU
  3º stage Vuelta Serial a Nuevo León NE MEX
  Werken, Novices
Tweedaagse van de Calvebeek
NE Race BEL
  Wodecq, Juniors NE Race BEL
  5º stage Yalta
Yalta Spring
NE RUS

  1º stage 500 Millas del Norte NE URU
  4º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  2º stage 500 Millas del Norte NE URU
  1º stage Tour of Algeria
Tour d'Afrique du Nord
2.2 ALG
  5º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  3º stage 500 Millas del Norte NE URU
  1º stage Daetongryeonggi Gapyeong Stage Race
대통령기 가평군일주 전국도로사이클대회
NE KOR
  Dwars door Vlaanderen (F) 1.1WE Race BEL
  Dwars door Vlaanderen / Dwars door België
À travers les Flandres / À travers la Belgique
1.WT/WT/PT Race BEL
  2º stage Tour of Algeria
Tour d'Afrique du Nord
2.2 ALG
  6º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  4º stage 500 Millas del Norte NE URU
  Bellegem
Witte Donderdagprijs
NE Race BEL
  2º stage Daetongryeonggi Gapyeong Stage Race
대통령기 가평군일주 전국도로사이클대회
NE KOR
  Durango
Memorial Aitor Bugallo
NE Race ESP
  1º stage Ho Chi Minh City Television Cup NE VIE
  National Championship, Road, ITT, Elite, Argentina (F) CN ARG
  National Championship, Road, ITT, U23, Argentina CN ARG
  3º stage Tour of Algeria
Tour d'Afrique du Nord
2.2 ALG
  1º stage Tour of Fatih Sultan Mehmet 2.2 TUR
  1º stage Trophée de la Caribe NE MTQ
  7º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  5º stage 500 Millas del Norte NE URU
  Abbotsford
Atomic Long Race
NE Race CAN
  3º stage Daetongryeonggi Gapyeong Stage Race
대통령기 가평군일주 전국도로사이클대회
NE KOR
  2º stage Ho Chi Minh City Television Cup NE VIE
  National Championship, Road, ITT, Elite, Argentina CN ARG
  National Championship, Road, ITT, Elite, Chile CN CHI
  National Championship, Road, ITT, Elite, Chile (F) CN CHI
  National Championship, Track, 1 km, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Keirin, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Keirin, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Madison, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Madison, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Points race, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Points race, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Pursuit, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Pursuit, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Scratch, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Scratch, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Sprint, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Sprint, Juniors, Spain (F) CN ESP
  National Championship, Track, Team Sprint, Juniors, Spain CN ESP
  National Championship, Track, Team Sprint, Juniors, Spain (F) CN ESP
  1º stage Ras Mumhan
Tour of Munster
NE IRL
  Prologue Tour de Lakes NE NZL
  4º stage Tour of Algeria
Tour d'Afrique du Nord
2.2 ALG
  2º stage Tour of Fatih Sultan Mehmet 2.2 TUR
  1º stage Tres Dias Vargas NE CHI
  2º stage Trophée de la Caribe NE MTQ
  Vitré
Route Adélie de Vitré
1.1 Race FRA
  8º stage part b Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU
  8º stage part a Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU

  1º stage 3 Dage i Nord NE DEN
  6º stage 500 Millas del Norte NE URU
  Abu Dhabi
Yas Island Race
NE Race UAE
  Affoltern am Albis
GP Osterhas
NE Race SUI
  Amay
GP Claudy Sohet
NE Race BEL
  Bamako (d)
GP Sotelma - Malitel
NE Race MLI
  Bratislava
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia
1.2 Race SVK
  Castel d'Ario
Memorial Vincenzo Mantovani
NE Race ITA
  Città di Castello
Trofeo Alta Valle Del Tevere
NE Race ITA
  Erpe NE Race BEL
  Estella (c)
GP Miguel Indurain
1.1 Race ESP
  1º stage Gorey 3-day NE IRL
  Hel van het Mergelland
Limburg Classic
1.1 Race NED
  3º stage Ho Chi Minh City Television Cup NE VIE
  Hohenstein-Ernstthal (a)
Sachsenringradrennen
NE Race GER
  Indianapolis
Marian Midwest Cycling Classic
NE Race USA
  1º stage Le Triptyque des Monts et Châteaux - Frasnes, U23 2.2 BEL
  National Championship, Road, Elite, Argentina (F) CN ARG
  National Championship, Road, Elite, Chile (F) CN CHI
  National Championship, Road, ITT, Elite, Paraguay CN PAR
  National Championship, Road, ITT, Elite, Paraguay (F) CN PAR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Paraguay CN PAR
  National Championship, Road, ITT, Juniors, Paraguay (F) CN PAR
  National Championship, Road, ITT, Novices, Paraguay CN PAR
  National Championship, Road, ITT, U23, Paraguay CN PAR
  National Championship, Road, U23, Argentina CN ARG
  Nieuwkerken-Waas, Juniors NE Race BEL
  2º stage Ras Mumhan
Tour of Munster
NE IRL
  San Ignacio (a)
Holy Saturday Classic
NE Race BIZ
  Szekszàrd
Péter Sajó Memorial
NE Race HUN
  Torhout (f)
Torhout-Wijnendale
NE Race BEL
  1º stage Tour de Lakes NE NZL
  2º stage Tour de Lakes NE NZL
  5º stage Tour of Algeria
Tour d'Afrique du Nord
2.2 ALG
  1º stage Tour of the North NE GBR
  3º stage Trophée de la Caribe NE MTQ
  9º stage Vuelta Ciclista del Uruguay 2.2 URU